Sportowe emocje związane z Euro 2020 (a raczej Euro 2021) towarzyszą teraz całym rodzinom. Kibicujemy polskiej drużynie, oglądamy pozostałe mecze i odliczamy dni do wielkiego finału! Jak mądrze spożytkować ten czas, łącząc przyjemne z pożytecznym? Ucząc przedszkolaka nowej umiejętności! Pokaż mu, jak prawidłowo narysować piłkę nożną. Już niedługo będzie w tym prawdziwym mistrzem!

Reklama

Jak narysować piłkę nożną? Proste tricki

Zaczynamy od narysowania okręgu, a następnie dzielimy go na pół (w pionie) i stawiamy dwie kreski w poziomie. Na środku rysujemy pięciokąt. Pamiętaj, aby dolne ramiona schodziły do wewnątrz. Później rysujemy na dole sześciokąt, a pod spodem kolejny sześciokąt. Pamiętaj, że kluczowa jest symetria.

Adobe Stock

Choć brzmi to skomplikowanie, tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy tylko działać w odpowiedniej kolejności. Niech twoje dziecko nie rysuje piłki za pomocą cyrkla czy linijki, tylko ćwiczy rysunek odręcznie. Trening czyni mistrza! Nie wyszło za pierwszym razem? Niech spróbuje jeszcze raz i jeszcze jeden, aż osiągnie efekt, który mu się spodoba.

Zobacz na filmie, jak narysować piłkę:

Jak narysować boisko piłkarskie?

Chcąc narysować boisko piłkarskie, zacznij od naszkicowania prostokąta. Po dwóch stronach stwórz cele piłkarskie (złożone z prostokątów i półkoli) i środkowy okrąg środka pola. Nie zapomnij też o słupkach bramkowych umieszczonych na liniach bramkowych.

Zobacz także

To najłatwiejsza wersja boiska piłkarskiego. Na Youtubie znajduje się mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym każdy z was dostosuje stopień trudności do wieku i umiejętności swojej pociechy.

Adobe Stock

Zobacz film, jak narysować boisko piłkarskie:

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama