Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
Ola 13 lat, SOS Wioski Dziecięce
Aktualności

10 tys. dzieci czeka na posiłek – łatwo możesz je nakarmić! Masz czas do środy!

Nie potrzeba wiele, aby dzieci nie były głodne. Wesprzyj akcję SOS Wioski Dziecięce oraz Procter & Gamble i sieci sklepów Kaufland - to już ostatni dzwonek!

To pomaganie właściwie nic nie kosztuje, bo te pieniądze i tak wydajesz na codzienne zakupy. Jeżeli zrobisz je w sieci sklepów Kaufland, możesz być jedną z tych wspaniałych osób, które sfinansują przygotowanie posiłku dla 10 tys. podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce. Te piękne, kolorowe rysunki pokazują, o czym marzą dzieci. Niestety nie mają tego na co dzień.

10 tys. talerzyków przy okazji robienia zakupów

To akcja "Czyste pomaganie" organizowana do środy 12 czerwca br. przez Procter & Gamble wraz z siecią sklepów Kaufland oraz SOS Wioski Dziecięce. Wystarczy, że kupisz jeden ze środków do mycia naczyń lub prania, takich jak: Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur w sklepach Kaufland, aby sfinansować jedzenie dla dzieci w potrzebie. Chodzi o przygotowanie dla nich 10 tys. talerzyków z posiłkami!

 

10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
Natalka 5 lat, SOS Wioski Dziecięce

 

Sałatka owocowa 5-letniej Natalki
 

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja dobroczynna od ponad 35 lat opiekująca się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi oraz rodzinami nieradzącymi sobie. Ma pod opieką 1 tys. 530 dzieci i młodzieży.

Dzieci głodne cierpią i wstydzą się tego

Podopieczni świetlic środowiskowych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce narysowali swoje ulubione posiłki. Bo chociaż sytuacja materialna polskich rodzin poprawiła się w ostatnich latach, to nadal są w naszym kraju niedożywione dzieci. To bardzo poważny problem, mogący powodować różne zaburzenia, wpływające niekorzystnie na prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dziecka.

Według badań, co 11 dziecko w Polsce żyje poniżej minimum egzystencji. Największe trudności przeżywają rodziny wielodzietne – z co najmniej trójką dzieci w wieku do 17 lat. Dla wielu dzieci i ich rodziców to powód do wstydu, przez co czują się wykluczeni społecznie, a nawet odrzuceni wśród rówieśników.

 

10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
Ola 13 lat, SOS Wioski Dziecięce

Najlepszy posiłek dla 13-letniej Oli


- We wszystkich naszych lokalizacjach, gdzie działają placówki wsparcia dziennego, bądź są prowadzone grupowe działania skierowane do dzieci, oferujemy podopiecznym ciepły zbilansowany posiłek - mówi Doradca ds. Programu Umacniania Rodziny "SOS Rodzinie" Łukasz Łagód.

Duże firmy mogą zmieniać świat na lepsze

Procter & Gamble, producent marek Fairy, Ariel, Vizir, Lenor i Ambi Pur wraz z siecią sklepów Kaufland uruchamiają program "Czyste pomaganie" już po raz drugi. Dzięki wsparciu finansowemu z pierwszej edycji akcji świetlice szkolne SOS Wiosek dziecięcych działające w Siedlcach, Lublinie, Biłgoraju i Karlinie wydały 15 tys. darmowych obiadów.

- Nasze marki Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur na co dzień dbają o komfort życia i czystość w polskich domach. Mamy nadzieję, że w nasz wspólny program "Czyste pomaganie" włączy się jak najwięcej konsumentów, abyśmy mogli wspólnie zapełnić kolejne 10 000 talerzyków dla dzieci w potrzebie – powiedziała manager ds. komunikacji z P&G Justyna Rymkiewicz.

- Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobre serca i zaangażowanie naszych klientów oraz pracowników. To dzięki ich ofiarności wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze - podkreśliła ekspert ds. CSR sieci Kaufland Agnieszka Kotlińska.

 

10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
Weronika 12 lat, SOS Wioski Dziecięce

Najsmaczniejsze jedzenie według 12-letniej Weroniki
 

Z całego serca popieramy akcję i gorąco namawiany was do włączenia się do niej. To jest naprawdę bardzo proste. Mnie właśnie skończył się płyn do mycia naczyń. Już wiem, jakiego potrzebuję i gdzie go dzisiaj kupię :)

 

Źródło: mat. prasowe SOS Wioski Dziecięce
 

Zobacz także
jedzenie szpitalne

Kobieta po porodzie je gorzej niż więźniowie!

Jak nakarmić niejadka?

Każdy posiłek to pole bitwy? Oto 6 sprytnych sposobów, by niejadek zjadł obiadek

dziewczynka, smutek, jedzenie

6 najczęstszych problemów z jedzeniem u dzieci

Odżywianie dziecka

Czy zdrowo odżywiasz swoje dziecko? - test 

Ekologiczne produkty

akcja „Ubrania od serca"
materiały prasowe
Aktualności
„Ubrania od serca" – wspólny program marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom wspierający dzieci z domów dziecka
Warszawa, 23 listopada 2017 r. - Marka Vizir we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom ogłasza rozpoczęcie programu „Ubrania od Serca", dzięki któremu każdy kupujący wybrane produkty Vizir w dniach od 4 grudnia 2017 r. do 28 lutego 2018 r. przyczynia się do ufundowania nowych ubrań dla dzieci mieszkających w domach dziecka.

Akcja „Ubrania od serca” ma na celu wesprzeć domy dziecka w dążeniu do wyrównania różnic pomiędzy podopiecznymi placówek a ich rówieśnikami z pełnych rodzin. Marka Vizir i Towarzystwo Nasz Dom, działające w ramach Funduszu Korczaka, kierują się przekonaniem, że każdemu dziecku należy się równy start w przyszłość i każda, nawet najmniejsza pomoc jest ważna. Najbardziej potrzebujące domy dziecka będą miały możliwość wyposażyć dzieci w nowe ubrania, ale równie ważnym jest fakt, że dzieci dostaną możliwość samodzielnego wyboru ubrań, które im się podobają. Jak można pomagać w akcji? „Jednym z głównych celów placówek opiekuńczo-wychowawczych jest zminimalizowanie dystansu dzielącego ich podopiecznych i dzieci pochodzących z pełnych rodzin, jednak specyfika funkcjonowania tego rodzaju placówek oraz kwestie finansowe często to utrudniają. Akcja “Ubrania od serca”, w ramach której przekazane zostaną placówkom opiekuńczo-wychowawczym bony na zakup ubrań, ma bardziej kompleksowy wymiar. Oprócz tego, że podopieczni otrzymają nową odzież, bardzo ważna jest też swoboda wyboru, którą zyskują dzieci oraz możliwość pójścia na zakupy, co nie zdarza się im często. Przebywanie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zmusza podopiecznych do dostosowania się do przepisów i rygorów życia zbiorowego, dlatego każda możliwość wyrażenia siebie, chociażby poprzez ubiór jest dla nich bardzo ważna” - podsumowała Iwona Niemasz, przewodnicząca zarządu Towarzystwa Nasz Dom. Akcja przeprowadzona będzie w dwóch etapach, tj. w dniach 04.12.-31.12.2017 za pośrednictwem sieci sklepów Biedronka, a w okresie  01.01-28.02.2018 w innych sklepach w Polsce za wyjątkiem Biedronki. Każdy kto w tym czasie dokona zakupu oznaczonych produktów marki Vizir, przyczyni się do zakupu bonów do sklepów odzieżowych dla najbardziej potrzebujących...

Procter
materiały prasowe
Aktualności
Zrób zakupy w Carrefour i pomóż potrzebującym dzieciom
Pomaganie przynosi korzyści nie tylko temu, komu pomagamy, lecz także nam samym. Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Na świecie jest mnóstwo osób, które potrzebują pomocy. Mogą być to zarówno codzienne drobne sytuacje, np. gdy starsza pani nie może samodzielnie unieść ciężkiej siatki z zakupami, jak i znacznie bardziej poważne, jak pomoc chorym czy biednym dzieciom. Każdy taki gest, nawet ten najdrobniejszy, przynosi wiele korzyści nie tylko temu, komu pomagamy, lecz także nam samym. Dlatego warto wspierać potrzebujących np. poprzez uczestnictwo w takich kampaniach jak „Mała pomoc, wielka radość”, którą we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem prowadzi Procter & Gamble oraz Carrefour Polska. Korzyści płynące z pomagania Na co dzień jesteśmy zabiegani i zajęci swoimi sprawami i zdarza się, że nie dostrzegamy osób z naszego najbliższego otoczenia, które potrzebują pomocy. Warto jednak rozejrzeć się uważniej – takie chwilowe odwrócenie się od swoich problemów i skupienie na drugim człowieku, pozwala bowiem na zdystansowanie się do swoich własnych zmartwień. Zdarza się też, że nasze troski są niczym w porównaniu z problemami innych ludzi i dopiero wtedy naprawdę potrafimy docenić to, co mamy. Pomaganie uczy także empatii i odgrywa niebagatelną rolę w wychowaniu naszych pociech.    Ze społecznego punktu widzenia pomagając innym, dajemy przykład otoczeniu, szczególnie dzieciom, które wychowują się głównie przez obserwację dorosłych. Nauczone w dzieciństwie empatii wobec potrzeb innych ludzi wokół, będą bardziej wyczulone na społeczne relacje i chętniej podzielą się z innymi tym, co mają. Warto również zaznaczyć, że dobre uczynki są „zaraźliwe” dla nas samych i dla innych. Jeśli raz komuś pomożemy, to jest duża szansa na to, że pomożemy też tej samej lub innej osobie po raz kolejny. Nasz dobry uczynek, zauważony przez innych również skłania ich do pomocy. Co więcej, dobre uczynki budują i zwiększają poczucie zaufania...

Premium-Care_1.jpg
materiały prasowe
Zakupy
5-gwiazdkowa ochrona z Pampers Premium Care
Zespół marki Pampers rozumie, jak ważne jest zdrowie skóry dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego stworzono pieluszki Pampers Premium Care, które zapewniają 5-gwiazdkową ochronę skóry malca.

Pampers Premium Care to unikalne połączenie 5 cech, dzięki którym są to obecnie najlepsze pieluszki Pampers, stworzone z myślą o delikatnej skórze dziecka: • Są ultrasuche – dzięki zastosowaniu technologii Dry Max pomagają zapewnić aż do 12 godzin suchości, a unikalna struktura plastra miodu w rozmiarach 1-3 pomaga szybko chłonąć luźne kupki. • Zapewniają ultrapielęgnację – dzięki przewiewnej warstwie zewnętrznej we wszystkich rozmiarach oraz unikalnemu balsamowi z aloesem, pomagają chronić wrażliwą skórę maluszka. • Są ultracienkie a jednocześnie równie chłonne, jak pozostałe pieluszki Pampers. • Są ultradopasowane – dzięki elastycznym boczkom, rozciągają się przy każdym ruchu dziecka. • Ponadto, pieluszki Pampers Premium Care są ultrawygodne i mięciutkie jak bawełna, pomagając tym samym zapewnić dziecku poczucie komfortu przez długi czas. Uzupełnieniem pielęgnacji delikatnej skóry maluszka są chusteczki Pampers Sensitive . Stosowane przy każdej zmianie pieluszki nie tylko delikatnie oczyszczają skórę dziecka, lecz także pomagają zabezpieczyć ją przed podrażnieniami. Chusteczki zawierają unikalny balsam, który pomaga przywrócić naturalny poziom pH skóry dziecka szybciej niż przemywanie jej bawełnianą chusteczką i wodą. Pieluszki Pampers Premium Care wraz z chusteczkami Pampers Sensitive pomagają zapewnić najlepszą, 5-gwiazdkową ochronę delikatnej skóry maluszka. Pieluszki Pampers Premium Care mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Sugerowana cena detaliczna pieluszek Pampers Premium Care: 49,99 zł Sugerowana cena detaliczna chusteczek Pampers Sensitive: 7,49 zł Podczas trzynastej edycji akcji „Podaruj Dzieciom Słońce” organizowanej przez firmę Procter & Gamble oraz Telewizję POLSAT, której hasło brzmi: „Twój wybór pomaga chorym dzieciom” zbierane są pieniądze...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz