GRY
 
 

Zbyt późno

To książka o potrzebie wolności i przygody, a także o pragnieniu bezpieczeństwa i miłości. O rzeczach niezwykle ważnych nie tylko dla dzieci, ale dla najmłodszych szczególnie. Zobacz, dlaczego Rico, bohater "Zbyt późno", wyruszył w podróż i co znalazł na jej końcu. Czy jego marzenia się spełniły

Zbyt późno - książka dla dzieci

Zbyt późno
Giovanna Zoboli
Ilustracje: Camilla Engman
Wydawnictwo Entliczek
Od 2. roku życia
Cena: 29 zł


Słowo "zbyt" wyznacza rytm tej opowieści: "zbyt późno", "zbyt zimno","zbyt daleko". To "zbyt" nie schodzi dorosłym z ust, co z trudem znoszą uszy malucha. Mały Riccardo nie chce spać, więc wyrusza do krainy "zbyt późno". Ale najpierw musi odnaleźć przyjaciół, którzy mają mu w przygodzie towarzyszyć; sam nie może wybrać się w podróż, ponieważ jest "zbyt mały" i "zbyt mało odważny". Ktoś "strasznie duży"" i "strasznie uprzejmy"  sprawi, że będzie się czuł bezpiecznie.

O co w tej historii chodzi? A mianowicie o to, żeby rodzice i opiekunowie umożliwiali maluchowi poznawanie świata, a przynajmniej go w tym nie hamowali. Gdy czegoś dziecko się obawia, a my razem z nim, to wtedy należy działać wspólnie. Postaci na ilustracjach Camilli Engman mają łagodne kształty, barwy są stonowane, nie ma tu żadnej krzykliwości, papier jest jasnobeżowy.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj