GRY
 
 

Nie wysypiasz się w łóżku z dzieckiem? Oni śpią z 5-tką! Bo chcą!

Dzieci lubią spać z rodzicami, z dorosłymi bywa różnie. Ale ta rodzina z Teksasu chce spać z całą 5-tką swoich dzieci i zaprojektowała fantastyczne łóżko dla całej rodziny, przy użyciu mebli z IKEA. Podoba wam się?

7-osobowa rodzina śpi w jednym łóżku
fot. kadr z YouTube/FranceBrelce
Nie lubię spać z dziećmi, bo się nie wysypiam, chociaż kiedy były niemowlętami, lubiłam tę bliskość. Teraz są starsze i cieszę się z tego, że sypiają w swoich pokoikach i w swoich łóżeczkach, co oczywiście nie znaczy, że nie uwielbiam się z nimi przytulać przed snem. Dla niektórych rodziców spanie z dziećmi to część stylu rodzicielstwa, które wybrali. Nie brakuje głosów, zwłaszcza wśród zwolenników rodzicielstwa bliskości, że wspólne rodzinne łóżko to wspaniały pomysł i jest korzystne dla rozwoju dzieci. Przeciwnicy też mają swoje argumenty, m.in. ryzyko przygniecenia dziecka podczas snu swoim ciężarem.

Do przeciwników wspólnego spania z dziećmi w jednym łóżku na pewno nie należy rodzina Elisabeth i Toma Boyce z Teksasu (USA). To małżeństwo ma 5 dzieci – od 2 do 12 lat. Dzieci – jak to dzieci – w nocy co chwilę wędrowały do rodziców. Podczas wizyty w IKEA, Elisabeth, która jest fotografką, dostała olśnienia: a gdyby tak zbudować po prostu jedno duże łóżko dla nas wszystkich? Jak pomyślała, tak zrobiła!

Zaprojektowała absolutnie genialne łóżko, w którym mieści się cała 7-osobowa rodzina! Do jego zbudowania wykorzystała dostępne w IKEA łóżka Kura. Każde dziecko ma tam swoje wygodne miejsce do snu, rodzice śpią pośrodku i zarzekają się, że ich życie seksualne wcale nie cierpi na takim rozwiązaniu, a jeśli już: tylko zyskuje na atrakcyjności, bo para musi się wysilić, żeby wymyślić, gdzie "to" robić. "Na szczęście mamy inne pomieszczenia w domu" - śmieje się Elisabeth.Państwo Boyce mówią, że kiedy tylko któreś dziecko będzie chciało spać w oddzielnym łóżku, przemeblują sypialnię. Na razie wszyscy są szczęśliwi z takim rozwiązaniem, a musicie przyznać, że łóżko zostało naprawdę pomysłowo zaprojektowane, dając rodzinie bliskość, ale także prywatność poszczególnym jej członkom. Gdybyście chcieli zobaczyć projekt łóżka, znajdziecie go go na blogu Wandering the World Below. 

A Wy, czy śpicie z dziećmi w 1 łóżku? Dajcie znać w komentarzu!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 5. Śpij przy dziecku [WIDEO]
Spanie z dzieckiem to temat 5. filaru rodzicielstwa bliskości. Gdy niemowlak śpi w łóżku rodziców, łatwiej jest im reagować, gdy płacze, ma gorączkę czy wymiotuje. Zobacz, co jeszcze o spaniu z dzieckiem mówi Agnieszka Stein, psycholożka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci