Pranie wyprawki niemowlęcia
fot. Adobe Stock

Chcesz wyprać ubranka dla maluszka? 5 kwestii, o których warto pamiętać

Delikatna, miękka i pachnąca… tak zwykle określamy skórę niemowlęcia. Aby ją właściwie chronić, warto zwrócić uwagę na odpowiedni wybór środków piorących. Przede wszystkim powinny być przeznaczone konkretnie do prania ubranek dziecięcych. Co jeszcze jest ważne? Podpowiadamy!
Pranie wyprawki niemowlęcia
fot. Adobe Stock
AdvertisementCzy wiesz, że skóra niemowląt jest nawet do 5. razy cieńsza niż skóra dorosłych? Właśnie dlatego nie stanowi w pełni bariery ochronnej i z łatwością wnikają w nią różne substancje, w tym także te szkodliwe. Dlatego też nawet tak zwykła czynność, jak pranie ubranek malucha, może być w efekcie niebezpieczne dla jego skóry, powodując m.in. podrażnienia i alergie. Dowiedz się, jak prać śpioszki, kaftaniki, czapeczki oraz pozostałe elementy odzieży bobasa, aby nie okazały się źródłem… problemów. Zadbaj też o to, by w wyprawce były już tylko wyprane i wyprasowane ubranka, gotowe do założenia.

5 kwestii, o których warto pamiętać, robiąc pranie malucha:

1. Użyj środka piorącego, który jest przeznaczony do ubrań dziecięcych

Decydując się na konkretny preparat – bez względu na to, czy wybierzesz proszek, mleczko czy kapsułki do prania – zdecyduj się tylko na te, które są przeznaczone do odzieży bobasów od pierwszego dnia życia. Dzięki temu zyskujesz pewność, że posiadają one delikatną formułę, która jest bezpieczna dla ich skóry. Ponadto będziesz mieć też gwarancję, że dobrze wypłukują się z tkanin.

2. Wybrany środek musi być w pełni bezpieczny

Jak można to sprawdzić? Przede wszystkim warto wybrać proszek, kapsułki czy mleczko, które są hipoalergiczne. To jednak nie wszystko! Aby nie był to tylko nic nieznaczący napis na opakowaniu, warto sprawdzić, czy wybrany produkt przeszedł testy dermatologiczne. Świetnym wyborem będą środki piorące dla dzieci Lovela, które nie tylko je przeszły, ale również posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

3. Dobierz temperaturę prania do tej, widocznej na metce

Rodzice są czasem przekonani o tym, że dziecięce ubranka należy „wygotowywać”, co… nie jest prawdą. Drobnoustroje, roztocza i alergeny z powodzeniem giną w temperaturze 60˚C. Tym samym nie warto decydować się na pranie w wyższej temperaturze. Jeśli jednak obawiasz się, czy ubranka są maksymalnie czyste, wyprasuj je – nie dość, że dzięki temu będą sterylne, to dodatkowo będą przyjemniejsze dla wrażliwej skóry malucha.

4. Pamiętaj, że możesz łączyć w praniu ubranka dziecka np. z tymi dorosłych

Piorąc dziecięcą odzież, warto dorzucić do niej również wszystko to, co styka się bezpośrednio ze skórą maluszka. Mogą to być np. ubrania rodziców, mata do zabawy, pluszaki, kocyki i wszystko inne, z czym niemowlę ma kontakt. Możesz zatem bez obaw wyprać je w wybranym proszku lub innym środku piorącym przeznaczonym od pierwszego dnia życia.

5. Płukanie i odplamianie? Tylko pod pewnymi warunkami

Jeśli chcesz, by ubranka były miękkie bądź próbujesz usunąć trudne zabrudzenia, nie możesz robić tego dowolnymi środkami. Płyny do płukania i odplamiacze, podobnie jak proszki, kapsułki czy mleczka do prania muszą być przeznaczone specjalnie dla dzieci. Podobnie jak one powinny zawierać na opakowaniu informację, że mogą być stosowane od pierwszego dnia życia. Tylko wtedy masz pewność, że wszystko się pięknie wypierze, a także będzie bezpieczne dla skóry bobasa.

Pranie bez ryzyka z produktami Lovela!

Przygotowując wyprawkę dla maluszka, warto pamiętać o tym, by uprzednio wyprać wszystkie znajdujące się w niej ubranka. W tych samych środkach piorących warto także wyprać inne, stykające się ze skórą niemowlęcia rzeczy, w tym np. ubrania rodziców, zabawki, kocyki itp. Świetnie nadadzą się do tego detergenty Lovela Baby w formie proszków, mleczek lub kapsułek. Linia produktów jest w pełni bezpieczna dla delikatnej skóry maluszków, co potwierdzają m.in. testy dermatologicznej oraz pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki nim twoja wyprawka będzie gotowa jeszcze szybciej!

Linia produktów Lovela Baby zawiera:

  • detergenty do prania - proszek, mleczko i kapsułki

 
  • dodatki do prania - odplamiacz i płyn do płukaniaMateriał powstał z udziałem marki Lovela
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy