przygotowanie wypraki dla niemowlęcia
fot. Adobe Stock

Zacznij od podstaw! Co warto wiedzieć o wyprawce niemowlęcia?

Pojawienie się maluszka na świecie to wielkie wydarzenie w życiu rodziców. Aby móc cieszyć się tym czasem, warto jeszcze przed porodem przygotować wyprawkę. Tak, tak, dzięki odpowiednio skompletowanej wyprawce wasze życie po narodzinach dziecka będzie łatwiejsze – gwarantujemy! Podpowiadamy, jak zrobić to sprawnie z… marką Lovela.
przygotowanie wypraki dla niemowlęcia
fot. Adobe Stock
AdvertisementWyprawka niemowlęcia to nie tylko zakup łóżeczka i spakowanie torby do szpitala… Chociaż początkujący rodzice mogą być tym zdziwieni, to warto już na wstępie zdać sobie sprawę, że jej kompletowanie jest wymagające i… nieco trwa. Istotne jest zatem poświęcenie na jej stworzenie trochę czasu – najlepiej zacząć na minimum miesiąc przed porodem. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od uświadomienia sobie, jak wygląda życie dziecka w jego pierwszych dniach.

Wymagający noworodek i jego potrzeby

Maluch wychodzi z ciepłego, przytulnego miejsca, w którym miał wszystko, czego potrzebował… Nic dziwnego, że dostrojenie się do nowych warunków wymaga czasu i zastosowania specjalnych środków. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że potrzebuje on cichego i zaciemnionego miejsca. To tutaj będzie dojrzewał, jadł, spał i poznawał najbliższych. Ponadto, warto mieć na uwadze, że jest bardzo delikatny, dlatego potrzebuje wyjątkowego traktowania. Wszystko, co jest w wyprawce i ma stykać się z jego skórą, musi być: bezpieczne, czyste i miękkie.
Kompletując rzeczy dla niemowlęcia, warto też pamiętać o jednej kwestii – przy takim maluchu działanie musi być szybkie. Dlatego też, by być na wszystko przygotowanym, warto mieć produkty z wyprawki pod ręką – pieluszkę, wyprane ubranka na zmianę, krem na odparzenia, kocyk i… wszystko inne.

Co warto kupić przed porodem?

Przede wszystkim trzeba stworzyć maluchowi przestrzeń. Bez względu na to, czy będzie to jego własny pokój, czy może wydzielona cześć innego pomieszczenia, zatroszcz się o miejsce do spania. Łóżeczko, dostawka, a może kołyska? Bez względu na wybór, zadbaj o to, by sprzęt był bezpieczny, a wokół można było stworzyć odpowiednią atmosferę – zasłonić roletę lub włączyć lampkę. W pobliżu warto mieć również przewijak z gotowymi pieluszkami, środkami do pielęgnacji oraz gotowymi do założenia ubrankami. Tutaj również powinna znaleźć się spakowana torba do szpitala, która będzie cierpliwie czekała na wybicie godziny zero. Przy okazji trzeba również pamiętać o zakupie fotelika samochodowego oraz wózka. W domu, w którym pojawia się niemowlę, polecamy zaopatrzyć się w zapasy… wszystkiego. Od dodatkowych opakowań pieluszek, środków do pielęgnacji, poprzez produkty piorące i na żywności kończąc.

Zobacz listę z wyprawką dla niemowlęcia – z pewnością pomoże skompletować ci wszystkie rzeczy >>> KLIKNIJ TUTAJ

O jakich jeszcze czynnościach warto pamiętać przed narodzinami malucha?

Z pewnością istotne jest, by przećwiczyć dojazd do wybranego na poród szpitala. Ważne jest również, by sprawdzić trasę o różnych porach, dowiedzieć się, kiedy występują na niej korki, a także, jak można je skutecznie ominąć. Świetnym pomysłem jest także to, by przygotować innych na przejęcie opieki na czas pobytu w szpitalu – dotyczy to zarówno starszych dzieci, jak i np. czworonożnego pupila. Konieczną czynnością, o której trzeba pamiętać przed porodem, jest wypranie wszystkich ubranek oraz przedmiotów, które będą stykać się z maluszkiem, w tym m.in. ubrania rodziców, kocyk, przytulanki itp.

Przygotuj wyprawkę z Lovelą i zadbaj o bezpieczeństwo skóry od pierwszego dnia

Zanim upierzesz ubranka maluszka, zadbaj o dobór właściwych środków piorących. Czy wiesz, że skóra malucha jest nawet do 5. razy cieńsza od skóry dorosłego i nie stanowi w pełni bariery ochronnej dla jego organizmu? Właśnie dlatego wybrany proszek, kapsułki czy mleczko do prania powinny mieć delikatną formułę. Dobrym wyborem będą produkty Lovela Baby, które powstały z myślą o najbardziej wrażliwej skórze niemowląt. Posiadają hipoalergiczną formułę, która jest bezpieczna dla skóry, co potwierdzają m.in. testy dermatologiczne, jak również pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Oprócz tego nie posiadają enzymów, sztucznych barwników czy wybielaczy optycznych oraz mają neutralny zapach. Z powodzeniem można stosować je do prania ubranek dzieci już od pierwszego dnia życia! Lovela pomoże ci zatroszczyć się o skórę Twojego skarba – przygotuj z nią wyprawkę i ciesz się przyjściem na świat maluszka.Materiał powstał z udziałem marki Lovela
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy