urodziny, dzieci, przyjcie urodzinowe, kinderbal, świeczki, zabawa urodzinowa

Zabawy dla 2-4–latków na przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Przyjęcie dziecięce dobrze jest urozmaicić wesołymi zabawami. Wykorzystaj nasze propozycje.
urodziny, dzieci, przyjcie urodzinowe, kinderbal, świeczki, zabawa urodzinowa

W tym wieku przyjęcia są bardzo ważne dla dzieci. Wtedy właśnie twoje dziecko zaczyna swoje małe społeczne i towarzyskie życie. Na liście gości powinni się znaleźć przyjaciele dziecka z podwórka, żłobka, czy przedszkola. Dobry i wyrazisty temat przyjęcia lub rodzaj zabaw jest w tym wieku bardzo istotny, trudno jest bowiem wtedy na dłużej skupić uwagę dzieci.

Przyjęcie urodzinowe - dino party

Przyjęcie z dinozaurami w roli głównej pozwala na przeprowadzenie wielu rozmaitych gier i zabaw dla dzieci. Jeśli masz piaskownicę przy domu, zakop figurki dinozaurów. Wyposaż gości w łyżki, łopatki i pudełka. Mali archeologowie mogą ruszać do zabawy. Jeśli nie masz piaskownicy pod bokiem, nie szkodzi. Możesz napełnić piaskiem dużą brytfankę, garnek lub miskę. Dopilnuj tylko, żeby przy jednym pojemniku „pracowało” najwyżej dwoje dzieci.
Redakcja poleca: Jak zrobić duże bańki mydlane
Każde dziecko uwielbia bańki mydlane. A im większe bańki tym zabawa fajniejsza - to przecież oczywiste. Dlatego pokażemy ci jak zrobić imponujaco duże bańki mydlane.

Pomysł na przyjęcie urodzinowe - dziki Zachód

Ten temat najlepiej nadaje się dla bardzo ruchliwych i aktywnych dzieci. Istnieje mnóstwo możliwości zabaw i kostiumów. Przyjęcie może odbyć się w domu lub na zewnątrz.
Jeśli masz możliwość przeprowadzenia zabawy na podwórku, możesz zaplanować przejażdżkę na kucyku. Trzeba to jednak zaplanować odpowiednio wcześniej. Udekoruj obszar, na którym będą bawiły się dzieci. Możesz przeprowadzić zawody jeździeckie na kijkach od szczotki, które zastąpią prawdziwe konie. Zrezygnuj raczej z zabawy łukiem i strzałami. Większość rodziców będzie tego samego zdania.

Piknik z misiem podczas dziecięcego przyjęcia

Możesz go zorganizować w domu lub na zewnątrz. Poproś gości, aby przynieśli ze sobą swoje ulubione misie. Użyj piknikowego kosza jako motywu przewodniego. Włącz do menu urodzinowego kanapki, ciasteczka, lemoniadę.

Zobacz też: Menu na przyjęcie urodzinowe dziecka - przepisy

Będziesz potrzebować dwóch par grubych skarpet lub rękawic. Dla każdego gracza potrzebne będzie jedno małe ciastko zawinięte w papierek lub chusteczkę. Goście dzielą się na dwie drużyny. Na sygnał, każdy uczestnik nakłada skarpetki lub rękawice i czołga się po podłodze do talerza z ciasteczkami, bierze jedno, wraca, odwija i zjada je. To trudne do zrobienia w grubych rękawicach. Potem oddaje rękawice następnemu graczowi. Wygrywa ta drużyna, która szybciej zakończy wyścig. [content:0_24486,0_15951,0_22584,,1_3534:GALGallery]

Zabawa urodzinowa - kredkowanie

Jedyna zabawa, którą kocha naprawdę każde dziecko, to kredki. Kredkowe przyjęcie z mnóstwem kolorów będzie nie tylko świetną zabawą, ale też rozbudzi w dzieciach kreatywność.
Zabawa może polegać na kolorowaniu obrusu. Weź duży arkusz papieru, przyklej go do stołu, wokół usadź małych artystów. Niech puszcza wodze fantazji. Do zabawy mogą przyłączyć się równie dorośli. O ile wystarczy im miejsca przy stole. Ten oryginalny obrus zachowaj na pamiątkę.

Polowanie na balony - scenariusz urodzinowej zabawy

Do tej zabawy należy przygotować małe balony. Dzieci ustawiają się w kole. W środku znajduje się duże hula-hop, w którym ułożone są balony w ilości mniejszej o jeden niż liczba uczestników. Gdy gra muzyka dzieci chodzą dookoła hula-hop. Gdy muzyka przestanie grac łapią jednego balonika. Kto nie złapał, odchodzi, ale w nagrodę dostaje balonik. Dzieci chodzą raz w jedna, raz w drugą stronę. Bawią się do dwóch wygranych osób.

Nakarm lwa - pomysł na zabawę na kinderbal

Przygotuj pięć piłeczek do ping-ponga. Na większym kartonie namaluj głowę lwa z otwarta paszczą (nie musi to być arcydzieło) i wytnij nożykiem spory otwór w miejscu paszczy. Dzieci kolejno rzucają do otworu piłeczki – to które trafi największą liczbą piłeczek wygrywa.

Zmiana miejsc

Dzieci siedzą w kole, jedna osoba stoi w środku i mówi np.: „wszystkie dzieci, które urodziły się w styczniu... ” lub „wszystkie dzieci, które lubią jeść pizzę... ”. Te dzieci, których dotyczy stwierdzenie wstają i zamieniają się miejscami, a osoba ze środka próbuje znaleźć miejsce dla siebie. Kolejny uczestnik, dla którego zabrakło miejsca, wychodzi na środek i wypowiada inne stwierdzenia. [content:0_24570,0_11112,1_3534,0_8673:CMNews]

Szeptane prezenty - idealne na kinderbal

Dzieci siadają w kole. Do osoby siedzącej po lewej stronie każdy mówi, co daje solenizantowi w prezencie, a do osoby po prawej stronie, co można z tym prezentem robić. Następnie każdy mówi, co usłyszał. Wychodzą z tego śmieszne zdania, np. „papugę, z którą mogę jeździć na rowerze”.

Świński ogonek - zabawa na dziecięce przyjęcie

Narysuj na kartonie kontury świnki, zaznacz oczy, uszy, ryjek. Każdemu dziecku daj ogonek zrobiony ze sznurka z taśmą klejącą na końcu. Każde dziecko z zawiązanymi oczami podchodzi do kartki ze świnką (z odległości ok. 7-10 m) i przykleja ogonek. Potem oceniamy, kto był najbliższy w umiejscowieniu ogona.

Zobacz też: Domowy bal dla dzieci
Oceń artykuł

Ocena 3 na 12 głosy

Zobacz także

Popularne tematy