GRY

Zbyt późno

To książka o potrzebie wolności i przygody, a także o pragnieniu bezpieczeństwa i miłości. O rzeczach niezwykle ważnych nie tylko dla dzieci, ale dla najmłodszych szczególnie. Zobacz, dlaczego Rico, bohater "Zbyt późno", wyruszył w podróż i co znalazł na jej końcu. Czy jego marzenia się spełniły

Zbyt późno - książka dla dzieci

Zbyt późno
Giovanna Zoboli
Ilustracje: Camilla Engman
Wydawnictwo Entliczek
Od 2. roku życia
Cena: 29 zł


Słowo "zbyt" wyznacza rytm tej opowieści: "zbyt późno", "zbyt zimno","zbyt daleko". To "zbyt" nie schodzi dorosłym z ust, co z trudem znoszą uszy malucha. Mały Riccardo nie chce spać, więc wyrusza do krainy "zbyt późno". Ale najpierw musi odnaleźć przyjaciół, którzy mają mu w przygodzie towarzyszyć; sam nie może wybrać się w podróż, ponieważ jest "zbyt mały" i "zbyt mało odważny". Ktoś "strasznie duży"" i "strasznie uprzejmy"  sprawi, że będzie się czuł bezpiecznie.

O co w tej historii chodzi? A mianowicie o to, żeby rodzice i opiekunowie umożliwiali maluchowi poznawanie świata, a przynajmniej go w tym nie hamowali. Gdy czegoś dziecko się obawia, a my razem z nim, to wtedy należy działać wspólnie. Postaci na ilustracjach Camilli Engman mają łagodne kształty, barwy są stonowane, nie ma tu żadnej krzykliwości, papier jest jasnobeżowy.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?