GRY
 
 

Wymień swoją wiedzę na dziecięce body

Możesz otrzymać ślicznego bodziaka z autorskiej kolekcji Beaty Sadowskiej, a przy okazji zdobyć cenną wiedzę na temat żywienia dziecka. A to wszystko całkiem za darmo!

Beata Sadowska - Projekt Body
fot. materiały prasowe
Z pewnością widziałaś już w mediach informacje na temat tego, że znana dziennikarka, Beata Sadowska, właśnie zaprojektowała limitowaną kolekcję ubranek dla dzieci i że wybrane przez siebie body możesz otrzymać całkiem za darmo. Wystarczy wejść na stronę www.projektbody.pl, wybrać 1 z 5 dostępnych wzorów oraz rozmiar ubranka, odpowiedzieć na kilka prostych pytań na temat żywienia maluchów i już można oczekiwać kuriera z przesyłką.
 

To jednak nie wszystko. Cała akcja ma jeszcze jeden, bardzo ważny cel – upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia karmienia piersią i właściwości mleka matki oraz roli białka  w kontekście zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w tym otyłości u dzieci. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

Body z przesłaniem

Projekt Body, który wystartował 10 lipca, to tak naprawdę ogólnopolska społeczna kampania edukacyjna wspierana przez Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość. Jej ambasadorką została Beata Sadowska, znana dziennikarka, propagatorka zdrowego stylu życia, a prywatnie – mama dwójki dzieci. To właśnie ona zaprojektowała kolekcję body, którą teraz można dostać w zamian za… swoją wiedzę! Wystarczy bowiem odpowiedzieć na kilka prostych pytań na temat żywienia niemowląt, by móc otrzymać wybrane ubranko. Po co stworzono tę akcję?
 
Mamy jasny cel i bardzo precyzyjne przesłanie - uświadomienie mamom, że odpowiednia dieta niemowlęcia może zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, w tym otyłości. Jest to niezwykle ważne, bo problem nadmiaru masy ciała u najmłodszych jest coraz powszechniejszy, także w Polsce. Body to lifestylowy element dziecięcej garderoby, którym interesują się zarówno kobiety w ciąży, jak i młode mamy. Podlega różnym modom, a jego zakup niewątpliwie sprawia olbrzymią przyjemność. Wykorzystując to, chcemy dotrzeć do jak największej liczby kobiet – mówi Beata Sadowska.
 


Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Skala problemu otyłości wśród dzieci w Polsce jest naprawdę duża. Eksperci mówią już o prawdziwej epidemii. 31,2% polskich ośmiolatków ma nadmierną masę ciała: 12,7% zmaga się z otyłością, a 18,5% - z nadwagą. Dane wskazują również, że częstość zarówno nadwagi, jak i otyłości w Polsce systematycznie rośnie1. Tymczasem problemom z wagą u najmłodszych można zapobiec. Wystarczy przestrzegać zaleceń pediatrów, dbać o dietę malucha i starać się, by wszystkie składniki, które się w niej znajdują, były w odpowiednich proporcjach. Do tego niezbędny jest pewien zasób wiedzy, który każdy rodzic powinien posiadać. Na stronach www.projektbody.pl oraz www.zdroweodkolyski.pl znajdziesz artykuły ekspertów Polskiego Towarzystwa Dietetyki (PTD). Na platformie, której partnerem jest Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość, opublikowanych zostało 27 artykułów dotyczących zagadnień najistotniejszych z punktu widzenia przyszłego zdrowia dziecka. Znalazły się tam, ujęte w bardzo przystępny sposób, zagadnienia dotyczące m.in. wpływu diety na płodność, właściwych nawyków żywieniowych w okresie ciąży, niezwykłych właściwości mleka matki oraz żywienia małych dzieci.
 
1European Childhood Obesity Surveillance (COSI), maj 2017.

Ocena (4 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj