GRY
 
 

BajkOLAndia w Centrum Zdrowia Dziecka

W sobotę w Centrum Zdrowia Dziecka mali pacjenci mogli poczuć się jak w bajce. A to wszystko dzięki BajkOLAndii.

Bajkolandia
fot. materiały prasowe

25 kwietnia w Centrum Zdrowa Dziecka odbyła się IV edycja akcji charytatywnej pod tytułem BajkOLAndia, której pomysłodawcą i organizatorem jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana m.in. z serialu „Na Wspólnej”.

BajkOLAndia w szczytnym celu

Czym właściwie jest BajkOLAndia i po co powstała? Misją BajkOLAndii jest pomoc tym, którzy pomocy tej potrzebują najbardziej, czyli dzieciom. BajkOLAndia chce integrować chore i zdrowe dzieci i pokazać im, że warto pomagać i dawać z siebie coś dobrego. BajkOLAndia stara się przenieść najmłodszych w bajkowy świat, a także zebrać pieniądze na ważny cel, jak np. leczenie ciężko chorych małych pacjentów. W tym roku celem akcji jest organizacja warsztatów np. kaligraficznych w Centrum Zdrowia Dziecka i  zebranie środków na realizację Kampanii Pisania Piórem. W osiągnięciu celu BajkOLAndię wspiera w tym roku Fundacja Kreatywny Instytut Promocji Idei. Co roku akcję wspiera inna fundacja. W 2012 roku była to fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier. W następnym Fundacja Mam Serce, a roku temu BajkOLAndii pomagała Fundacja Przyjaciółka.


 
Redakcja poleca: Otwarcie Emostrefy w Centrum Zdrowia Dziecka – obejrzyj film
Wcześniak albo chore dziecko potrzebuje w szpitalu nie tylko leczenia, ale i bliskości rodziców. Emostrefa ułatwia kangurowanie wcześniaka, umożliwia rodzicom komfortowy odpoczynek i pozwala im na bliskość z dzieckiem. Zobacz, jak wygląda!

Świat bajek w Centrum Zdrowia Dziecka

Spektakl oparty na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima specjalnie  dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka przygotowali uczniowie Międzynarodowej Szkoły Argonaut, z którymi pomysłodawczyni akcji prowadzi zajęcia aktorskie. Podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka mogli przenieść się w świat baśni i choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie i cierpieniu. Mali aktorzy mogli zaś poczuć się jak na prawdziwej teatralnej scenie i zobaczyć, że warto pomagać.
Na widowni oprócz gwiazd zasiadły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunowie, rodzice, krewni oraz zaproszeni goście specjalni, m.in. ambasadorki akcji - prezenterka telewizyjna Marta Kielczyk i aktorka Agnieszka Wielgosz, a także aktorzy: Jadwiga Gryn, Joanna Sydor, Władysław Grzywna,  Bartosz Żukowski.
Wśród atrakcji przygotowanych dla widzów odbył się również występ wokalny i pokaz mody marki Vippi Design, a także loteria fantowa, w której każdy mógł wygrać drobny upominek.

Współorganizatorem akcji jest Międzynarodowa Szkoła Argonaut, Cetrum Zdrowia Dziecka, a patronem medialnym Babyonline.pl.
 
Dowiedz się więcej o BajkOLAndii i polub BajkOLAndię na Facebooku.
Doładuj
Przeładuj