Mała Ania rezygnuje z karmienia piersią
Instagram/malaa_official
Aktualności

Mała Ania rezygnuje z karmienia piersią. „Nie będę męczennicą”

Po zderzeniu z realiami macierzyństwa celebrytka powiedziała „dość” i postanowiła zakończyć karmienie piersią. Wyjaśniła przy tym dokładnie, dlaczego była bliska depresji. Trzeba przyznać, że Mała Ania nie ma lekko w połogu.

Mała Ania urodziła na początku stycznia i od razu napotkała kłopoty. Przyznała, że karmienie piersią ją przybiło – początki macierzyństwa były przez to dla niej wyjątkowo trudne!

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

Mała Ania odpuszcza karmienie piersią

Gwiazda telewizyjnego reality show szczegółowo wyjaśniła, dlaczego nie chce karmić piersią. Dopytywana przez fanów o to, co ma wspólnego jej zły stan psychiczny z naturalnym karmieniem, opisała swoje perypetie. Synek Małej Ani z „Warsaw Shore” był niemal cały czas głodny, dlatego mama musiała trzymać go przy piersi non stop. Niestety, mleka nie starczało na zaspokojenie głodu noworodka, a Mała Ania walczyła z nieznośnym bólem poranionych piersi i sutków.

„Miałam wrażenie, że mam porozrywaną skórę na piersiach. A dziecko cały czas było głodne i ciągnęło z całej siły” – pożaliła się Anna Sowińska na Instastories.

Sytuację pogarszały naciski ze strony osób twierdzących, że trzeba wytrzymać ból dla dobra dziecka. Presja okazała się zbyt silna, Mała Ania nie wytrzymała i postanowiła zacząć karmić synka mlekiem modyfikowanym.

„Depresja murowana. Dla mnie to było nie do przeskoczenia. Łzy leciały mi jak grochy. Ja nie jestem męczennicą i nie mam zamiaru nią być. (...) Moje dziecko potrzebuje mieć mamę, a nie kobietę z depresją” – podsumowała Mała Ania.
 


Zobacz też:

karmi piersią 8 lat
Adobe Stock
Aktualności
Karmi piersią 8 lat. „Mają mnie za obrzydliwą”. Jak długo jeszcze?
Pewna mama karmi piersią drugie dziecko, a w sumie na karmienie piersią poświęciła już 8 lat. Kobieta uważa, że podawanie piersi do 5. roku życia dziecka to absolutne minimum. Zauważyła w tym wiele korzyści dla dzieci i dla siebie.

Becca Ashe z Anglii karmi piersią 4-letniego synka i zamierza to robić co najmniej do jego 5. urodzin. Wcześniej karmiła córkę, aż ta poszła do szkoły. Nie wszyscy rozumieją jej decyzję. Karmi piersią nieprzerwanie od 8 lat Karmienie piersią okazało się dla tej mamy niezwykle korzystne, chociaż przed urodzeniem dzieci wcale nie zamierzała karmić aż tak długo. Gdy jednak przeczytała, że dzięki długiemu karmieniu zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka piersi, postanowiła nie odstawiać dzieci przynajmniej do ukończenia przez nie 5 lat. Becca Ashe dotrzymała postanowienia i karmiła córkę aż do momentu, gdy ta rozpoczęła naukę w szkole (w Wielkiej Brytanii to 5. rok życia). Wszystko wskazuje na to, że z młodszym synem, który w wieku 4 lat pije mleko z piersi mamy 2 razy dziennie, będzie podobnie. Kobieta, która pracuje jako doradca laktacyjny, karmi już więc od 8 lat bez przerwy. Niestety, musi przy tym zmagać się z nieprzychylnymi opiniami postronnych ludzi. „Czuję na sobie te osądzające spojrzenia w miejscach publicznych, nie mówiąc już o internetowym hejcie. (...) Wiem, że dla niektórych może być to dziwne, ale osobiście nigdy nie miałam negatywnych doświadczeń. Wydaje mi się, że czasem mamy nakłania się do mleka modyfikowanego nawet przy najmniejszym problemie, tymczasem jestem zdania, że powinny wiedzieć o benefitach wynikających z karmienia piersią” – tłumaczyła 35-latka w rozmowie z „Daily Mail”. Poza korzyściami zdrowotnymi dla mamy i dziecka Becca Ashe podkreśla też aspekt emocjonalny karmienia piersią. To dla niej wyjątkowe chwile! Z tego powodu nie zamierza ulegać presji otoczenia i kończyć karmienia.  „Karmienie piersią to w tym wypadku doskonały sposób na połączenie pod koniec dnia.” – powiedziała mama dwojga dzieci. Zobacz też: 22 rady, dzięki którym...

Żebrowska karmi piersią na okładce
screen/Instagram
Aktualności
Aleksandra Żebrowska karmi piersią na okładce pisma. „Myślałam, że trudy macierzyństwa sprowadzają się głównie do karmienia piersią i przewijania noworodka”
Aleksandra Żebrowska znana jest internautom z tego, że bez upiększających filtrów pokazuje macierzyństwo, czym dodaje otuchy wielu mamom. Bo życie z małymi dziećmi w domu to coś więcej niż rozczulające fotki słodkich bobasów.

W najnowszych „Wysokich Obcasach” Aleksandra Żebrowska udziela obszernego wywiadu dotyczącego macierzyństwa. Zapowiada go świetne zdjęcie na okładce pisma, na którym widać Żebrowską karmiącą ponad roczne dziecko piersią. „Karmię Felka od ponad roku. Planowałam krócej, ale jakoś nam to odstawianie nie wychodzi, mimo że marzę, by wreszcie się wyspać” – mówi młoda mama. To nie manifest, to życie Jak zapewnia influencerka, to zdjęcie to żadna deklaracja. To jeden z elementów, z jakich składa się jej obecne życie, które kręci się głównie wokół macierzyństwa. Podobne zdjęcia – pokazujące życie matki małych dzieci – można znaleźć na jej profilu na Instagramie. Są to zdjęcia z życia wzięte, nieupiększane, nierobione wyłącznie w idealnych momentach. „Wiem, że mniej pozowane klatki pomagają innym kobietom , które przechodzą przez ten sam etap macierzyństwa co ja. Wiem, że kiedy nie czujemy się w tym osamotnione, to jest nam trochę lżej” – mówi Żebrowska. Szerokich echem odbiło się jej zdjęcie, na którym pokazała przemoczony pokarmem top oraz fotkę, na której dziecko silnie pociąga ją za pierś. Wiele kobiet mogło się z nimi utożsamić i przekonać, że takie rzeczy zdarzają się każdej mamie. Same to sobie robimy! Bardzo ciekawy fragment wywiadu dotyczy tego, jak kobiety się traktują nawzajem i tego, że w Polsce sportem narodowym zaczyna być wyzwalanie u innych poczucia winy. Aleksandra Żebrowska mówi o tym tak: „ My, kobiety, często obwiniamy się nawzajem . Nie spotkałam mężczyzny, który by dopytywał, dlaczego kobieta urodziła przez cesarkę albo jak długo karmiła piersią, i w jakiś oceniający sposób to komentował czy "radził", że „szkoda, bo lepiej byłoby dla dziecka i dla matki, gdyby Jaś urodził się siłami natury”. Natomiast spotkałam się z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj