Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
zaginiony pluszak w podróży dookoła świata
via Damn.com
Aktualności

Powiedzieli dziecku, że jego zaginiona zabawka jest w podróży. Internet oszalał!

Czy da się coś zrobić, gdy dziecko rozpacza po stracie zabawki? Oczywiście! Można wysłać ją w podróż dookoła świata i włączyć w zabawę pół Internetu!

Ukochany pluszak – słonik,  nieco sfatygowany miś z naderwanym uchem czy pluszowy  króliczek  –  to dla dziecka o wiele więcej niż zwykła zabawka.
To przyjaciel, powiernik i pogromca nocnych (i nie tylko) straszydeł. Gdy zaginie, wali się dziecku świat a maluch ma złamane serce. 

Zobacz także: Cienie, odkurzacz, odpływ w wannie. Czego jeszcze boją się małe dzieci?

Nie mówili "Nic się nie stało"...

Rodzice chłopczyka, który stracił ukochanego słonika, dobrze rozumieli jego rozpacz.
Nie mówili "Nie becz, przecież nic się nie stało" (bo przecież stało się a ich dziecko naprawdę cierpiało!), lecz opowiedzieli mu historię o tym, jak jego ukochana zabawka wyruszyła w podróż dookoła świata. 

zaginiony pluszak w podróży dookoła świata
via Damn.com

 

​… a ludzie pomogli im wysłać pluszaka w świat!

Przyjaciel rodziców wysłał zdjęcie zabawki na forum miłośników Photoshopa i okazało się, że ludzie są wspaniali!
Z pomocą internautów biegłych w sztuce obrabiania zdjęć, słonik – niczym krasnal z filmu "Amelia" – odwiedził wiele wspaniałych miejsc, o których można teraz z dzieckiem rozmawiać, rozwijając przy tym jego wyobraźnię i pokazując jak piękny i różnorodny jest świat. 
Rodzice zyskali także czas, by znaleźć słonikowi godnego następcę. Może zresztą – kto wie? – z pomocą internautów uda się odnaleźć ukochaną zabawkę ich synka?
Źródło: Damn.com 

Dzięki internautom słonik był już między innymi w Australii...na Wyspach Wielkanocnych
zaginiony pluszak w podróży dookoła świata
via Damn.com


wsród pingwinów za Kołem Podbiegunowym

i oczywiście odwiedził swoją rodzinę w Afryce!

zaginiony pluszak w podróży dookoła świata

Zobacz także: Dołącz do zabawy i ożyw plastikowe dinozaury

ZapiszZapiszZapiszZapisz

Nagość przy dziecku – norma czy przekroczenie granic?

Jak sobie radzić z histerią u dziecka
Facebook/Justin Baldoni
Aktualności
To najlepszy sposób na histerię dziecka – musisz go wypróbować, działa!
Jak sobie radzić z dziecięcą histerią? Ten amerykański aktor ma na to sposób. Zobaczcie zdjęcie, które opublikował na Facebooku i skorzystajcie z jego metody!

Co robić, gdy dziecko dostaje ataku histerii w miejscu publicznym? Nic! Taką metodę przyjął amerykański aktor Justin Baldoni. Post, który opublikował na Facebooku, udostępniono już ponad 40 tysięcy razy – ta metoda musi działać! Jak reagować, gdy dziecko wpada w złość? Zdjęcie, które Justin Baldoni opublikował na Facebooku, przedstawia scenkę znaną wielu rodzicom: kilkuletnia córka aktora leży na podłodze w supermarkecie i płacze. Justin nie próbuje jej uspokajać, nie tłumaczy, nie prosi, nie krzyczy, wręcz przeciwnie: stoi obok w milczeniu i obserwuje dziewczynkę. Towarzyszy mu jego ojciec, dziadek 2-letniej Mayi. W podpisie do zdjęcia aktor wyjaśnił, że pozwolenie dziecku na wyrażanie emocji jest bardzo ważne dla jego rozwoju . "Nasze dzieci uczą się, przetwarzają tak wiele informacji I nie wiedzą, co zrobić z tymi wszystkimi uczuciami, które przeżywają. Chcę się upewnić, że moja córka wie, że nie ma nic złego w tych uczuciach. Nie zawstydzam się, kiedy dostaje ataku histerii w sklepie spożywczym albo na pokładzie samolotu" – napisał Justin. "Nie wstydźmy się za nasze dzieci. Ich zachowanie nam nie zagraża. Właściwie... Powinniśmy być nieco milsi i bardziej wyrozumiali dla nas samych" – dodał. Zobaczcie zdjęcie, które opublikował: "Czujemy, że wszyscy na nas patrzą i nas oceniają" Pod zdjęciem pojawiło się kilka tysięcy komentarzy. Większość internautów pochwaliła sposób Justina na radzenie sobie z dziecięcym gniewem . Jedna z użytkowniczek, Jessica, napisała coś, co powinien przeczytać każdy rodzic: "Inną rzeczą, którą uwielbiam w tym zdjęciu, jest to, że świat idzie naprzód, a wy dwoje po prostu tam stoicie. Jako rodzice, często czujemy, że wszyscy patrzą na nas i nas oceniają, przez co gwałtownie reagujemy, zamiast skupić się na dziecku. Czasem tak jest, ale w większości...

Fidget spinner to narzędzie szatana?
Fotolia
Aktualności
"Fidget spinner to narzędzie szatana" – ostrzega katolicki portal
"Ta mała kolorowa zabawka to w istocie narzędzie szatana" – ostrzega katolicki portal. Czy rodzice naprawdę powinni się bać fidget spinnera? Sprawdź!

Dzieci na całym świecie oszalały na punkcie fidget spinnera – zabawki, która już teraz została okrzyknięta hitem 2017 roku. Katolickie media ostrzegają jednak przed tą, wydawałoby się, niegroźną zabawką. "To narzędzie szatana!" – grzmi "Mały Dziennik". Fidget spinner to dzieło szatana? "Ta mała kolorowa zabawka to w istocie narzędzie szatana. Popularna zabawka ma ukrywać cyfry 666, czyli liczbę bestii , która jest symbolem diabła. Cyfry te dostrzec można, kiedy zabawka wiruje w ręku dziecka. Rodzice musicie być świadomi – szatan indoktrynuje dzieci za pomocą tych zabawek " – czytamy w "Małym Dzienniku". Fidget spinner dołączył do Hello Kitty, Bakuganów i kucyków Pony i znalazł się na liście zabawek zakazanych przez Kościół . Wyjaśnienie, dlaczego spinner jest "narzędziem szatana", jest równie absurdalne, jak stwierdzenie, że Harry Potter uczy dzieci przemocy i wypiera chrześcijaństwo, a klocki LEGO wprowadzają maluchy w świat ciemności i grozy. Jedynym zagrożeniem wynikającym z zabawy fidget spinnerem jest ryzyko skaleczenia się lub zadławienia małymi elementami zabawki. Ranking zabawek dla dzieci - sprawdź opinie rodziców! Spinner może wyrządzić dziecku krzywdę? Pisaliśmy o 10-letniej Britton, która zadławiła się częścią fidget spinnera . Mama dziewczynki w porę zareagowała i lekarzom udało się usunąć część zabawki z przełyku. Jeśli 10-letnie dziecko celowo wkłada do buzi część zabawki, równie dobrze może to zrobić o wiele młodszy maluch – rodzice powinni mieć tego świadomość. Czy fidget spinner może być niebezpieczny? Tak, jeśli dziecko nie korzysta z niego zgodnie z jego przeznaczeniem. Czy jest dziełem szatana? Na to pytanie każdy rodzic powinien sam sobie odpowiedzieć... Zobacz także: Fidget spinner – świat oszalał na punkcie tej zabawki!...

rodzice, matka, dzieci
Newsy
Najważniejsze dać miłość
Od chwili, kiedy urodził się Karolek, jego mama marzy o tym, aby każdy widział w nim po prostu małego chłopca.

Jest takim samym dzieckiem jak każde inne. Tylko wszystko przychodzi mu trudniej – mówi Monika, której synek ma zespół Downa. Pewnego dnia przyszedł do redakcji e-mail zatytułowany „Dzieci z zespołem Downa”. Od Moniki, mamy Karolka. Napisała, że „Mamo, to ja” towarzyszyło jej od lat: „Byliście przy narodzinach obu córeczek. Dzięki wam problemy, które wyglądały poważnie, okazywały się błahe”. A teraz jest roczny Karolek... „Ma zespół Downa. Takie dzieci też się rodzą i potrzebują miłości jak inne”. I jeszcze o tym, że trudno być rodzicem niepełnosprawnego malca. „Nie dlatego, że jest inny. Bo Karolek to słodki i pogodny niemowlak. Problemem są tylko wizyty u lekarzy i rehabilitacja. Nic więcej”. To nie miało tak być Nic nie zapowiadało, że Karolek ma wadę genetyczną. Wprawdzie Monika ciężko znosiła ciążę, ale przecież podobnie było, gdy spodziewała się Julii i Darii. – A do tego badanie USG nic nie wykazało – wspomina. – Badanie prenatalne? Nie skończyłam 35. roku życia. Córeczki rodziły się zdrowe, nikt w rodzinie nie miał wady genetycznej. Nie było potrzeby. I dobrze, bo... Bo nie musiałam, nie musieliśmy podejmować żadnych trudnych decyzji. Karolek się urodził i już! A urodził się bardzo szybko. Cztery godziny nie minęły, a jego mama już trzymała go w objęciach. Wyglądał jak każde inne dziecko. Tylko nie płakał... Później okazało się, że ma wadę serca i musi być operowany. Na drugi dzień Karolka przewieziono do Centrum Zdrowia Dziecka. – Mąż już wiedział, że synek ma zespół Downa. Poprosił tylko lekarzy, aby mi o tym nie mówili. Sam chciał to zrobić. Gdy pomyślę, że był z tym sam... On żyje! Każdemu rodzicowi serce pęka na widok kruszynki podłączonej rurkami do urządzeń, które utrzymują ją przy życiu. To wtedy Monika i Piotr zdali sobie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta