GRY

Zmęczona mama

Jak radzić sobie ze zmęczeniem w pierwszym trymestrze ciąży? Radzi ginekolog.
19182882.jpg
fot. Edipresse
Czasami słaniam się na nogach. Czy ma to związek z ciążą (właśnie kończy się pierwszy trymestr), czy świadczy o tym, że coś złego dzieje się z moim organizmem. Inga z Warszawy

To, że pada Pani ze zmęczenia, jest zupełnie naturalne. W czasie ciąży organizm kobiety pracuje na podwyższonych obrotach i musi przystosować się do wielu zmian. Nierzadko w tym okresie występuje także niedokrwistość, co dodatkowo wzmaga osłabienie i uczucie zmęczenia (aby to sprawdzić, trzeba zrobić analizę krwi). Można sobie pomóc, odpoczywając w każdej wolnej chwili. Warto też spróbować zmodyfikować nieco dietę. Zdrowa i różnorodna, bogata w żelazo i witaminy (zwłaszcza z grupy B, a także C i E, kwas foliowy) oraz w cynk i magnez zmniejszy objawy zmęczenia. Na pewno są wskazane: gotowane jajka, sałata, szpinak, botwina, brokuły, cukinia, natka pietruszki, papryka, kiełki różnych gatunków roślin, sok żurawinowy i z czarnej porzeczki, kakao.

prof. dr hab. Bogdan Chazan, ginekolog

Zobacz także:
Jak zorganizować życie w ciąży?
Redakcja poleca: Zobacz relację z warsztatów z Dorotą Zawadzką – się działo! [AKCJA WIDZĘ, SŁYSZĘ, CZUJĘ, WIEM]
Chcesz lepiej rozumieć swoje dziecko? Rozwijać jego inteligencję emocjonalną i uczyć je radzić sobie ze złością, smutkiem czy innymi trudnymi emocjami? Koniecznie odwiedź nasze warsztaty! Dorota Zawadzka to wspaniały przewodnik po świecie emocji małego dziecka. A jak wyglądają te spotkania? Zobacz relację.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Internetowa szkoła rodzenia

Przygotowania do porodu