List chłopca do Roberta Lewandowskiego
fot. Twitter

Chory chłopiec napisał list do Roberta Lewandowskiego. Dostał odpowiedź!

Wierny kibic Roberta Lewandowskiego napisał do niego list, chyba nie do końca wierząc, że jego słowa dotrą do słynnego piłkarza. Ale 9-latek tak ujął mistrza, że doczekał się odpowiedzi!
Magdalena Drab
List chłopca do Roberta Lewandowskiego
fot. Twitter
Chłopiec chciał pocieszyć Roberta Lewandowskiego po przegranej na Euro 2020. Jego słowa wzruszyły piłkarza – taki kibic to skarb!

List do Roberta Lewandowskiego: chłopiec dostał odpowiedź!

Robert Lewandowski nie tylko odpisał 9-letniemu Kubie, ale jeszcze zamieścił odpowiedź wraz ze zdjęciem listu w swoich mediach społecznościowych. Szczerość i sportowa lojalność, jaką chłopiec pokazał w liście, sprawiły piłkarzowi niezmierną radość.

„Trzymałem za Ciebie kciuki na Euro 2020, nie zawiodłeś mnie, cieszę się, że walczyłeś do końca. Nie przejmuj się ludźmi, którzy źle mówią o Tobie i reszcie drużyny. Prawdziwy kibic nigdy w Ciebie nie zwątpi i w naszą reprezentację” – napisał 9-latek. Chłopiec przyznał też, że sam nie może grać w piłkę z powodu problemów z sercem.

Robert Lewandowski, gdy zobaczył ten wzruszający list w mediach, postanowił wesprzeć swojego wiernego kibica.

„Jesteś najlepszym kibicem, jakiego mógłbym sobie wymarzyć. Ty też nigdy się nie poddawaj i zawsze walcz o swoje marzenia!” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Z komentarzy pod postem piłkarza wynika, że mały Kuba jest przeszczęśliwy! Za słowa Roberta Lewandowskiego oraz wsparcie, jakie rodzina otrzymała od innych, anonimowych ludzi, podziękowała mama chłopca:


„Kubuś w moich oczach jest jak nasz kapitan, tyle że nasz Robert Lewandowski walczy na boisku, a nasz syn z niepełnosprawnością. (...) Dziękujemy za każde udostępnienie, za to, że pomogliście mojemu dziecku dotknąć czegoś, co było nieosiągalne”.


Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy