Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Fotolia
Aktualności

Od kiedy zaczęłam myśleć tylko o „kupkach”? - zwierzenia młodej mamy

O czym tak naprawdę myślą mamy? Jak zmienia się ich życie? 9 zabawnych i … prawdziwych tematów.

Życie kobiety po narodzinach dzieci zmienia się nieodwracalnie. Świeżo upieczona mama zaczyna myśleć i mówić o sprawach, które do tej pory wydawały jej się albo zbyt banalne, by o nich mówić, albo zbyt wstydliwe. Wyobrażacie sobie panie na prestiżowych stanowiskach, gadające w kółko o kolorze i konsystencji kupek ich dzieci? Tak! To właśnie rewolucja, która przychodzi jak tsunami!

Posłuchajcie, o czym tak naprawdę myśli mama - blogerka amerykańska, Karen Veenstra.

1. Gorący prysznic

Po urodzeniu dziecka, z braku czasu, nie robisz już wszystkiego na co masz ochotę. Zaczynasz wybierać: Drzemka, czy oglądanie tv? Drzemka, czy jedzenie? Jeść trzeba, tak samo jak myć się. Ale to prysznic, daje nam upragniony odpoczynek. Chwila pod prysznicem, w samotności, bez asysty wiecznie o coś pytających dzieci i męża, potrafi zastąpić wszystko co dobre na świecie. To chwila naprawdę wyłącznie dla nas. 

2.Wyglądam jak bezdomna!

Nieważne ile mamy specjalnych ciuchów do karmienia, zawsze będzie za mało. Dziecku odbija się w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety, nie zawsze wtedy kiedy my tego chcemy i cierpliwie trzymamy niemowlę 5 minut, by nie ulało.

3. Powiedzenie „Nie płacz nad rozlanym mlekiem”, jest najgorsze!

Powiedzcie to mamie, która godzinę siedziała z laktatorem w dłoniach, a potem niefortunnie postawiła butelkę na zabawce dziecka! Widok rozlanego mleka, potrafi doprowadzić do łez.

4. Ciągle płaczesz, albo mówisz o płaczu.

Mężowie patrzą na nas przerażeni, gdy nagle, bez powodu, zalewamy się łzami. Czasem będzie to widok innego dziecka, a czasem wiadomości w telewizji. Hormony!

5. Kiedy słyszę „będzie lepiej”, mam ochotę pobić kogoś!

Nie, nie jest lepiej. Kiedy jesteś niestabilna emocjonalnie i marzysz o choć jednej przespanej nocy, słuchanie o tym, jak to kiedyś będzie lepiej, sprawia, że jesteś wściekła jeszcze bardziej!

6. Mam super-moc! Jestem wielozadaniowa

Potrafię gotować, jeść, zmywać, prać i nawet chodzić do łazienki … z synem na rękach :-)

7. Odkąd usłyszałam śmiech mojego dziecka, robię wszystko, by je rozśmieszyć

Kiedy odkryjesz, co rozśmiesza Twoje dziecko, będziesz to robić bezustannie. I jeszcze raz, i jeszcze... Niezawodne „złapię cię”, które uwielbia większość dzieci, stanie się Twoim mottem. Będziesz też zamieniać się w śmieszne stwory, robić niezbyt mądre miny i wydawać okropne dźwięki. Czy warto? Oj tak :-)

8. Będziesz czołgać się, zanim Twoje dzieci zaczną

Dziecko zasypia leżąc obok Ciebie. Co zrobisz, żeby wyjść z jego pokoju? No nie mów, że nigdy się nie wyczołgiwałaś! Chcesz, żeby dziecko Cię nie zauważyło, warto się poświęcić!

9. Dni są długie, ale lata szybko mijają.

Miłość do dziecka, pomijając wszystkie niedogodności związane z jego wychowaniem, jest czymś tak pięknym, że aż boli nas serce, gdy o tym myślimy. Narzekamy na te wszystkie problemy, ale … nie przeszkadza to nam rodzić kolejnych dzieci i znowu marudzić o nieprzespanych nocach.

Czas nie jest przyjacielem mam, dzieci szybko rosną. Warto więc cieszyć się tymi, może nie zawsze najmilszymi chwilami. I trzeba kochać te wszystkie momenty, nawet kupki. Bo może się to wydawać głupie, infantylne, przerysowane i karykaturalne, ale tak naprawdę, w głębi ducha, czy WY także nie myślałyście dużo o tym, czy i jaką kupkę zrobiło dzisiaj wasze maleństwo?

Przeczytaj także: 35 pomysłów na zabawę z dzieckiem.

źródło: popsugar.com

"Matki Polki potrzebują wsparcia jak nigdy wcześniej!" - mówi socjolog [WIDEO]

Dada dzień matki
Fotolia
Patronaty
Laurka dla wszystkich mam
Czasem czujesz się zmęczona rolą mamy i na nic nie masz siły, ale wiesz, że warto, bo nagroda za trud wychowywania brzdąca jest ogromna – to ty pierwsza możesz zobaczyć wszystkie przełomowe momenty w życiu twojego dziecka. Jakie? Przekonaj się sama.

Zbliża się wyjątkowy dzień w roku – Dzień Matki – w którym możemy podziękować naszym mamom za wszystko, co dla nas zrobiły, albo po prostu za to, że są. Bo to dzięki wam, drogie mamy, maluchy czują się bezpieczne, kochane i mogą cieszyć się beztroskim dzieciństwem . I choć macierzyństwo to nie zawsze droga usłana różami, to jest w nim też wiele pięknych i niepowtarzalnych chwil. To ty, mama, możesz towarzyszyć swojemu dziecku w najbardziej wyjątkowych momentach jego życia. W podziękowaniu za wasz codzienny trud przygotowaliśmy dla was wyjątkową laurkę – sprawdź, jakie ważne momenty w rozwoju twojego dziecka masz szansę zobaczyć jako pierwsza. Pierwszy uśmiech Choć większość rodziców twierdzi, że dziecko po raz pierwszy uśmiechnęło się do nich tuż po urodzeniu, to tak naprawdę na pierwszy świadomy uśmiech niemowlaka trzeba zazwyczaj zaczekać do ok. 8 tygodnia. Wcześniej zaczynają uśmiechać się maluchy, które mają bardzo dobry kontakt z rodzicami , czują ich bliskość – zarówno tę emocjonalną, jak i fizyczną. Dlatego im więcej będziesz przytulać brzdąca, sama się do niego uśmiechać, tym większe prawdopodobieństwo, że już w krótce maluszek odwzajemni się tym samym. Masz naprawdę dużą szansę być pierwszą osobą, której niemowlak pokaże swoje bezzębne dziąsełka w pełnym uśmiechu. Pierwszy uśmiech dziecka to naprawdę rozbrajający widok. Z pewnością na długo zapadnie ci w pamięć i będzie motywował w chwilach zwątpienia. Samodzielne trzymanie główki To preludium do samodzielnego siedzenia , a potem chodzenia. Około 4. miesiąca maluch potrafi sam trzymać główkę w pionie , gdy leży na brzuszku lub gdy trzymasz go na rękach. Brzdąc zaczyna też rozglądać się dookoła i bardziej świadomie wodzić wzrokiem za przedmiotami. Ta umiejętność zdecydowanie ułatwia mu znalezienie mamy....

mama, niemowlę, płacz, smutek
Panthermedia
Wychowanie
Co robić, żeby nie wybuchnąć na dziecko? Radzi psycholog
Są chwile, gdy dziecko wyprowadza cię z równowagi. O tym, jak radzić sobie z gniewem, a nawet dostrzec w nim siłę, rozmawiamy z Justyną Biernacką, trenerką psychospołeczną.

Dziecko płacze, nie chce zasnąć, kłóci się z tobą lub nie chce jeść… – czujesz, że tracisz panowanie nad sobą. Masz nawet ochotę nakrzyczeć albo, co gorsza, złapać je za ramiona i mocno potrząsnąć... Na szczęście, nad złością można nauczyć się panować.  Dziecko złości cię i denerwuje? Przeczytaj nasz wywiad z psycholog Justyną Biernacką, trenerką psychospołeczną i działaczką Fundacji Mama. Justyna Biernacka prowadzi warsztaty dotyczące opanowywania trudnych emocji „Gniew – jak go wyrazić nie krzywdząc innych”. Trudno przyznać się – przed samą sobą i przed innymi – że dziecko złości albo denerwuje. Justyna Biernacka: Warto spojrzeć na emocje trochę inaczej niż zwykle. W opinii wielu z nas złość czy gniew to złe emocje. Tymczasem nie warto dzielić ich na lepsze czy gorsze i oceniać ich. Każdy z nas odczuwa całą gamę emocji – i bez względu na to, czy to przyjemne, czy nie, są one cenne. I niezwykle potrzebne. To znaczy, że jest jakiś pożytek z tego, że złoszczę się na dziecko?! JB: Wszystkie emocje to znaki-sygnały, które informują nas, w jakim jesteśmy stanie. Złość albo gniew są jak lampka ostrzegawcza w samochodzie, która informuje nas o pustym baku. Co robimy wtedy, kiedy podczas jazdy taka lampka się zaświeci? Tankujemy na najbliższej stacji benzynowej, prawda? Tak samo jest ze złością: jej pojawienie się informuje nas, że jakieś nasze potrzeby są niezaspokojone. Zobacz też: Gdy puszczają nerwy. Jak okiełznać emocje? I co powinnam zrobić, kiedy poczuję złość? JB: Przyjrzeć się jej, ale tak, jak przyglądamy się naszemu sprzymierzeńcowi. Pomyśleć: „To, że ja ją odczuwam, to dobrze, bo ona podpowiada mi, jakim jestem człowiekiem, czego potrzebuję”. Nie próbujmy jej stłumić, bo to się nie uda. Taka tłumiona złość pozostaje w nas i...

Ewa Suchcicka
Archiwum prywatne
Mama
Jest dla nas radością i siłą: Ewa Suchcicka o córce z zespołem Downa
Po porodzie usłyszała, że najlepiej, jeśli odda Natalkę do domu dziecka. Godzinami stymulowała ją, by "dogoniła" rówieśników. Nie wstydzi się przyznać, że nigdy nie pogodziła się z tym, że córka ma zespół Downa. Może dlatego wciąż walczy o nią i o inne te "bardziej kochane" dzieci: Ewa Suchcicka o egzaminie z miłości, jakim jest wychowanie Natalii.

Ewa Suchcicka, mama dwóch dorosłych córek: Alicji i Natalii. Wraz z mężem, Andrzejem Suchcickim, od 15 lat pracują w stowarzyszeniu " Bardziej Kochani ", które wydaje książki, poradniki, organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z zespołem Downa . Niewiele jest osób w Polsce, które wiedzą tyle, co oni na ten temat. Ewa mówi, że dziecko z zespołem Downa może nieść wiele radości, choć wiele wcześniej trzeba przejść. Z wykształcenia jest pedagogiem. Gdy urodziła się Natalka usłyszała Pani, że może ją oddać do domu dziecka... Tak, że jestem młoda i jeszcze mogę mieć zdrowe dzieci. Pewnie i teraz jeszcze mogą zdarzać się takie sytuacje. Usłyszenie takich słów na sali porodowej było szokiem. O tym, że Natalka ma zespół Downa , dowiedzieliśmy się po porodzie. W wielu krajach na oddziałach położniczych są psychologowie , którzy, jeśli z dzieckiem coś jest nie tak, od razu rozmawiają z mamą. U nas często diagnoza pada przy wszystkich na sali porodowej: ma pani dziecko z zespołem Downa. Natalia urodziła się jeszcze z niedrożnością przewodu pokarmowego, w 2. dobie życia miała od razu operację, mówiono, że jest kilka procent szansy na życie , liczyliśmy się z tym, że może zaraz umrzeć. Miałam nawet taką myśl, że może umrze i że... może tak będzie lepiej. Takie myśli też mogą się pojawić? Tak. Mówię to innym rodzicom wprost. Na szczęście tak się nie stało. Natalka przeżyła. Wykorzystała te kilka procent. Nie ma paluszków u prawej rączki: najprawdopodobniej przechodziłam w czasie ciąży różyczkę . Ja nie zachorowałam, ale ona widocznie tak. Szukaliśmy pomocy. Co mądrzejsze lekarki mówiły: to nie jest istotne, że ma zespół Downa: ważne, jak córeczka dalej będzie się rozwijała. Wtedy to do nas nie docierało . Jestem z wykształcenia pedagogiem, więc uważałam, że dziecko wszystkiego może się nauczyć,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz