Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zamknięcie kościołów
Aktualności

Doradca premiera: „Kościoły powinny być ZAMKNIĘTE już teraz"

Stale rosnąca liczba zakażeń może szybko doprowadzić do całkowitego lockdownu. Zdaniem głównego doradcy premiera ds. walki z pandemią – kościoły powinny być zamknięte już teraz.

Prof. Andrzej Horban stwierdził, że liczba dziennych zachorowań, która powinna skłonić władzę do całkowitego zamknięcia kraju, wynosi 30 tysięcy. Doradca premiera zawyrokował także, że lockdown powinien trwać przynajmniej miesiąc.

Czy kościoły powinny być zamknięte?

Przy 30 tysiącach dziennych zakażeń, rząd powinien zabronić ludziom wychodzenia z domu – poza wyjściem do pracy w zawodach, które są niezbędne dla funkcjonowania kraju.

Zapytany o obecnie wprowadzone obostrzenia, prof. Horban uznał, że zamknięcie galerii handlowych faktycznie miało miejsce z racji na duże obleganie tych obiektów. Dodał jednak, że w tej chwili powinno zamknąć się także kościoły – skoro zamierzamy chronić osoby starsze.

Testy dla wszystkich Polaków?

Prof. Horban stwierdził również, że Polska nie powinna przetestować wszystkich obywateli pod kątem COVID-19 – tak, jak zrobiła to Słowacja. Doradca jednoznacznie przyznał, że Polaków jest dużo więcej niż Słowaków, a tzw. „test antygenowy” bardzo rzadko wykrywa zachorowania u osób bezobjawowych.

Zdaniem eksperta, przy obecnej liczbie dziennych zakażeń, odporność stadną możemy zyskać na przestrzeni 3-4 miesięcy.

„Jeśli mamy 30 tys. zakażeń dziennie i przyjmując, że pięć razy tyle jest chorych bezobjawowych, to w ciągu miesiąca przechoruje prawie 6 mln osób” – podsumował lekarz.

Źródło: Wirtualna Polska

Zobacz też:

Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

Lockdown puste ulice
Adobe Stock
Aktualności
Jednak narodowa kwarantanna? Kiedy poznamy decyzję?
Eksperci są zgodni: narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown, może nas czekać już niedługo. „Jest dziś niestety bardziej prawdopodobna niż to, że jej unikniemy” – stwierdził prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski.

Zdaniem dr Sutkowskiego, narodowa kwarantanna jest prawdopodobna aż w 60%. „Już we wtorek zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy, jeżeli chodzi o dobową liczbę zakażeń. Potem jest święto, w środę 11 listopada, więc bardzo ważny będzie także wskaźnik z piątku. Wtedy będziemy mieli już w zasadzie jasność, w jaką stronę zmierzamy” – podsumował lekarz. Czy lockdown jest nieunikniony? Dr Sutkowski przyznał jednak, że są także dobre wiadomości z pola walki z pandemią, jak np. mniejsza liczba zleceń testów od lekarzy rodzinnych. Jednocześnie jednak pojawia się coraz więcej prognoz na aż 30 tys. dziennych zakażeń – i to już wkrótce. „Jestem zwolennikiem krótkiego, mocnego i efektywnego lockdownu. On dałby tlen ochronie zdrowia. Jej to powietrze jest niezwykle potrzebne. Gdybyśmy zdecydowali się na narodową kwarantannę od soboty 14 listopada, to już w pierwszych dniach grudnia zobaczymy znaczące efekty – na poziomie kilku tysięcy zakażeń dziennie, a nie takim jak dzisiaj” – powiedział stanowczo dr Sutkowski i dodał: „Trochę nasze zachowania się poprawiły. Trochę sensowniej postępujemy, jeżeli wziąć pod uwagę wiedzę epidemiologiczną. Mam nadzieję, że to troszeczkę wpłynie na to, że sytuacja się polepszy i być może nie będzie konieczności wprowadzenia dramatycznych obostrzeń. Na dziś jednak scenariusz narodowej kwarantanny jest bardziej prawdopodobny niż to, że jej unikniemy”. Kiedy rząd ogłosi narodową kwarantannę? Zdaniem eksperta, już pod koniec tego tygodnia będą się sumowały efekty wprowadzenia nowych obostrzeń, ale i postępująca niewydolność służby zdrowia – to one przyniosą finalne liczby, które mogą zadecydować o zupełnym lockdownie. Źródło: Polsat News Zobacz też: Do kiedy będzie nauka zdalna? Minister edukacji mówi niepokojące rzeczy Dr Grzesiowski:...

otwarte przedszkola
Adobe Stock
Aktualności
Dyrektorzy przedszkoli: „Zostawcie dzieci w domach!”. Co dalej z przedszkolakami?
Przedszkola pozostają otwarte, mimo że w ramach kolejnych obostrzeń rząd zdecydował o zamknięciu szkół podstawowych i pozostałych placówek oświatowych. Rodzice najmłodszych dzieci coraz częściej słyszą jednak prośby o pozostawienie dzieci w domach.

Przedszkolaki wciąż mogą chodzić na zajęcia w placówkach, w praktyce jednak rodzice i tak często zostawiają je w domach. O nieposyłanie dzieci do przedszkoli apelują dyrektorzy. Przedszkola otwarte, przedszkolaki w domach? Władze przedszkoli wolą, aby dzieci nie przychodziły do placówek. Coraz więcej dyrektorów przedszkoli w Polsce prosi rodziców wprost, by zostali z przedszkolakami w domach. Przedszkola i żłobki to obecnie jedyne otwarte placówki edukacyjno-opiekuńcze. Decyzją rządu od poniedziałku 9 listopada zdalnie będą się uczyć nawet najmłodsi uczniowie z klas I-III.  Przedszkola nie chcą lub zwyczajnie nie są w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom z powodu braków kadrowych. Na zwolnieniach lekarskich przebywa coraz więcej nauczycieli. Nie zawsze wiadomo, czy przyczyną zwolnienia jest koronawirus, czy inna choroba. „Apel do rodziców Przedszkolaków. (...) Poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przyczyniają się do skierowania do Państwa gorącej prośby o pozostawienie swojego dziecka w domu w sytuacji nieświadczenia pracy, przebywania na urlopie rodzicielskim, wychowawczym lub innym (...) Im mniej dzieci w przedszkolu, tym bezpieczniej.” − taką wiadomość otrzymali rodzice dzieci z przedszkola publicznego na warszawskim Ursynowie. Niektóre przedszkola wysyłają też do rodziców prośby o wcześniejsze odbieranie dzieci z placówek. To apel do rodziców przedszkolaków z Nowego Targu: Inne przedszkola z kolei decydują się na zawieszanie zajęć w grupach, w których pojawiły się potwierdzone przypadki koronawirusa u dzieci bądź nauczycieli. Dzieci zostają więc w domach, mimo że sanepid w takich przypadkach nie zaleca kwarantanny, a jedynie obserwację stanu zdrowia. Co dalej? Liczba wykrywanych codziennie przypadków koronawirusa w Polsce stale rośnie. Wg pesymistycznego scenariusza już za kilka dni czeka nas...

Ksiądz mimo pandemii odwiedza kobiety po porodzie
Adobe Stock
Aktualności
Mimo pandemii kobiety po porodzie odwiedza KSIĄDZ! A mąż nie może
Trwa pandemia koronawirusa, a to niesie za sobą szereg obostrzeń. Jednym z nich jest to, że nie można odwiedzać kobiet po porodzie. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Z wizytą do świeżo upieczonej mamy może przyjść... ksiądz.

Obecność księdza w szpitalu stała się swego rodzaju tradycją, mimo tego, że kobiety po porodzie często nie chcą jeszcze być przez nikogo oglądane. Niektóre z nich przeżywają trudne momenty, a przez swój stan, zarówno psychiczny, jak i fizyczny nie chcą nawet odwiedzin rodziny. Od jakiegoś czasu ze względu na dużą ilość zakażeń koronawirusem nie można odwiedzać w szpitalu świeżo upieczonych mam. Jak się okazuje – ukochanej kobiety i dziecka nie może odwiedzić np. tata lub babcia malucha, może za to zrobić to... ksiądz! Wizyta księdza po porodzie Jedna z pielęgniarek zamieściła na Twitterze wpis, w którym możemy przeczytać, że odmówienie wizyty księdza wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Mimo epidemii ksiądz nadal ma prawdo do odwiedzin kobiet po porodzie. Coraz więcej świeżo upieczonych mam nie życzy sobie jednak takiej wizyty.  „Pacjentka po cięciu cesarskim dzisiaj zadała mi pytanie 'Proszę mi powiedzieć komu mam zgłosić, że nie życzę sobie, aby ksiądz zaglądał na moją salę? Nie możemy tu gościć bliskich osób, wiec tym bardziej nie życzę sobie takich wizyt'. Ludzie się budzą” - napisała na Twitterze jedna z pielęgniarek.  Skomplikowana procedura Pielęgniarka przekazała informację od pacjentki do przełożonej. W dalszej części, czytając komentarze pod postem, dowiadujemy się jednak, że pacjentka nie może tak po prostu nie życzyć sobie odwiedzin księdza. Okazuje się, że musi ona złożyć odpowiedni dokument w tej sprawie – pismo do zarządu.  Więcej takich sytuacji Pod postem pojawiło się wiele komentarzy zniesmaczonych internautek. Okazuje się, że dużo kobiet nie życzy sobie odwiedzin księdza w szpitalu po porodzie lub operacji:  „Dawno temu kiedy pracowałam na ginekologii septycznej jeśli pacjentki nie życzyły sobie odwiedzin klechy -zazwyczaj podczas...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz