GRY
 
 

Rekiny we Wrocławiu! Afrykarium zostanie otwarte jeszcze w tym roku

Rekiny, płaszczki i inne stworzenia morskie będzie można podziwiać z podwodnego tunelu - głównej atrakcji Afrykarium, które jeszcze w tym roku zostanie otwarte we Wrocławiu. Zewnętrzne wybiegi Afrykarium są już otwarte.

Afrykarium tunel
fot. materiały prasowe (wizualizacja)

Afrykarium  to ogromny, nowoczesny, unikatowy na skalę europejską kompleks, w którym prezentowane będą zwierzęta Czarnego Lądu. Mieści się na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. 

Nazwa "Afrykarium" to połączenie słów "Afryka" i "akwarium". Nie bez powodu jest właśnie taka: w licznych akwariach i zbiornikach wodnych mieści się tyle wody, ile trzeba nalać do sześciu basenów olimpijskich!

Polecamy także: FILM o Farmie Iluzji

Co będzie można zobaczyć w Afrykarium?

Główną atrakcją Afrykarium jest podwodny tunel o długości 18 metrów, dzięki któremu można mieć wrażenie, że nurkuje się wśród rekinów, płaszczek i innych stworzeń morskich żyjących w głębinach Kanału Mozambickiego - cieśniny na Oceanie Indyjskim, położonej między wschodnim wybrzeżem Afryki a Madagaskarem.

Odwiedzając Afrykarium będzie można poznać także środowisko sawanny, lasów deszczowych, wielkich, afrykańskich jezior,  Nilu oraz Morza Czerwonego.

Zobaczymy tam m.in. ryby raf koralowych Morza Czerwonego (będzie ich aż 30 tysięcy!) , barakudy, ośmiornice i meduzy.
W Afrykarium będą także ssaki (m.in. hipopotamy nilowe, mini antylopy dikdik, koczkodany i mangusty), gady (m.in. krokodyle nilowe) oraz ptaki (m.in. wspaniałe ibisy).

Sprawdź czy zimą warto wybrać się do zoo?
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Zewnętrzne wybiegi Afrykarium są już otwarte!

Budowa Afrykarium dobiega właśnie końca. Zewnętrzne wybiegi kompleksu, prezentujące Wybrzeże Szkieletów w Namibii, są już otwarte. Można na nich oglądać tońce - jedyny gatunek pingwinów afrykańskich oraz przypominające foki afrykańskie  kotiki. 

Otwarcie pozostałych obiektów Afrykarium zaplanowano na koniec roku 2014. Szczegóły można znaleźć na stronie afrykarium.com.pl
Beata Turska

Polecamy także: Czy warto wybrać się z przedszkolakiem do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

Tak będzie wyglądało wrocławskie Afrykarium:

Doładuj
Przeładuj