Krupińska o trzecim dziecku
screen/Instagram pkrupinska
Aktualności

Krupińska z „wygody i lenistwa" nie chce mieć teraz trzeciego dziecka

Paulina Krupińska wyznała, że wraz z mężem Sebastianem Karpielelem-Bułecką na razie odkładają myśli o kolejnym dziecku. „Jedyne, co nas ogranicza, to wygoda i lenistwo" – powiedziała.

Była Miss Polonia, a obecnie jedna z prowadzących śniadaniówkę „Dzień Dobry TVN" stworzyła bardzo udany związek małżeński z liderem Zakopower Sebastianem Karpielem-Bułecką. Para ma dwójkę dzieci – 5-letnią Antoninę i 3-letniego Jędrzeja. To idealny moment, aby pomyśleć o kolejnym maleństwie, jednak to na razie nie wchodzi w grę. Krupińska po latach poświęconych głównie macierzyństwu chyba chce jeszcze odpocząć od pieluch, tym bardziej że jej kariera medialna mocno się rozkręciła w ostatnim czasie.

Krupińska nie chce trzeciego dziecka?

„Fajne mamy te dzieciaki i świetnie by było, jakby jeszcze jedno dziecko dołączyło do naszej rodziny. Jedyne, co nas na razie ogranicza, to wygoda i lenistwo" – przyznała Krupińska w magazynie „Party".

To dosyć zaskakujące słowa, gdyż celebrytka nigdy nie ukrywała, że macierzyństwo to spełnienie jej marzeń i wraz z mężem wspaniale czują się w roli rodziców.

„Są marzenia i plany"

Wiele jednak wskazuje na to, że para nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w sprawie kolejnego dziecka. „Jest nam dobrze w tym momencie, w którym jesteśmy, ale marzenia i plany są" – wyznała była Miss w „Party".

Niewykluczone, że to kariera ogranicza Paulinę w podjęciu decyzji o powiększeniu rodziny. Praca w śniadaniówce TVN wymaga sporego zaangażowania, a łączenie życia zawodowego z rodzinnym nie jest proste, o czym wie każda mama.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My też mamy dzisiaj swoje święto 🍾🥂😉 #dziendziecka z @sebastiankarpielbulecka

Post udostępniony przez Paulina Krupińska-Karpiel (@pkrupinska)

„Myślimy o trzecim dziecku"

Jeszcze rok temu Krupińska zdobyła się na szczere wyznanie, w którym przyznała, że wraz z Sebastianem myślą o trzecim dziecku.

„Nie ukrywam, że myślimy o trzecim dziecku" – ujawniła w wywiadzie dla magazynu „Flesz". Wyjaśniła, że z powodu wieku nie powinna odkładać tej decyzji.

„Metryka nam leci, młodsi też już nie będziemy. Sebastian się śmieje, że dobrze by było zrealizować ten plan przed jego 45. urodzinami, żeby nie był starym ojcem" – mówiła rok temu.

„Mogę pozwolić sobie na odrobinę egoizmu"

Wyznała wówczas, że ma sporo z tego powodu dylematów. „Teraz doszłam do wniosku, że mam już na tyle odchowane dzieci, że mogę pozwolić sobie na odrobinę egoizmu. I absolutnie tego nie żałuję. Znów mogłam się poczuć jak 16-latka, która wstaje rano, by zrobić coś tylko dla siebie, a nie dostosowuje swój dzień do innych. Poza tym mąż pokazał mi, że świetnie sobie sam radzi" – mówiła.

Ale z drugiej strony Krupińska zdaje sobie sprawę, że to jest teraz dobry moment na trzecie dziecko. „Między Tosią i Jędrkiem jest nieduża różnica wieku i kolejny mały człowiek to byłby piękny prezent. Nie mówię „nie" – powiedziała.

Kto wie, czy rodzina Karpieli-Bułecki nie powiększy się w najbliższym czasie, jak myślicie?

Źródło: Party, pudelek.pl

Zobacz także:

Łukasz i Oliwia ze „ŚOPW” zdradzają kulisy porodu: „To Łukasz stresował się bardziej i musiał być uspokajany!”

Jak szybko zajść w ciążę?
AdobeStock
Starania o dziecko
Chcesz zajść w ciążę? Koniecznie rób „to” dwa razy!
Coraz więcej par ma problemy ze spłodzeniem dziecka. Ta metoda może pomóc!

Decyzja o powiększeniu rodziny to czasem za mało, by szybko zajść w ciążę. Niektóre pary chcą poprawić efektywność swoich starań. Wybierają konkretne pozycje seksualne, a także wprowadzają do diety określone produkty, by do zapłodnienia doszło jak najszybciej. Okazuje się, że jest jeszcze jeden sposób, by zwiększyć szanse na szybsze poczęcie maluszka i to jaki przyjemny! Trzykrotnie większe szanse! Z badań przeprowadzonych przez szpital North Middlesex w Londynie wynika, że częstszy seks może się przyczynić do szybszego powiększenia rodziny . Trzeba jednak kochać się w określonym odstępie czasu. Jak tłumaczą specjaliści, do męskiego szczytowania musi dojść dwa razy w ciągu jednej godziny. Naukowcy doszli do tych wniosków,  badając spermę , która następnie miała zostać wykorzystana do inseminacji domacicznej  (IUI). Badaniem objęto 73 pary, które miały problemy z płodnością. Mężczyźni, którzy zostali sklasyfikowani jako subpłodni (czyli istnieje pierwotna przyczyna ich niepłodności dająca szansę na wyleczenie), wyprodukowali dwie próbki plemników w ciągu jednej godziny. Następnie druga próbka została użyta w leczeniu IUI. Ku zaskoczeniu badaczy dzięki tej metodzie odnotowali wzrost skuteczności zabiegu aż o 20 proc . To jest trzykrotnie więcej niż w przypadku inseminacji spermą z pierwszego wytrysku. W przypadku 15 kobiet do zapłodnienia doszło od razu, kolejne 10 zaszło w ciążę, gdy spróbowały tej małej sztuczki w kolejnym okresie płodnym. Ogólny wskaźnik skuteczności to 34 procent! Dlaczego to działa? Choć badanie dotyczyło inseminacji, to może to być metoda, która pomoże wielu parom, które bezskutecznie starają się dziecko . Okazuje się bowiem, że nasienie podczas drugiego szczytowania (około godziny od poprzedniego wytrysku) jest znacznie lepszej jakości. - Ludzie nadal myślą, że należy oszczędzać nasienie, by mieć...

Fotolia.pl
Problemy z zajściem w ciążę
Prawdziwe historie: Noszę zagrożoną ciążę 
Nie było miesiąca w ciąży w którym nie leżałabym w szpitalu. Cały czas musiałam leżeć i bardzo na siebie uważać. Ale było warto. Poznaj historię Anny.

Z mężem postanowiliśmy, że nie będziemy planować dzieci , kiedy i ile ich będzie. Oczywiście w ramach rozsądku, bo oboje pochodzimy z rodzin, gdzie była trójka dzieci, i to dla nas idealna liczba. Postanowiliśmy zostawić to losowi. Czas przyniósł pierwsze obawy Jednak po roku małżeństwa zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego  nie zachodzimy w ciążę. Pojawiły się wątpliwości, czy na pewno możemy mieć dzieci. Zaczęłam podejrzewać u siebie problemy ginekologiczne. Udałam się do lekarza. Badania wykazały, że moje problemy mogą wynikać ze stresu i powinno się samo wszystko unormować. Brałam leki i czekałam na następną wizytę. Na niej dowiedziałam się, że jest wszystko w porządku. Jednak lekarz zaproponował kolejny termin spotkania, aby sprawdzić czy ten stan się utrzyma. Marzyłam o tym, by następnym razem lekarz powiedział, że jestem w ciąży. Jednak tak się nie stało. Podczas kolejnej wizyty nieśmiało zagadałam do lekarza, że od ponad roku jestem mężatką i jak dotychczas nie zaszłam w ciążę i się niepokoję, że może z mężem mamy jakiś problem. Lekarz zażartował, że nie wystarczy wyjść za mąż, żeby mieć dzieci. Po czym dodał, że stres w ciąży źle wpływa na płodność i jeśli naprawdę chcemy mieć dzieci, to nic na siłę . Nakazał odpoczynek i spontaniczne współżycie. Powiedział, że dopiero jeśli po dłuższym czasie nie zajdę w ciążę, to zaprasza na badania z mężem. Odradził badania od razu, ze względu na to iż są dość nieprzyjemne, a nie ma jeszcze powodów do obaw. Los wreszcie okazał się łaskawy Około pół roku później dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Początkowo nikomu nie mówiliśmy. Wiadomo, że początek ciąży jest dość delikatny i wszystko może się stać. Ledwo się pochwaliliśmy tą nowiną, a dwa dni później wylądowałam w szpitalu. Groziło mi poronienie . Na szczęście z badań wynikało, że...

pozycja kolanowo-łokciowa, pozycja sprzyjająca zapłodnieniu, pozycje seksualne, zapłodnienie, starania o dziecko, seks a ciąża
Fotolia
Starania o dziecko
Do jakiego wieku można zajść w ciążę? Naukowcy alarmują!
Płodność kobiet spada o wiele szybciej, niż nam się wydaje. Kiedy zajście w ciążę staje się problemem – poznaj najnowsze wyniki badań. Spadek płodności po 35. roku życia idzie w parze ze spadkiem liczby komórek jajowych kobiety. W wieku 30 lat kobieta ma już tylko 12 proc. swoich komórek jajowych.

Eksperci zgromadzeni we wrześniu 2013 r. na brytyjskim festiwalu nauki w Newcastle przypomnieli, że zegar biologiczny kobiet wiele się nie zmienił, nawet jeśli w naszych czasach istnieją metody prokreacji medycznie wspomaganej, a posiadanie dziecka w wieku 40 lat już nie jest rzadkością. Wiek kobiety a płodność 

Kobiety, które nie wykluczają posiadania dzieci, powinny o tym pomyśleć przed 35. rokiem życia, jeżeli nie chcą zmagać się później z niepłodnością. 

Według ekspertów, liczba zbyt późnych ciąż wrosła w ostatnich latach, a kobiety zdają się nie pamiętać, że płodność znacząco spada i ciąża po 30. roku życia może być coraz trudniejsza do utrzymania. 

 Wyniki badań brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia (NHS) alarmują: 95 proc. kobiet 35-letnich, które uprawiają seks bez zabezpieczenia, zajdzie w ciążę po trzech latach i tylko 75 proc. kobiet w wieku 38 lat zajdzie w ciążę w tym samym czasie. 

 Spada liczba komórek jajowych Ten spadek płodności idzie w parze ze spadkiem liczby komórek jajowych, którymi dysponuje każda kobieta. 

Ostatnie badanie naukowców University of Edinbourgh wykazało, że rezerwy komórek jajowych, którymi dysponuje każda kobieta od urodzenia, spadają w tempie o wiele szybszym, niż nam się wydaje. 

W wieku 30 lat kobieta ma już tylko 12 proc. swoich komórek jajowych, a w wieku 40 lat – 3 proc. Wydaje się więc, że 35. rok życia jest granicą dla kobiet, które planują rozmnażanie oraz zapłodnienie in vitro. 

Poza tym liczba poronień po 35. roku życia także jest o wiele większa. 

 Zobacz też: Jak zajść w ciążę Mniejsza szansa na ciążę We Francji naukowcy z INSERM pracują nad płodnością par francuskich, a ich badanie pokazuje, że jest to problem, którego nie można zaniedbać, bowiem 24 proc. par nie jest w stanie zajść w ciążę po roku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj