Zdjęcie USG w 3d
fot. Baby:Boo

Zdjęcie USG na pamiątkę? To już przeżytek!

Zbieranie pamiątek z okresu ciąży to wspaniały pomysł na utrwalenie tego wyjątkowego stanu. Jednak tradycyjne zdjęcia USG, to już przeszłość! Mamy mogą mieć przy sobie malca jeszcze przed jego narodzinami... w postaci trójwymiarowego modelu.
Hanna Szczesiak
Zdjęcie USG w 3d
fot. Baby:Boo
Prawdopodobnie nie ma mamy, która nie zachowałaby na pamiątkę pierwszego zdjęcia USG swojego malucha. Czasem też drugiego, trzeciego... czy siedemnastego. W niektórych domach można znaleźć całkiem pokaźne kolekcje pamiątek – od testu ciążowego, przez zdjęcia USG, opaski ze szpitala, kikut pępowinowy, obcięte włoski czy nawet paznokcie maluszka!

Model dziecka w 3D

Świat pamiątek związanych z narodzinami dziecka zmienia się, powstaje coraz więcej sposobów uchwycenia tego wyjątkowego momentu. Tradycyjne zdjęcia USG to już przeszłość! Brytyjska firma Baby:Boo oferuje mamom zupełnie nowy wymiar (dosłownie!) pamiątek. Klasyczne zdjęcie ultrasonografu zmieniają w... wydruk 3D. A jeszcze niedawno dziwiły nas gipsowe odlewy ciążowych brzuszków...
Za nieco ponad 900 zł, przyszła mama może postawić na półce oprawioną mini-rzeźbę główki swojego nienarodzonego dziecka. Brzmi trochę przerażająco, prawda? Założycielka Baby:Boo, Katie Kermode, przyznaje, że dla niektórych figurki w kształcie nienarodzonych dzieci są nieco dziwaczne, jednak niewiele się różnią od odlewów niemowlęcych rączek czy stópek.
Redakcja poleca: 18. tydzień ciąży - film z USG
Sprawdź, co zobaczysz podczas badania USG w 18. tygodniu ciąży. Na ekranie można już zobaczyć poszczególne części ciała oraz twarz dziecka.

Szansa dla niewidomych mam

Modele nienarodzonych dzieci nie są jedynie pamiątkami. Firma Kermode jest zaangażowana w projekt, dzięki któremu niewidome mamy mogą zobaczyć swoje dzieci. Dzięki dotykowi, mogą poczuć i zwizualizować swojego malucha, czego nie mogły zrobić ze zwykłym zdjęciem USG. Taka figurka to również poczucie komfortu dla mam, które boją się ciąży i stale potrzebują zapewnień, że z ich dzieckiem jest wszystko w porządku. Dzięki modelowi dziecka, mogą przekonać się na własne oczy, że ich dzieci rozwijają się prawidłowo.

Nienarodzone dzieci w 3D są nieco przerażające i dziwaczne, ale dla wielu mam mogą być  wspaniałą (choć kosztowną) pamiątką. Co o nich myślicie? Zobaczcie zdjęcia!
 

Taki odlew może być wyjątkowym prezentem na 18. urodziny dziecka. Jeśli mama będzie chciała się z nim rozstać...
 

Chciałybyście mieć w domu taką pamiątkę?
 
Czytaj także: Nie uwierzysz, co się stało podczas badania USG
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy