GRY
 
 

Rodzę - mam prawa. Kampania zakazana w TVP!

TVP odmówiło emisji spotu z najnowszej kampanii fundacji Rodzić po Ludzku "Rodzę - mam prawa". Materiał odbiega od założeń konstruowania kampanii społecznych - uzasadnili swoją decyzję przedstawiciele telewizji. Zobacz spot i oceń, czy mieli rację!

Rodzić po ludzku
fot. Rodzić po Ludzku/YouTube
Główne przesłanie animowanego filmiku to "masz prawo rodzić zgodnie ze swoimi potrzebami". 30 sekund, kilka rysunkowych plansz i komunikat zachęcający kobiety do przeżycia porodu po swojemu
Zobacz, czy filmik rzeczywiście tak bardzo różni się od innych spotów kampanii społecznych? 

 

Fundacja Rodzić po Ludzku tłumaczy kulisy powstania nowej kampanii "robimy tę kampanię, ponieważ chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami. Poród może być wydarzeniem rodzinnym i intymnym, które odbywa się w atmosferze szacunku i zrozumienia. Kobieta może poruszać się spontanicznie, podejmować decyzje oraz powinna być rzetelnie informowana o stanie zdrowia jej i dziecka. Ma prawo do pierwszego przytulenia dziecka "ciało do ciała" oraz wsparcia położnej środowiskowej po porodzie".

Co sądzicie o decyzji TVP i nowym spocie fundacji? 

Czytaj także: 10 zasad bycia dobrym partnerem przy porodzie 
Redakcja poleca: Grzeczne dzieci 4 - Kampania GADKI Fundacji Dzieci Niczyje
Wystartowała kampania edukacyjna GADKI przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Zobacz czwarty z pięciu filmów promujących tę kampanię.
Doładuj
Przeładuj