Dominika Chorosińska o Strajku Kobiet
Instagram/dominikachorosinska
Aktualności

Dominika Chorosińska o Strajku Kobiet: „To nie jest obraz kobiety Polki”

Dawna aktorka, a dziś posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, powiedziała, że postulaty protestujących nie odzwierciedlają żądań większości kobiet w Polsce. Zarzuciła także opozycji nawoływanie do protestów w dobie pandemii.

Dominika Chorosińska (dawniej Figurska) przez wiele lat była gwiazdą serialu „M jak miłość”, jednak w ostatnich latach zasłynęła głównie jako bohaterka prywatnych opowieści o własnych perturbacjach rodzinnych i uczuciowych, o których nie wahała się opowiadać w blasku fleszy. Chociaż dziś Dominika jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości i często prawi morały polskim rodzinom, kilka lat temu przyznała się do niewierności małżeństwie, którą tłumaczyła… trudnością w wytrwaniu w monogamicznym związku. Romans celebrytki zaowocował dzieckiem, które jej mąż postanowił przyjąć i pokochać jak własne. Po tych wydarzeniach Chorosińska śmiało opowiadała w mediach o swoim nawróceniu i boskim wkładzie w naprawienie swojego małżeństwa. Kilka lat po tych wydarzeniach wstąpiła do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Chorosińska startowała z ramienia rządzącej obecnie partii do Sejmu oraz (bezskutecznie) do Parlamentu Europejskiego, dlatego, jak nietrudno się domyślić, jej poglądy są tożsame z linią ugrupowania. Posłanka już wcześniej wyraziła swoje poparcie dla kontrowersyjnej decyzji TK – teraz wyraziła swoje zdanie na temat uczestniczek Strajku Kobiet.

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

Dominika Chorosińska o Strajku Kobiet

Goszcząca w programie „Polityczna kawa” posłanka skomentowała na antenie zachowanie uczestniczek strajku. Stwierdziła jednoznacznie, że ich postulaty nie odzwierciedlają potrzeb Polek, a uczestniczki marszów są „wulgarne i agresywne”.

„Znaczna część kobiet nie czuje się w ogóle reprezentowana przez grupę krzyczących, wulgarnych, agresywnych kobiet. To nie jest obraz kobiety Polki. (...) Myślę, że sytuacja kobiet nie jest ani zagrożona, ani trudna” – powiedziała Chorosińska.

Posłanka skrytykowała również opozycję za nawoływanie do udziału w protestach w dobie pandemii. Partiom krytykującym PiS wytknęła hipokryzję: wydawanie milionów złotych na ratowanie miejsc pracy oraz apelowanie o wprowadzenie stanu wyjątkowego, a następnie narażanie obywateli poprzez nawoływanie do protestów ulicznych.

Chorosińska odniosła się jednak także do istoty problemu aborcji i uznała go za sprzeczny z ideami feminizmu.  

„Pierwsza fala feministek nigdy nie zgadzała się na aborcję, bo uważały, że to jest podmiotowe potraktowanie kobiety i całkowite zwolnienie z odpowiedzialności mężczyzny” – skomentowała.
 

Źródło: Onet

Zobacz też:

500 plus do likwidacji
Adobe Stock
Aktualności
TVP: 500 plus do LIKWIDACJI przez strajki kobiet. „Może trzeba zabrać najbogatszym?”
Program 500 plus jest zagrożony, bo przez ogólnopolskie protesty kobiet kraj pogrąża się w kryzysie − sugerowała Telewizja Polska. W odpowiedzi sprawę wypłat 500 plus w czasie pandemii poruszył wiceminister rodziny. Dyskusja o finansowej pomocy rodzinom jest wciąż otwarta: czy rząd zabierze 500 plus najbogatszym?

Wypłaty 500 plus wkrótce się skończą, a wszystko przez strajki kobiet i środowisk antyrządowych. Masowe manifestacje spowodują gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem, który z kolei będzie skutkował kolejnymi obostrzeniami. W efekcie zabraknie pieniędzy na pomoc finansową dla rodzin. Taki czarny scenariusz wykreowany przez TVP skomentował wiceminister rodziny, Stanisław Szwed. Strajki i pandemia: to koniec 500 plus? Polskę czekają nowe, drastyczne obostrzenia, bo przez wielotysięczne protesty wzrasta liczba zakażonych koronawirusem − takie informacje przekazano w sobotę w Wiadomościach TVP. Zdaniem telewizji publicznej rozwój pandemii będzie więc prowadzić do zapaści gospodarczej, a ta − do likwidacji programu 500 plus. Świadczenie jest bowiem drogie i państwa zwyczajnie nie będzie już na nie stać (wypłaty po 500 zł na każde dziecko kosztują państwo ok. 40 mld zł rocznie). Czy to rzeczywiście koniec 500 plus? Sprawę wypłat pieniędzy dla rodzin skomentował wiceminister rodziny: „Nie ma takich decyzji, nie słyszałem też, aby były one gdziekolwiek dyskutowane. Program 500 plus nie jest zagrożony i będzie wypłacany. Pamiętajmy, że program jest też wsparciem dla rodzin. To oczywiste, że w trudnym okresie pandemii rodziny potrzebują pomocy i błędem byłoby je tej pomocy pozbawiać” − powiedział Stanisław Szwed cytowany przez portal Money.pl. Wszystko wskazuje więc na to, że rząd nie wycofa się z programu 500 plus w 2021 roku , zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Ale czy możliwe są zmiany w 500 plus ? Pojawiają się głosy, że dyskusja na temat 500 plus jest otwarta, a rząd próbuje rozeznać się w nastrojach społecznych. Dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, zasugerował, że w przyszłości 500 plus może zostać odebrane najbogatszym rodzinom. Pomoc finansowa mogłaby zaś zostać przeznaczona głównie dla...

Nauczyciele wykluczają uczniów z lekcji za popieranie strajku kobiet
Instagram/strajk_kobiet
Aktualności
Nauczyciele obrażają uczniów za popieranie Strajku Kobiet: „Zwyzywał nas od hitlerowców, esesmanów, barbarzyńców i bezbożników (...)”
Nauczyciele w niektórych szkołach bardzo dobitnie pokazali, co myślą na temat Strajku Kobiet i uczniach, którzy biorą w nim udział. Doszło do ubliżania, szantażowania młodzieży przez pedagogów. Niektórzy z nich wykluczają też takich uczniów ze swoich lekcji.

Po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku ws. aborcji rozpoczęły się protesty w całym kraju. Biorą w nich udział kobiety, ale również mężczyźni, osoby starsze, uczniowie. Ta ostatnia grupa musi się jednak mierzyć ze sprzeciwem i oburzeniem ze strony swoich nauczycieli. Kilka dni temu ksiądz skreślił z listy do bierzmowania  osoby, które popierają strajk. Małopolska Kurator Oświaty również potępiła Strajk Kobiet : „Symbolika rodem z totalitaryzmu niemieckiego”. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich przypomina jednak, że każdy uczeń ma prawo do wyrażania swoich poglądów.  Nauczyciel chemii znieważył pięć uczennic W II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu nauczyciel chemii dobitnie wyraził swój sprzeciw w kwestii Strajku Kobiet . Pedagog znieważył pięć uczennic, które przy swoim zdjęciu w mediach społecznościowych miały symbol strajku – czerwoną błyskawicę. „Zwyzywał nas od hitlerowców, esesmanów, barbarzyńców i bezbożników, wspierających morderców i morderstwa” -powiedziała jedna z uczennic. Co więcej, portal rzeszów.wyborcza.pl donosi, że miał on zagrozić uczennicom, że wpisze im uwagę, a następnie wykluczył je z udziału w swojej lekcji online. Ostrzeżenie nauczycielki historii Kolejnym przypadkiem niegodzenia się na udział uczniów w strajku jest ostrzegawczy monolog nauczycielki historii I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Jak relacjonuje tata jednej z uczennic, zaczęła ona swoją lekcję słowami: „Nie będę łączyć się na Messengerze z uczniami, którzy mają piorun, nazistowski symbol w profilówce. I nie będę ich odpytywać przez Messengera”. „Jest to nauczycielka o bardzo prawicowych, konserwatywnych poglądach, która w przeszłości propagowała na swoich lekcjach czytanie biblii oraz agitowała za wiarą katolicką, a ponadto sama w ostatnich dniach ustawiła sobie...

Andrzej Duda
Instagram/andrzej.duda
Aktualności
Andrzej Duda przygotował ustawę ws. aborcji. Kompromis?
Prezydent Andrzej Duda przygotował ustawę w sprawie aborcji. Jest to reakcja na liczne protesty społeczne. Projekt ma dotyczyć zawężenia interpretacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Kilka dni temu prezydent publicznie wypowiedział się na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego . Teraz na stronie Andrzeja Dudy pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Jest to reakcja na protesty społeczne, organizowane w całej Polsce. Szacuje się, że w piątkowym Marszu na Warszawę szło 100 tys. osób . Oświadczenie prezydenta Prezydent w oświadczeniu napisał, że „prawo do życia jest wartością, którą należy bezwzględnie chronić i nie można jej w żaden sposób różnicować – na dzieci pełno- i niepełnosprawne, np. dzieci z zespołem Downa”. Dalej jednak możemy przeczytać, co prezydent sądzi o sytuacji wystąpienia tzw. wad letalnych płodu, w której wiadomo, że dziecko i tak nie będzie w stanie żyć po porodzie: „Ochrona jego życia pozostaje zatem poza mocą ludzką”. Ustawa ws. aborcji Proponowany przez Andrzeja Dudę projekt ustawy zakłada wprowadzenie nowej przesłanki, dzięki której możliwe będzie przerwanie ciąży w przypadku wystąpienia wad letalnych . „W ostatnich dniach rozmawiałem z wieloma kobietami, a także z licznymi ekspertami, lekarzami i prawnikami. Po przeprowadzeniu tych konsultacji zdecydowałem się na złożenie do Sejmu RP projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Uwzględniając wskazania Trybunału, projekt ten przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki, która przywraca możliwość przerwania ciąży, w sposób zgodny z zasadami Konstytucji RP, jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne” – napisał Andrzej Duda. Prezydent dodał również, że gdy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj