Blanka Lipińska o zdrowiu psychicznym
fot. Instagram/blanka_lipinska

Blanka Lipińska bagatelizuje depresję? „Też tak miałam i sobie poradziłam z tym sama”

Celebrytka wywołała wiele kontrowersji swoją wypowiedzią, że z depresją można sobie poradzić bez wizyty u psychiatry. Wystarczy zdrowe odżywianie i robienie czegoś dla siebie? To była jej rada dla kobiet, które zwierzyły jej się z depresyjnych myśli i lęków.
Aleksandra Zaborowska
Blanka Lipińska o zdrowiu psychicznym
fot. Instagram/blanka_lipinska
Blanka Lipińska regularnie budzi skrajne emocje, czy to z powodu swojej książki, która (zdaniem wielu osób) promuje przemoc, czy to z powodu skrupulatnego relacjonowania w sieci najdrobniejszych szczegółów swojego prywatnego życia. Teraz Lipińska postanowiła wygłosić kontrowersyjną opinię na temat depresji. Wpisała się tym samym w szkodliwy (i absolutnie niepomocny!) nurt radzenia chorym na depresję, że mają „wziąć się w garść". 

Blanka Lipińska o „suplementach na depresję”

Internauci są oburzeni, że Lipińska, udając troskę o kobiety, które zwierzały jej się ze swoich problemów, reklamowała suplement diety.

„Kochane panie, tak sobie poczytałam te wasze wiadomości o tym, ile macie w głowie napchane smutku, strachu, lęku. Zacznijcie łykać suplementy, dobrze się odżywiać, robić coś dla siebie po prostu. Nie czekajcie, aż to się skończy. Po to na przykład firma **** wymyśliła ten produkt, żeby takim osobom, jak wam, pomagać - i to bez recepty, bez psychiatry" – zachwalała Blanka na swoim InstaStory.

„Naprawdę życie nie musi tak wyglądać, że budzicie się rano i zastanawiacie się, po co macie wstać z łóżka Wiem, bo kiedyś też tak miałam i sobie poradziłam z tym sama. Natomiast w tym momencie jest bardzo dużo rzeczy, które mogą was wspomóc. Takim właśnie wspomagaczem jest produkt, który po pierwsze postawi was psychicznie na nogi, a po drugie da wam, moim zdaniem, taką siłę do tego, żebyście ruszyły dalej i robiły te kroczki" – dodała.
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.

Celebrytka tłumaczy swoją wypowiedź

Stojąca w ogniu krytyki Lipińska postanowiła „sprostować” swoje niefortunne wypowiedzi w wypowiedzi dla portalu Gala.pl:

„Od zawsze staram się wspierać kobiety i zagrzewać je do walki o siebie i niezależność, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio po założeniu aparatu na zęby, spotkałam się z falą hejtu na temat mojego wyglądu, spowodowanego leczeniem. Podzieliłam się tym z fanami i okazało się, że wiele kobiet cierpi z powodu opinii na temat swojego fizis. Otrzymałam setki smutnych wiadomości, na które postanowiłam odpowiedzieć. Jestem zadaniowcem i w takich sytuacjach poszukuje rozwiązania, a nie snuje opowieści" – twierdzi Blanka i, znanym i lubianym przez celebrytów zwyczajem, przeprasza „wszystkich urażonych”:

„Przepraszam osoby, które uraziła moja wypowiedź. Moją intencją było i jest wspieranie kobiet na najróżniejszych płaszczyznach ich życia. Nie bagatelizuję depresji i nie pozwoliłabym sobie rekomendować suplementów zamiast terapii i farmakologii w sytuacjach tego wymagających".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak mieć tyle energii co ty ? Jak być tak pozytywnym ? To pytania, które pojawiają się najczęściej, kiedy witam Was słowami „TO BĘDZIE PIĘKNY DZIEŃ”. Wierze w moc afirmacji ✨ Ale niestety ta moc czasem jest zbyt słaba. Zdradzę Wam sekret...ostatnio często płacze. I niby w moim życiu nic strasznego się nie dzieje, nic złego, niby wszystko jest ok, jestem zakochana, bezpieczna, szczęśliwa...a jednak.... Do płaczu doprowadzają mnie błachostki, bzdury i kompletne absurdy. Ktoś może powiedzieć: mam pieniądze, jestem popularna, osiągnęłam sukces. I to wszystko prawda. Ale jestem tez człowiekiem i mam uczucia/emocje. Często niezrozumiałe nawet dla mnie samej. Kwarantanna to dziwny, ciężki ale być może potrzebny czas. Napawa nas lękiem, ale pozwala lepiej poznać siebie, nasze wartości i bliskich od zupełnie nowej strony. Zwracamy uwagę na rzeczy, które jeszcze kilka miesięcy temu były dla nas czymś nieistniejącym. A teraz są, przerażają nas i stają się „problemem”... A ja Wam powiem-NIE MA PROBLEMÓW, SĄ TYLKO SYTUACJE! I każdą da się rozwiązać, czasem zrobimy to sami, a czasem potrzebujemy pomocy innych. Nie bójmy się słabości, nie zamykajmy się z nimi we własnej głowie, karmiąc lękiem negatywne emocje... #DbamOGłowe @sanhajduk razem razem z @magazyngala powołała do życia akcje #DbamOGlowe, bardzo potrzebną w dobie tego z czym wszyscy się zmagamy. Zerknijcie do Gali, poczytajcie wypowiedzi ekspertów, pomyślcie.... .....pomóżcie (sobie) 🙏🏼✨☀️ #dbamogłowę

Post udostępniony przez Blanka Lipinska (@blanka_lipinska)

Źródło: Radio ZET, Gala.pl, Instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy