Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
lutowe dzieci
Adobe Stock
Aktualności

7 powodów, dla których lutowe dzieci mają przewagę nad innymi

Dzieci urodzone w tym miesiącu są szczególnie stworzone do jednego zawodu, który uczyni ich życie niebanalnym i kolorowym.


Jeżeli urodziłaś dziecko w lutym lub lada moment to się stanie, to masz duże szczęście! Tak mówią naukowcy i gwiazdy -  według nauki istnieje wiele powodów, dla których dzieci urodzone w drugim miesiącu roku mają przewagę nad resztą nas.

Odważni, lojalni i wierni

Takie cechy lutowym dzieciom przypisuje astrologia. Zgodnie z nią maluchy urodzone w tym miesiącu są spod znaku Wodnika (20 stycznia-18 lutego) lub Ryby (19 lutego-20 marca). W przyszłości będą to odważni, wierni i lojalni ludzie. Ale przede wszystkim są to urodzeni artyści – bardzo oryginalne i kreatywne osoby. Pewnie już niedługo się o tym przekonasz.

7 powodów, dla których lutowe dzieci są wyjątkowe (tak mówi nauka!)

1. Dziecko będzie sławne

Szczególnie urodzenie malucha w pierwszych dwóch tygodniach lutego (dokładnie do 18 lutego, kiedy jeszcze jest znak Wodnika) czyni z niego wręcz stworzonego do bycia sławnym. Jak wynika z badania opublikowanego w "Journal of Social Sciences" "najwięcej celebrytów jest spod znaku Wodnika". Sławni ludzie z tego miesiąca to: piłkarz Christiano Ronaldo, dziennikarka i satyryczka Ellen DeGeneres, dziennikarka Oprah Winfrey, aktorka Jennifer Aniston, piosenkarz Justin Timberlake, a spośród polityków jeden z największych prezydentów Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln.

2. Może stać się mistrzem sportu

I zostać na przykład legendą koszykówki. Badania Uniwersytetu w Harvardzie z 2006 roku, w których wzięło udział około 21 tys. dzieci z całego świata, pokazały, że osoby urodzone w lutym były wyższe i ważyły ​​więcej w wieku siedmiu lat niż ich rówieśnicy urodzeni w innych porach roku. Legenda NBA, Michael Jordan, obchodzi swoje urodziny 17 lutego.

3. ... Lub sławnym artystą

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Biuro Statystyki Krajowej wykazało, że osoby urodzone w lutym częściej są artystami. Znani artyści urodzeni w lutym to malarze Pierre-Auguste Renoir, Norman Rockwell i oraz fotograf Ansel Adams.

5. Dziecko będzie mieć udaną karierę

Nawet jeżeli nie dotrze na szczyty sportowych lig lub najlepszych galerii malarskich, lutowe dziecko będzie bardzo zadowolone ze swojego życia. Ankieta careerbuilder.com pokazała, że osoby urodzone w tym miesiącu są jako dorośli jednymi z "najbardziej zadowolonych" ze swojej pracy.

6. Twoje dziecko jest unikalne

Luty to jedyny miesiąc w roku z 28 dniami. Co cztery lata, staje się dodatkowo wyjątkowym miesiącem przestępnym i otrzymuje jeden dzień więcej. Ale szanse na urodzenie się w tym dniu są niewielkie i to czyni dzieci z 29 lutego jeszcze bardziej wyjątkowymi.
 

Zobacz także
wyprawka dla noworodka - przewijanie - lista do druku

Wyprawka dla noworodka: co potrzebne przy przewijaniu [lista rzeczy]

werandowanie

Werandowanie noworodka i pierwszy spacer – rady pediatry

kobieta, ciąża, brzuszek, zegarek, poród

8 niezbędnych formalności po porodzie

6 miesiąc ciąży

Czy to już poród? - TEST4. Kwiatem urodzenia są fiołek i pierwiosnek
 

oblicz termin porodu
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Urodzeni w lutym jako kwiat narodzin mają dwa urocze kwiaty: fiołek i pierwiosnek. Fiolet oznacza lojalność i wierność, zaś pierwiosnek symbolizuje młodość i nieśmiertelną miłość.

5. Kamieniem urodzenia jest ametyst

Przez stulecia ametyst był jednym z najbardziej czczonych kamieni na świecie. Był to królewski, purpurowy klejnot uważany za symbol władzy i luksusu, a także klasy i odwagi.

I tego właśnie życzymy waszym dzieciom! Czy macie lutowe maluchy i potwierdzacie ich charakter? A może właśnie teraz, w tym miesiącu wypada wam termin urodzenia maluszka? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

 


Źródło: practicalparenting.com.au

Zobacz też:

 

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Kobieta w ciąży, ciąża a praca
© contrastwerkstatt - Fotolia.com
Prawo i finanse
Komu przysługuje urlop macierzyński i zasiłek macierzyński?
Sprawdź, czy przysługuje ci urlop macierzyński i czy dostaniesz zasiłek macierzyński. Na jakie jeszcze świadczenia może liczyć kobieta, która urodziła lub przyjęła na wychowanie dziecko?

Urlop macierzyński – komu przysługuje? Urlop macierzyński przyznawany jest kobietom, które w trakcie zatrudnienia urodziły dziecko. Prawo do urlopu macierzyńskiego mają tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Bez znaczenia jest tutaj staż pracy oraz wymiar pracy (etat czy część etatu). Kobiety zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony są w korzystnej sytuacji, bowiem przysługuje im urlop macierzyński oraz zasiłek macierzyński.  Inna jest sytuacja kobiet, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas określony. Mogą one wykorzystać urlop macierzyński, jeżeli przypada on w trakcie trwania umowy. Oznacza to, że urlop macierzyński może trwać nie dłużej niż do ostatniego dnia umowy.  Prawo do urlopu macierzyńskiego przysługuje również matce, która adoptowała lub przyjęła na wychowanie w ramach rodziny zastępczej dziecko do 7. roku życia (w szczególnych sytuacjach – do 10. roku życia). Zobacz też: Ile wynosi zasiłek chorobowy Komu nie przysługuje urlop macierzyński? Urlop macierzyński nie przysługuje: kobietom, których umowa o pracę rozwiązała się w dniu porodu, kobietom pracującym na podstawie umów cywilnoprawnych ( umowa zlecenie , umowa o dzieło), bezrobotnym, studentkom (chyba, że studiują i pracują na podstawie umowy o pracę). Zobacz też: Wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego Wymiar urlopu macierzyńskiego  Podstawowy urlop macierzyński trwa 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie (31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci, 33 – trojga dzieci, itp.).  Pracownica ma obowiązek wykorzystać 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, natomiast pozostałe 6 tygodni może wykorzystać ojciec dziecka . Ponadto przyszła mama może rozpocząć urlop macierzyński przed porodem (maksymalnie 6 tygodni przed). Dodatkowo po...

cechy majowych dzieci
Adobe Stock
Aktualności
9 fascynujących faktów o majowych dzieciach
Już choćby to, że rodzą się w najpiękniejszym miesiącu roku, czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Ale majowe dzieci mają także ciekawe cechy charakteru – przekonaj się sama!

Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkowy miesiąc na urodzenie dziecka. Drzewa, kwiaty i wszystko dookoła kwitnie, pachnie, oszałamia barwą kolorów i soczystej zieleni. A ty właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub też lada dzień urodzisz swojego maluszka. Masz idealną porę na swoje macierzyństwo! 1. Najpiękniejszy prezent na Dzień Matki Tylko maluchy urodzone w maju mogą swoim mamom sprezentować z okazji ich święta tak wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Móc obchodzić Dzień Matki , tuląc w ramionach ukochane, dopiero co narodzone dziecko, to musi być wzruszające przeżycie! 2. Owoce letniej miłości W maju rodzi się więcej dzieci. Koniec maja i czerwiec to czas "wyżu". Dzieci urodzone w maju z reguły poczynają się w sierpniu i we wrześniu, kiedy większość letnich związków przeżywa swoje pierwsze, pełne miłosnych uniesień wspólne chwile. Dodatkowo warto pamiętać, że maj jest miesiącem zakochanych, więc z pewnością ta miłosna aura nie opuszcza majowych maluszków. 3. Wytrwałe i wszechstronne Jeżeli lubisz astrologię, to kilka szczęśliwych wiadomości – twoje majowe dziecko urodziło się pod fantastycznym znakiem zodiaku - Byka lub Bliźniąt. Dzieci urodzone od 20 kwietnia do 20 maja to Byk, podczas gdy urodzone od 21 maja do 20 czerwca to Bliźnięta. Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć. W uczuciach mogą być powściągliwe (Byki) lub żywiołowe - kochają i nienawidzą z taką samą siłą...

chińskie znaki zodiaku
AdobeStock
Horoskop
Chińskie znaki zodiaku –​ jak sprawdzić, kim jesteś w chińskim horoskopie!
Chińskie znaki zodiaku zmieniają się co rok, a nie co miesiąc jak te, które występują w tradycyjnym horoskopie. Obliczane są na podstawie kalendarza księżycowego. Symbolizuje je 12 różnych zwierząt, np. świnia, wąż czy królik. Wyjaśniamy, jak sprawdzić, jakim chińskim znakiem zodiaku jesteś i opisujemy, jakie przypisuje się mu znaczenie.

Chińskie znaki zodiaku różnią się od tych tradycyjnych, znanych nam na co dzień. Chiński horoskop opiera się bowiem na kalendarzu księżycowym (a nie słonecznym jak w zachodnim horoskopie). W chińskim kalendarzu mamy do czynienia z 12 cyklami, z który każdy trwa jeden rok. Każdemu cyklowi patronuje jedno zwierzę. To są właśnie chińskie znaki zodiaku . Zasadnicza różnica między chińskimi znakami zodiaku, a horoskopem znanym w zachodniej kulturze polega na tym, że jeden chiński znak zodiaku obejmuje cały rok, podczas gdy tradycyjny znak zodiaku – jeden miesiąc. Zobacz, jak sprawdzić, jakimi chińskim znakiem zodiaku jesteś oraz jakie wiąże się z nim znaczenie.   Wszystko o chińskim horoskopie: Chińskie znaki zodiaku 2021​ Jak sprawdzić chiński znak zodiaku ?​ Chińskie znaki zodiaku – daty Chińskie znaki zodiaku – znaczenie​ Chińskie znaki zodiaku 2021 Rok 2021 jest w chińskim kalendarzu rokiem Bawołu (Wołu), zatem osoby, które przyszły na świat po 11 lutego 2021, mogą o sobie powiedzieć, że są spod znaku Bawołu (do tej daty od lutego 2020 obowiązywał znak Szczura). Ale zgodnie z trwającym 12 lat cyklem w kalendarzu chińskim, spod znaku Bawołu są również osoby, które urodziły się w roku 2009, 1997, 1985 itd. (dokładne przedziały dat odpowiadające poszczególnym znakom podajemy niżej).  Warto zauważyć, że rok w kalendarzu chińskim nie zaczyna się 1 stycznia, ale od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca. Nowy rok chiński jest więc  datą ruchomą , przypadająca mniej więcej na przełom stycznia i lutego, dlatego czas, od którego liczy się nowy znak zodiaku jest co roku różny. ​W systemie europejskim znaki zodiaku zmieniają się co miesiąc, w chińskim kalendarzu obieg znaku zodiaku trwa aż 12 lat. Chińscy astrologowie wierzą także, że ich kalendarz zodiakalny...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj