Britta Merwin
fot. Vimeo/Britta Merwin

„Czas na brutalną prawdę”, czyli 5 wskazówek dla przyszłych mam

„Nie będziesz się czuła wspaniale” mówi Britta Merwin, mama dwóch chłopców, która chce pokazać, na co muszą przygotować się przyszłe mamy. Poznaj jej wskazówki!
Hanna Szczesiak
Britta Merwin
fot. Vimeo/Britta Merwin
Britta Merwin jest mamą uroczych chłopców i prezenterką amerykańskiej telewizji. Gdy zobaczyła, że życie po porodzie wygląda nieco inaczej niż to, którego się spodziewała, postanowiła podzielić się z przyszłymi mamami swoim doświadczeniem. Britta przyznaje, że są to wskazówki, które sama chciałaby usłyszeć przed przyjściem na świat pierwszego synka.

5 wskazówek Britty:

  1. "Podczas drugiego trymestru, kup tonę wygodnych, dużych i, co najważniejsze, tanich majtek, które będziesz mogła wyrzucić, gdy twój maluch skończy 3 miesiące. 
  2. Znajdź przyjaciółkę, która powie ci WSZYSTKO o ciąży i porodzie (ale tylko wtedy, jeśli jesteś osobą, która musi wiedzieć wszystko). Większość kobiet nie dzieli się tymi szalonymi rzeczami, które wciąż są jeszcze przed tobą...
  3. Może chcesz stworzyć plan porodu? Pamiętaj, że większość porodów nie wygląda tak, jak tego oczekujemy. Ja nauczyłam się, że nie każda z nas dostanie znieczulenie. Powiedzmy, że nie byłam najszczęśliwsza, kiedy lekarz mi powiedział, że muszę rodzić siłami natury przy rozwarciu 7 cm.
  4. Jeśli ktoś oferuje ci pomoc, powiedz TAK. Ale jeśli czujesz, że to czas tylko dla ciebie i dziecka, powiedz NIE.
  5. Jeśli chcesz karmić piersią, pamiętaj o kremie do pielęgnacji brodawek. O dużych ilościach kremu..."

Co myślicie o takich poradach? Dodałybyście jeszcze coś? A może same żałujecie, że przed porodem nie wiedziałyście tego wszystkiego, co wiecie teraz?

Polecamy: Jak przetrwać tydzień po porodzie
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy