unijne 500+
fot. Adobe Stock

Będzie unijne 500+ wypłacane w euro? Jest oficjalne oświadczenie ZUS

500 plus, wypłacane przez Unię Europejską, a nie Polskę. Co więcej, pobierane w euro, a nie w złotówkach. Po przeliczeniu daje to prawie cztery razy więcej pieniędzy, niż suma obecnego świadczenia. Brzmi kusząco, prawda? Jest jednak haczyk.
Joanna  Biegaj
unijne 500+
fot. Adobe Stock
Celem programu 500 plus było wsparcie rodzin, a także motywowanie ich do decyzji o kolejnym dziecku. Wartość świadczenia 500 plus jednak ciągle spada, obecnie jest warte 450 zł. Ostatnio coraz więcej się słyszy o dodatkowej pomocy z Unii Europejskiej. Propozycję wsparcia w uzyskaniu „unijnego 500 plus” można dostać od osób, które podają się za pracowników ZUS.

Fałszywi urzędnicy!

Unijne 500 plus jednak... nie istnieje. Jest to zwykłe oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy. ZUS alarmuje, by być bardzo ostrożnym. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w Bydgoszczy. Niezidentyfikowana kobieta, która podawała się za pracownicę ZUS, odwiedzała emerytów, próbując uzyskać od nich informacje na temat ich sytuacji materialnej i rodziny. Namawiała także, żeby złożyli wniosek o świadczenie wypłacane przez UE. Jedna z nagabywanych seniorek o całej sytuacji opowiedziała sąsiadce, a następnie zawiadomiła policję i ZUS. Zakład oficjalnie ostrzega przed takimi próbami oszustwa.

Ostrzeżcie swoich rodziców, sami też nie dajcie się nabrać na żadne wnioski o 500 plus z Unii Europejskiej!
Urzędnicy apelują, żeby zawiadomić Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem 22 560 16 00, jeśli spotka was taka sytuacja. Należy także niezwłocznie poinformować o tym policję.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy