Annegret Raunigk na okładce "Bild"
fot. okładka "Bild"

Zostanie najstarszą mamą czworaczków na świecie

Jej decyzja jest mocno komentowana przez internautów, którzy uważają, że w tym wieku nie powinna decydować sie na macierzyństwo.
Małgorzata Malinowska
Annegret Raunigk na okładce "Bild"
fot. okładka "Bild"

Jest mamą trzynaściorga dzieci, najstarsze ma 44 lata, a najmłodsze 9. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 65-letnia Niemka zdecydowała się pół roku temu na sztuczne zapłodnienie, w wyniku którego już niedługo zostanie mamą…czworaczków.
Taką informację podał niemiecki tabloid "Bild am Sonntag", na łamach którego przyszła mama Annegret R. powiedziała, że niczego się nie obawia i robi to, co uważa za stosowne.

Późna decyzja o macierzyństwie jest mocno komentowana w internecie, jednak Annegret ucina wszystkie spekulacje: - Uważam, że każdy ma prawo do osobistej decyzji. I cieszy się na ponowne zostanie mamą.
Jak do tej pory ciąża przebiega bez komplikacji, i przez najbliższe miesiące wszyscy zainteresowani jej rozwiązaniem będą mogli śledzić dzięki telewizji RTL.

 

Wenn diese Vierlinge Abi machen, ist Mama 83!

Posted by Bild on 12 kwietnia 2015

Zobacz także: Późne macierzyństwo wśród gwiazd
Redakcja poleca: Ciąża po 40. to ciąża wysokiego ryzyka. Dlaczego? [WIDEO]
Ciąża po 40. niesie większe ryzyko zatrucia ciążowego i cukrzycy ciążowej. Nie jest łatwo w nią zajść – okazuje się, że tylko u 10 proc. kobiet może dojść do naturalnego zapłodnienia. Mimo wszystko zmiana stylu życia doprowadziła do tego, że coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Dr n. med. Wojciech Gontarek, ginekolog położnik, wymienia wady i zalety ciąży po 40.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy