baby shower, pierniczki na przyjęcie
fot. © Ruth Black - Fotolia.com

Baby shower, czyli co ty wiesz o dzieciach?

Kiedy jak nie pod koniec ciąży sprawdzić, czy przyszła mama jest gotowa do swojej nowej, życiowej roli? Baby shower to znakomita okazja, by poddać bohaterkę wydarzenia – choć nie tylko ją – egzaminowi. Bez stresu i z przymrużeniem oka. Na razie. Bo już wkrótce, po porodzie, może nie być jej do śmiechu...
Dorota Kornacka
baby shower, pierniczki na przyjęcie
fot. © Ruth Black - Fotolia.com

Co jedzą niemowlęta?

Potrzebne będą: słoiczki z jedzeniem dla niemowląt (im większa różnorodność, tym lepiej), łyżeczki, opaski na oczy, kartka papieru i przybory do pisania dla każdego z uczestników zabawy.
Jak grać?
Co to za potrawa? Odpowiedź na to pytanie może być trudna, szczególnie gdy danie jest zmiksowane, a w dodatku pozbawione soli, pieprzu, cukru czy innych przypraw. Czyli takie, jakie serwujemy niemowlętom i jakie bohaterka baby shower będzie już za kilka miesięcy podawała swojemu dziecku. Zabawa polega na tym, by rozpoznać smaki "ukryte" w słoiczkach z jedzeniem dla niemowląt. Ukryte w sensie dosłownym – przed zabawą należy bowiem skrupulatnie usunąć etykiety i zamiast nich nakleić numery, zapisując wcześniej na ściądze, jaki numer odpowiada jakiej potrawie. Dla utrudnienia (kolor mógłby naprowadzić na trop zawartości słoiczka) zawiązujemy uczestnikom oczy szalikiem, opaską itp. Zabawa gwarantowana! Podobnie jak podziw i oklaski dla zwycięzcy, czyli osoby, która odgadła najwięcej słoiczkowych smaków.    
Redakcja poleca: Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]
Co robić, kiedy pada deszcz? Dobrze się bawić! Zróbcie z dziećmi tęczę z cukierków. To proste! Do tego eksperymentu dla dzieci potrzebne są jedynie kolorowych cukierków, wody i talerzyka.

Co jest potrzebne małemu dziecku?

Potrzebne będą: kartka papieru i przybory do pisania dla każdego z uczestników zabawy.
Jak grać?
Niby oczywiste, ale jak przychodzi co do czego, może być problem... Taka konkluzja może towarzyszyć zabawie, której uczestnicy mają za zadanie wypisać w określonym czasie, np. dwóch minut, jak najwięcej artykułów niemowlęcych (kocyk, butelka, pielucha itd.). Wygrywa ten, kto sporządzi najdłuższą listę.

Czy pamiętasz bohaterów swojego dzieciństwa?

Potrzebne będą: przygotowane wcześniej cytaty ze znanych książek dla dzieci.
Jak grać?
Kubuś Puchatek, Muminki, Pinokio, Plastuś, Miś Uszatek, Paddington... Pamiętasz ich jeszcze? Zadaniem uczestników baby shower (także bohaterki wydarzenia!) jest odgadnięcie, z jakiej książki pochodzi cytat i kto jest jej autorem. Błyskawiczna powtórka nie tylko dla przyszłej mamy!

Gdzie jest dziecko?

Potrzebne będą: duże zdjęcie/rysunek przyszłej mamy (całej sylwetki), opaska na oczy, zdjęcia USG/rysunki z wizerunkiem dziecka, taśma.
Jak grać?
Uczestnicy (z zawiązanymi oczami) mają za zadanie nakleić zdjęcie malucha na właściwym miejscu, czyli na brzuchu mamy ze zdjęcia. Dla utrudnienia tuż przed zostają obróceni kilkakrotnie wokół własnej osi (jak przy zabawie w ciuciubabkę). Zwycięża ten, kto umiejscowi dziecko najbliżej maminego brzucha.

Rodzinne zgadywanki

Potrzebne będą: przede wszystkim pytania dotyczące sławnych rodzin z filmów, książek czy seriali.  
Jak grać?
To quiz, który sprawdza znajomość literatury, filmu, seriali, a raczej – ich rodzinnych bohaterów. Jakie moce mieli Iniemamocni? Ile dzieci miał Shrek? Jakie były losy rodziny Soprano? Pytań jest mnóstwo. Tylko trzeba na nie wpaść. Podobnie jak na właściwe odpowiedzi... Wygrywa osoba – lub dla ułatwienia drużyna (co kilka głów, to nie jedna) – która będzie miała na swoim koncie najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Co jest w torbie?

Potrzebne będą: torba wypełniona drobnymi artykułami dla dzieci (pieluchy, grzechotki, gryzaki, smoczki, butelki itd.), kartka papieru i przybory do pisania dla każdego z uczestników zabawy.
Jak grać?
Zadaniem uczestników zabawy jest odgadnięcie (oczywiście bez zaglądania do środka!), co znajduje się w torbie. Każdy ma na to np. dwie minuty, zanim torba powędruje dalej. Gdy wszyscy skończą, zajrzyjcie wspólnie do środka. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymuje się jeden punkt, za złą – traci jeden punkt. Ale kto powiedział, że będzie łatwo?

Na zdrowie

Potrzebne będą: butelki ze smoczkiem, sok owocowy/woda.
Jak grać?
Do biegu (pardon! – do picia) gotowi? Start! Uczestnicy zabawy muszą opróżnić butelki wypełnione sokiem lub wodą. Oczywiście przez smoczek. Wszelkie techniki ssania dozwolone!

Poznaj także inne propozycje zabaw na baby shower: Baby shower: poczuj smak macierzyństwa – na wesoło

Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy