Jakie są grudniowe dzieci?
AdobeStock
Aktualności

6 powodów, dla których grudniowe dzieci są wyjątkowe!

Wiele osób twierdzi, że ludzie urodzeni w grudniu mają gorzej. W tym samym miesiącu są święta i nie jeden jubilat znajduje znacznie mniej prezentów pod choinką.

Urodzeni w grudniu to osoby niezwykłe i pełne niespodzianek. Prawdziwe gwiazdy - lubią błyszczeć i być w centrum zainteresowania. Choć statystycznie w grudniu rodzi się najmniej dzieci, to bez wątpienia osoby te mają cechy, które odróżniają ich od pozostałych ludzi:

  • Rzadko bujają w obłokach i niezwykle poważnie podchodzą do życia. Jednocześnie są bardzo praktyczni.
  • Nie lubią słuchać rad i uparcie dążą do celu. Najpierw działają, a potem myślą, co w sumie wychodzi im na dobre.
  • Nie przejmują się trudnymi sytuacjami, a przynajmniej starają się z każdej z nich wybrnąć jak najlepiej.
  • Rzeczy, na które z reguły trzeba ciężko pracować, im przychodzą z nieco większą łatwością. To urodzeni szczęściarze!
  • Doskonale potrafią wyczuć granicę pomiędzy nieprzyjemną krytyką a szczerym słowem.
  • Nie sposób ich nie lubić. Nigdy nie zostawiają drugiej osoby w potrzebie i zawsze stają w obronie słabszych. Są wrażliwi na krzywdę innych.

Najmłodszy w klasie

Mogłoby się wydać, że grudniowe dzieci mają gorzej, bo są najmłodsze w klasie. Muszą włożyć więcej pracy, by dogonić rówieśników? Wcale nie jest tak źle. Badania dowodzą, że osoby młodsze osiągają znacznie lepsze wyniki na egzaminach na studia, od swoich starszych kolegów. Co jeszcze mówią liczby? W grudniu rodzi się najwięcej leworęcznych osób. Inne badania wykazały, że często kładą się spać wcześnie. Może nie jest to zbyt ekscytująca wiadomość, ale bez wątpienia ma znaczenie dla ich produktywności. Natomiast według "The Guardian" najwięcej dentystów rodzi się właśnie pod koniec roku. Może nie wpłynie na życie twojego dziecka, ale informacja jest niezwykle ciekawa. W końcu to całkiem niezły zawód.

Zobacz także
jak dbać o noworodka zimą

Czy jesteś gotowa na zimę z noworodkiem? Quiz

Dziewczynka w różowym zimowym kombinezonie

Jak dbać o dziecko zimą? Quiz

Noworodek na rękach rodziców - pierwsze dni z noworodkiem

Co wiesz o pierwszych dniach z noworodkiem? Quiz

Jak kąpać noworodka?

Czy wiesz, jak pielęgnować noworodka? - TEST dla początkujących rodziców

Wiadomość, która z pewnością, cię ucieszy, to taka, że przed twoim dzieckiem długie i zdrowe życie. Najbardziej widać tę tendencję wśród osób urodzonych w październiku i listopadzie, ale i w grudniu nie brakuje ponad 100-letnich jubilatów. Osoby te także, że są znacznie mniej podatne na choroby, w porównaniu do dzieci letnich. Według badań przeprowadzonych w International "Journal of Sports Medicine", osoby urodzone w miesiącach zimowych (szczególnie w grudniu), mają naturalne predyspozycje sportowe. A wrodzony upór i samokontrola sprawiają, że często stają na podium, jak np. Adam Małysz. Wśród urodzonych w grudniu znajdziemy także dużą grupę aktorów i muzyków m.in. Prad Pitt, Taylor Swift, Denzel Washington, Jane Fonda, Irena Santor, Frank Sinatra, John Malkovich, Zbigniew Hołdys.
 

 


Źródło: en.newsner.com​

Zobacz także:

 

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

lutowe dzieci
Adobe Stock
Aktualności
7 powodów, dla których lutowe dzieci mają przewagę nad innymi
Dzieci urodzone w tym miesiącu są szczególnie stworzone do jednego zawodu, który uczyni ich życie niebanalnym i kolorowym.

Jeżeli urodziłaś dziecko w lutym lub lada moment to się stanie, to masz duże szczęście ! Tak mówią naukowcy i gwiazdy -  według nauki istnieje wiele powodów, dla których dzieci urodzone w drugim miesiącu roku mają przewagę nad resztą nas. Odważni, lojalni i wierni Takie cechy lutowym dzieciom przypisuje astrologia. Zgodnie z nią maluchy urodzone w tym miesiącu są spod znaku Wodnika (20 stycznia-18 lutego) lub Ryby (19 lutego-20 marca). W przyszłości będą to odważni, wierni i lojalni ludzie. Ale przede wszystkim są to urodzeni artyści – bardzo oryginalne i kreatywne osoby . Pewnie już niedługo się o tym przekonasz. 7 powodów, dla których lutowe dzieci są wyjątkowe (tak mówi nauka!) 1. Dziecko będzie sławne Szczególnie urodzenie malucha w pierwszych dwóch tygodniach lutego (dokładnie do 18 lutego, kiedy jeszcze jest znak Wodnika) czyni z niego wręcz stworzonego do bycia sławnym. Jak wynika z badania opublikowanego w "Journal of Social Sciences" " najwięcej celebrytów jest spod znaku Wodnika ". Sławni ludzie z tego miesiąca to: piłkarz Christiano Ronaldo, dziennikarka i satyryczka Ellen DeGeneres, dziennikarka Oprah Winfrey, aktorka Jennifer Aniston, piosenkarz Justin Timberlake, a spośród polityków jeden z największych prezydentów Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln. 2. Może stać się mistrzem sportu I zostać na przykład legendą koszykówki. Badania Uniwersytetu w Harvardzie z 2006 roku, w których wzięło udział około 21 tys. dzieci z całego świata, pokazały, że osoby urodzone w lutym były wyższe i ważyły ​​więcej w wieku siedmiu lat niż ich rówieśnicy urodzeni w innych porach roku. Legenda NBA, Michael Jordan, obchodzi swoje urodziny 17 lutego. 3. ... Lub sławnym artystą Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Biuro Statystyki Krajowej wykazało, że osoby urodzone w lutym częściej są artystami . Znani artyści...

Jakie są listopadowe dzieci?
AdobeStock
Aktualności
Ambitne, szalone i niezależne. Jakie jeszcze są dzieci urodzone w listopadzie?
Osoby urodzone na początku miesiąca to Skorpiony, a urodzeni po 22 listopada to Strzelce. Oba znaki zodiaku mają siłę dużą charakteru. Sprawdź, co jeszcze je wyróżnia.

Choć każdy z nas jest inny i wyjątkowy, to od wieków próbujemy doszukać się pewnych podobieństw między sobą. Jedni wierzą w horoskopy, do innych przejawia choćby miesiąc urodzenia. Jakie są listopadowe dzieci? Przekonaj się sama! Mądrość i rozwaga Osoby urodzone w ten jesienny miesiąc cechują się wysoką inteligencją , a nauka nowych rzeczy przychodzi im z olbrzymią łatwością. Co więcej, są bardzo ambitne i wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Jest duża szansa, że nie twoja pomoc przy odrabianiu lekcji będzie minimalna. Osoby te mają również dobrze rozwiniętą wyobraźnię i dzięki temu np. są w stanie wymyślać niekonwencjonalne rozwiązania. Cecha ta z pewnością przyda się w przyszłości, ale bądź gotowa na wiele szalonych pomysłów twojego dziecka jeszcze w wieku przedszkolnym. Są zdeterminowane, a także wiedzą czego chcą i uparcie dążą do celu.   Zwykle posiadają wyraziste osobowości i mają zdecydowane poglądy. Co więcej, jest w nich pewne magnetyzm, mają atrakcyjną naturę, która przyciąga ludzi. Co ciekawe rola lidera zupełnie im nie odpowiada. Stawiają na pracę w pojedynkę, dużą niezależność i samodzielność , dlatego nie martw się, gdy twoje dziecko nie będzie duszą towarzystwa w piaskownicy. Bywają nieufne i skryte, ale nic nie umknie ich uwadze. Robią wrażenie osób zamkniętych w sobie, a nawet wręcz chłodnych dla otoczenia. To pozory, jeśli komuś naprawdę zaufają, to te relacje są zawsze prawdziwe i trwałe. Długie życie Wiele analiz naukowych dowodzi, że jesienne dzieci cieszą się dobrym zdrowiem i żyją dłużej, niż osoby urodzone w innych miesiącach. W wśród listopadowych jubilatów jest najwięcej osób, które przekroczyły już 100 lat. Maluszki te mają lepszą odporność i rzadziej chorują. Jak to możliwe? Ich matki były w okresie ciążowym w miesiącach, w których mogły nabyć ogromną dawkę witaminy D . Dzięki...

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
Fotolia
Aktualności
Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
Okazuje się, że istnieje związek pomiędzy uwarunkowaniami obecnymi w horoskopie a stanem naszego zdrowia. Badania naukowe pokazują, że dzieci urodzone jesienią są zdrowsze i żyją dłużej niż inne.

Coraz większa liczba prac naukowych potwierdza związek między porą roku a tym, jakiego jesteśmy wzrostu, na jakie choroby jesteśmy narażeni. Dzięki astrologii można również określić to, jak długo możemy żyć oraz ile dzieci możemy mieć. Medyczny horoskop Zdaniem uczonych, dzieci urodzone w okresie od stycznia do marca, mają większe skłonności do przybierania na wadze, niż dzieci, które przyszły na świat między październikiem a grudniem. Powód jest taki, że niskie temperatury, jakich doświadcza dziecko w pierwszych miesiącach życia, predysponują do odkładania tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o wzrost, to dzieci urodzone wiosną są znacznie wyższe od tych, które urodziły się w innych porach roku. Z badań prowadzonych przez Gerharda Webera, antropologa z uniwersytetu w Wiedniu, wynika, że mężczyźni z kwietnia są najwyższego wzrostu, natomiast ci z października – najniższego. Uczony uważa, że efekt ten wynika ze zmian poziomu hormonów u matki, procentując wzrostem płodu w macicy. Podobną rzecz dotyczącą wzrostu dziewczynek odkryli też polscy naukowcy. Najwyższe, szczególnie przed okresem dojrzewania, okazały się te urodzone zimą. Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka! Choroby a data urodzenia Nie ma żadnych dowodów na to, aby układ ciał niebieskich wpływał na rodzące się dziecko, jednak wyniki badań coraz częściej potwierdzają tezę. Na przykład dzieci sierpniowe i wrześniowe są mniej narażone na choroby, takie jak schizofrenia niż dzieci urodzone w marcu, u których ryzyko jest większe o 11 proc. Z kolei depresja najczęściej występuje wśród osób urodzonych w maju, a najrzadziej u tych z listopada. Przypuszcza się, że wszystkiemu winne są wirusy atakujące przyszłą matkę. Największe szkody mogą wywołać w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj