Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kobieta intymnie
Fotolia
Aktualności

Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla... – przyłącz się do akcji!

Dlaczego jest ważne, byś miała mocne mięśnie Kegla? To te mięśnie ułatwiają poród, zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu i obniżaniu się macicy, sprawiają też, że masz większą satysfakcję z seksu (ty i twój partner). Wystarczający powód, by wzmocnić mięśnie dna miednicy? No to przyłącz się do akcji "Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla" i ćwicz przez sześć tygodni (na początek)!

Sześciotygodniową akcję "Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla" zainicjowała Joanna Keszka, autorka książki „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”, a także prowadząca program "Szkoła Seksu Joanny Keszka" na kanale Planete+ oraz internetowy serwis Barbarella.pl – "Najseksowniejszy portal dla kobiet". To tylko część zajęć Joanny, pani od seksu. Te i inne kręcą się wokół jednego – przekonać kobiety, że też mogą (i powinny) cieszyć się seksem. Trudno się dziwić, że zajęła się też wzmacnianiem mięśni Kegla, i to na oczach całej Polski!

Mięśnie Kegla – kto by sobie zawracał nimi głowę?

– Dokładnie 10 lat temu urodziłam córkę. I po raz pierwszy usłyszałam o mięśniach Kegla. Świeżo po porodzie czułam się tak, jakby granat wystrzelił pomiędzy moimi nogami. Na sali razem z innymi świeżo upieczonymi mamami dostałyśmy „dobrą radę”, żeby „ściskać, tam na dole”, bo inaczej „nic nie będziemy czuły w czasie seksu. Ani my, ani nasz partner” – opowiada Joanna Keszka. – Wystraszone ściskałyśmy wszystko, tylko nie... mięśnie dna miednicy. Nikt nie powiedział nam, czym właściwie są te mięśnie Kegla, przez które mamy stać się po porodzie oziębłe i przez które mamy być skazane na  korzystanie z grubych podpasek do końca naszego życia. Wokół mięśni dna miednicy krąży sporo miejskich legend, które można między bajki włożyć.

– Ile osób w Polsce wie, czym są mięśnie dna miednicy i dlaczego dbanie o tę część kobiecego ciała jest takie ważne? To sprawy poniżej pasa, o których „nie wypada” rozmawiać głośno. Matki, żony, kochanki pozostają same ze swoimi „małymi, wstydliwymi” sekretami. Kto by zawracał sobie głowę tym, że tak wiele kobiet w dojrzałym wieku ma problemy z popuszczaniem, a większość z nas w każdym wieku nie doświadcza regularnych orgazmów – dodaje inicjatorka akcji.

Gdzie one są?

Mięśnie Kegla są w podbrzuszu. Nazywane są mięśniami dna miednicy, otaczają ujście cewki moczowej, pochwy i odbytu. Już sama ich lokalizacja daje do myślenia, bo co może stać, gdy akurat te mięśnie osłabną? Gdy są rozluźnione, mogą sprawiać, że świat przestanie być przyjaznym miejscem.

  • Niewinny wybuch śmiechu czy kichnięcie na zdrowie może skończyć się niekontrolowanym popuszczeniem moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu)
  • Stan mięśni Kegla wpływa też na nasze doznania w czasie seksu (nadmierne poszerzenie wejścia do pochwy)
  • Może też dojść do obniżenia się narządów rodnych, czyli do wypadania macicy – objawia się to bólem w pochwie, trudnościami w oddawaniu moczu, zaparciami, hemoroidami, zakażeniami dróg moczowych i bólem w czasie współżycia.

Joanna Keszka ma rację – w  Polsce nie ma tradycji i zwyczaju, by ćwiczyć mięśnie Kegla, nie tylko w ciąży i po porodzie (jedno i drugie znacząco nadwyręża mięśnie dna miednicy). Gdy spytać lekarzy, ci odpowiedzą, że mięśnie dna miednicy powinny wzmacniać już młode kobiety, by mogły cieszyć się zdrowiem do późnych lat. Szkoda, że nie mówi się o tym otwarcie i że same kobiety nie zgłaszają lekarzowi, że mają trudności ze zwieraczem pęcherza w czasie ciąży. Najwyższy czas, by zmienić swoje przyzwyczajenia i zadbać o siebie i swoje mięśnie Kegla. Udział w akcji "Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla" to dobra do tego okazja.

Sześć tygodni dla mięśni Kegla

Tyle czasu potrzeba, by wzmocnić mięśnie dna miednicy. Udowodni to Joanna Keszka, która przez sześć tygodni będzie ćwiczyć mięśnie Kegla, ale też opowiadać i pokazywać, jak to zrobić. – Regularnie będę relacjonować moje treningi na www.Barbarella.pl. Chcę zachęcić panie w całym kraju do dbania o swoje zdrowie intymne i o swoją seksualność. Dlatego na oczach całej Polski stanę się kobietą z najlepiej wyćwiczonymi mięśniami Kegla! – śmieje się Joanna Keszka. – A na koniec akcji 22 sierpnia spotkamy się w Warszawie na wspólnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Będzie moc!

Pamiętaj, że mocne mięśnie dna miednicy to nie tylko łatwiejszy poród i szybszy powrót do formy, ale też więcej radości z seksu oraz zdrowa przyszłość (bez problemów takich jak nietrzymanie moczu czy wypadnie miednicy).

ZOBACZ TEŻ:
Wzmocnij mięśnie dna miednicy – trenuj z nami (filmy)
Specjalistyczne wkładki NTMWeź udział w akcji "Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla" – zachęca jej pomysłodawczyni Joanna Keszka:

Nie każdy przechodzi kryzys w związku po urodzeniu dziecka - mówi seksuolog [WIDEO]

nietrzymanie moczu
Panthermedia
Połóg
Nietrzymanie moczu po porodzie: to nie choroba, ale dolegliwość, którą trzeba leczyć
Popuszczasz mocz, gdy kaszlniesz, kichniesz lub się zaśmiejesz? Nietrzymanie moczu to jedna z częstszych dolegliwości po porodzie. Musisz sobie pomóc, bo problem sam nie zniknie.

Boisz się zaśmiać, kichnąć, a nawet wziąć dziecko na ręce, bo nawet najmniejszy wysiłek wiąże się z wstydliwym uczuciem wilgoci. Problem nietrzymania moczu to jedna z częstszych dolegliwości w połogu . Ma ją wiele kobiet. Nietrzymanie moczu - skąd się bierze Szyjka pęcherza moczowego u kobiet o wiele słabsza niż u mężczyzn, dlatego to właśnie kobiety częściej mają problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Po porodzie często następuje rozluźnienie oraz zwiotczenie mięśni i wiązadeł podtrzymujących dolny odcinek układu moczowego i rodnego.  Podczas kaszlu, kichania czy wysiłku fizycznego zdarza się niekontrolowany wyciek moczu, czasem minimalny, ale czasem obfity i krępujący. Na dolegliwości z nietrzymaniem moczu narzekają przed wszystkim te kobiety, które urodziły duże dziecko, ważące ponad 4 kg, albo dwoje dzieci. Mogło dojść do naciągnięcia krocza, a nawet do rozerwania mięśni.  Zobacz też: Nietrzymanie moczu w ciąży Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu W zapobieganiu nietrzymaniu moczu pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy: tzw. ćwiczenia Kegla. Najlepiej rozpocząć je jeszcze w ciąży. Jeśli jednak nie ćwiczyłaś w ciąży, zacznij to robić po porodzie. Taki trening wzmacnia mięśni dna macicy i zwieracza, a także pozwala na dużo lepszą kontrolę pracy pęcherza moczowego. Zazwyczaj już miesiąc od rozpoczęcia ćwiczeń kobieta obserwuje znaczną poprawę. Ćwiczenia Kegla : zapobiegają i leczą nietrzymanie moczu Zacznij od kilkusekundowego wstrzymania strumienia podczas oddawania moczu: zaciśnij mięśnie, wytrzymaj chwilę, a po kilku sekundach powoli je na powrót rozluźnij: mięśnie, które decydują o zatrzymaniu moczu to mięśnie krocza i dna miednicy. Gdy już wiesz, które mięśnie są ważne, nie stosuj ćwiczeń w toalecie, tylko podczas wykonywania codziennych czynności. Ćwiczenia Kegla możesz wykonywać w...

Nietrzymanie moczu
Fotolia
Mama
Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem po porodzie
Zdarza ci się popuścić mocz, gdy kaszlesz, kichniesz, zaśmiejesz się albo weźmiesz dziecko na ręce? Nietrzymanie moczu to jeden z najczęstszych problemów po porodzie. Nie lekceważ problemu, bo sam nie zniknie.

Nietrzymanie moczu zdarza się częściej niż myślisz. Nawet co czwarta kobieta ma ten problem. Często nietrzymanie moczu pojawia się pod koniec ciąży albo po porodzie. Powodem jest zwykle osłabienie mięśni dna miednicy . Przyczyny nietrzymania moczu – W ciąży nietrzymanie moczu jest bardzo częste – na mięśnie dna miednicy działa dodatkowo ciężar ciała dziecka. W trakcie porodu dochodzi do urazu mięśni i nerwów oraz ich niedokrwienia. W efekcie mięśnie są jeszcze słabsze. Jeśli do tego kobieta ma np. nadwagę w ciąży , przewlekły kaszel, to może pojawić się wysiłkowe nietrzymanie moczu: albo zaraz po porodzie, albo nieco później – tłumaczy prof. Piotr Radziszewski, urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nietrzymaniu moczu można zapobiec, wzmacniając ćwiczeniami mięśnie dna miednicy. Najlepiej zacząć je wykonywać już od 6. miesiąca ciąży . Rzadko która przyszła mama jednak ćwiczy. To ważne! Jeśli urodziłaś dziecko i zdarza ci się popuszczać mocz , to ostatni dzwonek, by zacząć ćwiczenia pochwy po porodzie . Ćwiczenia Kegla Ćwiczenia Kegla polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Ćwiczenia można wykonywać wszędzie: w domu, podczas oglądania telewizji, jazdy autobusem. Wystarczy ćwiczyć trzy razy dziennie przez 5–10 minut. Efekty będą widoczne po kilku tygodniach. Spróbuj zatrzymać strumień moczu podczas siusiania: decydują o tym właśnie mięśnie Kegla. Nie wykonuj jednak ćwiczeń podczas oddawania moczu, bo wtedy pęcherz nie zostanie opróżniony do końca, co może spowodować zapalenie dróg moczowych. Połóż się na plecach lub stań w lekkim rozkroku. Napnij mięśnie Kegla, policz do 5 i powoli je rozluźnij. Chwilę odpocznij i powtórz ćwiczenie. Na początek zrób serię 5 skurczów i...

Nietrzymanie moczu, NTM, leczenie NTM, laser na nietrzymanie moczu, kobieta
Fotolia
Mama
Ciężarki Kegla na nietrzymanie moczu
Jedną z metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu są systematyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy. Stosuje się do tego specjalne ciężarki (tzw. ciężarki Kegla), które przypominają tampony w kształcie stożków.

Nietrzymanie moczu można pokonać dzięki noszeniu specjalnych ciężarków w pochwie. Wzmocnienie mięśni dna miednicy przy pomocy ćwiczeń z ciężarkami pomaga w leczeniu parć naglących związanych z występowaniem pęcherza nadreaktywnego i innych schorzeń związanych z osłabieniem mięśni krocza. Znacząco zmniejsza epizody nietrzymania moczu . Ćwiczenia stosowane na początku wystąpienia objawów pozwalają na całkowite wyleczenie. Taka terapia może być również stosowana w celu poprawienia siły skurczu mięśni dna miednicy po porodzie . Ponadto poprawia satysfakcję w czasie współżycia.  Poznaj 5 okrutnych prawd o seksie po porodzie Jak działają ciężarki na nietrzymanie moczu? Największą trudnością w leczeniu nietrzymania moczu za pomocą samych ćwiczeń mięśni dna miednicy jest uruchamianie tłoczni brzusznej. Nie każdy potrafi w kontrolowany sposób odpowiednio je napinać i powtarzać tę czynność minimum 100 razy dziennie! Noszenie specjalnych ciężarków w pochwie zmusza organizm do kurczenia tych grup mięśni. Ile ważą ciężarki Kegla na NTM? Są to rozkręcane stożki o wadze 5-20 g. Każdy zakończony jest nylonową nitką, która ułatwia usunięcie stożka z pochwy. Zestaw ciężarków (np. Aquaflex) kosztuje ok. 165 zł.   Ćwiczenia na nietrzymanie moczu Ćwiczenia Kegla na nietrzymanie moczu rozpoczyna się od noszenia ciężarka, który kobieta (w trakcie chodzenia) jest w stanie utrzymać w pochwie przez 1 minutę. Taki ciężarek Kegla należy nosić w pochwie przez około 15 minut dziennie. Gdy już dojdziemy do wprawy (stożek nie wypadnie przez kwadrans) można zacząć dodatkowe ćwiczenia polegające na szybkim maszerowaniu, kaszlu, wchodzeniu po schodach... z ciężarkiem ukrytym w pochwie. Taki trening mięśni pochwy daje dobre efekty po 8-12 tygodniach systematycznych ćwiczeń. Przeczytaj, ile kosztuje laserowa terapia nietrzymania moczu  i...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz