Jak narysować piłkę nożną
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować piłkę nożną i boisko piłkarskie? Prosta instrukcja krok po kroku

Możesz narysować piłkę nożną z pamięci albo zobaczyć na filmie, jak zrobić to krok po kroku. Naucz się prostych tricków i pokaż je swojemu dziecku!

Sportowe emocje związane z Euro 2020 (a raczej Euro 2021) towarzyszą teraz całym rodzinom. Kibicujemy polskiej drużynie, oglądamy pozostałe mecze i odliczamy dni do wielkiego finału! Jak mądrze spożytkować ten czas, łącząc przyjemne z pożytecznym? Ucząc przedszkolaka nowej umiejętności! Pokaż mu, jak prawidłowo narysować piłkę nożną. Już niedługo będzie w tym prawdziwym mistrzem!

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Jak narysować piłkę nożną? Proste tricki 

Zaczynamy od narysowania okręgu, a następnie dzielimy go na pół (w pionie) i stawiamy dwie kreski w poziomie. Na środku rysujemy pięciokąt. Pamiętaj, aby dolne ramiona schodziły do wewnątrz. Później rysujemy na dole sześciokąt, a pod spodem kolejny sześciokąt. Pamiętaj, że kluczowa jest symetria.

Jak narysować piłkę nożną
Adobe Stock
Choć brzmi to skomplikowanie, tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy tylko działać w odpowiedniej kolejności. Niech twoje dziecko nie rysuje piłki za pomocą cyrkla czy linijki, tylko ćwiczy rysunek odręcznie. Trening czyni mistrza! Nie wyszło za pierwszym razem? Niech spróbuje jeszcze raz i jeszcze jeden, aż osiągnie efekt, który mu się spodoba.

Zobacz na filmie, jak narysować piłkę:

Jak narysować boisko piłkarskie?

Chcąc narysować boisko piłkarskie, zacznij od naszkicowania prostokąta. Po dwóch stronach stwórz cele piłkarskie (złożone z prostokątów i półkoli) i środkowy okrąg środka pola. Nie zapomnij też o słupkach bramkowych umieszczonych na liniach bramkowych.

To najłatwiejsza wersja boiska piłkarskiego. Na Youtubie znajduje się mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym każdy z was dostosuje stopień trudności do wieku i umiejętności swojej pociechy.

Jak narysować piłkę nożną
Adobe Stock

Zobacz film, jak narysować boisko piłkarskie:


Zobacz też: 

zabawy z mamą i tatą
Adobe Stock
Wychowanie
Zabawy z mamą i tatą: ruchowe, w domu, w przedszkolu [14 propozycji]
Zabawy z mamą i tatą to dla dziecka największa radość, z kolei rodzice nie muszą wydać ani grosza, by zapewnić maluchowi rozrywkę. Potrzeba tylko ich uwagi i czasu. Przedstawiamy nasze pomysły na zabawy ruchowe z mamą i tatą, a także te, w które można bawić się w domu.

Zabawy z mamą i tatą rozwijają dziecięcą wyobraźnię , pozwalają dziecku lepiej zrozumieć świat oraz budują jego więź z rodzicami. Dlatego też warto bawić się z maluchem jak najczęściej. Proponowane przez nas zabawy będą idealne np. na deszczowe dni, które trzeba spędzać w domu. Wśród naszych propozycji nie brakuje też pomysłów na zabawy, podczas których dziecko może się wybiegać i wyszaleć. Niektóre propozycje sprawdzą się też idealnie na Dzień Matki  lub Dzień Ojca w przedszkolu.  Spis treści:  1. Zabawy z mamą i tatą w domu -  Rysowanie na plecach -  Łaskotanie na dywanie - Masażyki - Zamknij oczy   -  Wojna na miny - Znajdź różnicę 2.  Zabawy ruchowe z mamą i tatą  -  Rzucanie piłeczek do kosza - Przeprawa przez rzekę - Tor przeszkód - Skok w dal -  Mam chusteczkę haftowaną – zabawa 3.  Dzień Mamy i Taty: zabawy z rodzicami - Rozpoznanie mamy po dłoniach - Taniec na gazecie - Czyj to portret? - Jak pomagam mamie Zabawy z mamą i tatą w domu Siedzenie w domu np. w deszczowe dni wcale nie musi oznaczać nudy! Wspólny czas można spędzić na przeróżnych zabawach. Nie potrzebujecie do nich żadnych specjalnych przedmiotów. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Oto nasze propozycje na zabawy z mamą i tatą w domu.  Rysowanie na plecach Ułóż dziecko na brzuszku, może też usiąść w wygodnej pozycji. Rysuj mu na plecach proste rysunki (domek, kwiatek, słońce), symbole, figury. Dziecko musi odgadnąć, co narysowałaś. Jeśli odgadnie, zamieńcie się rolami. Jeśli nie, rysuj dalej. Taka zabawa uczy delikatności i bardzo rozwija wyobraźnię.  Łaskotanie na dywanie Ułóż dziecko na wznak na podłodze. Uklęknij obok, dotykaj placami nóżek, rączek, żeber malucha, by znaleźć miejsca, w których ma on łaskotki. Dziecko stara się...

zabawy dla dzieci na dworze
Adobe Stock
Wychowanie
Zabawy dla dzieci na dworze [19 pomysłów]
Zabawy dla dzieci na dworze, do których nie potrzeba wielu rekwizytów? Mamy to! Przedstawiamy 19 pomysłów na fajne zabawy na dworze. Do niektórych nie potrzebujecie żadnych do sprzętów, do innych przyda się np. kamyk albo kreda. Wyjdźcie na dwór z dziećmi!

Zabawy dla dzieci na dworze sprawią, że razem z maluchem będziecie mogli przebywać nawet kilka godzin na świeżym powietrzu, nie nudząc się. Takie dotlenienie organizmu jest bardzo ważne w dobie komputerów, tabletów i telefonów. Jest to też doskonała okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie. Twoje dziecko może się dobrze bawić i zdobywać wiele nowych umiejętności. Pełen wrażeń dzień w plenerze wcale nie jest trudno zorganizować.  Fajne zabawy dla dzieci na dworze Każda okazja jest dobra, by maluch mógł się wyhasać i spędzić czas na świeżym powietrzu. Sprawia to, że dzieci się hartują, poprawia się odporność ich organizmu. Co jednak, gdy po chwili dziecko zaczyna się nudzić? Warto, by rodzic zainicjował wtedy ciekawe zabawy, najlepiej takie, które też pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Takie zabawy dla dzieci na dworze poprawiają ich kondycje ruchową, doskonalą sprawność, ale przede wszystkim dają bardzo dużo radości. Jakie są zabawy na dworze? Oto nasze propozycje. Fajne zabawy dla dzieci na dworze:  - Wrzucanie kamyków do wody - Rzut do celu - Kręgle - Zabawa w chowanego - Berek - Ciepło zimno - Turlanie i pełzanie - Rysowanie kredą  - Kształt chmur - Podchody - Ciuciubabka - Szukanie czterolistnej koniczynki - Wyprawa po skarby - Witanie się z trawką - Mały artysta i błoto  - Kto pierwszy znajdzie - Detektywi na tropie - Hop na ziemię - Sposoby na chodzenie Wrzucanie kamyków do wody Do tej zabawy wystarczy miska z wodą i kamyki. Wrzucajcie je i obserwujcie zachowanie wody. Możecie zrobić zawody, kto wrzuci do miski więcej kamyków z odległości np. trzech kroków. Wymaga to odrobiny skupienia i koncentracji, ale jest to naprawdę fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem.  Rzut do celu Potrzebujecie jedynie piłeczki lub woreczka. Zadaniem jest...

zabawy z niemowlakiem
Adobe Stock
Wychowanie
Zabawy paluszkowe – 8 najlepszych propozycji dla dzieci
Zabawy paluszkowe są uwielbiane przez dzieci, a dodatkowo – wspaniale wspierają rozwój najmłodszych i to w wielu obszarach. Usprawniają nie tylko zdolności manualne, ale też wpływają na szybszy rozwój mowy i umiejętności społecznych dziecka. Podajemy przykłady zabaw paluszkowych – idealne dla niemowlaka i przedszkolaka.

Zabawy paluszkowe znają wszystkie dzieci. Z pokolenia na pokolenie przekazywane są paluszkowe wierszyki: o raku-nieboraku, o sroczce, co kaszkę warzyła, o kominiarzu na drabinie. Twoje dziecko też szybko je opanuje i będzie układało ręce do zabawy. Warto pokazywać najmłodszym zabawy paluszkowe, bo nie tylko wywołują mnóstwo radości, ale również wiele uczą. Sprawdź, jakie wierszyk paluszkowe można wykorzystać do wesołych zabaw z maluszkami.  Spis treści:   1.  Zabawy paluszkowe – same zalety 2.  Zabawy paluszkowe dla dzieci – od kiedy? 3.  Jak się bawić w zabawy paluszkowe? 4.  Zabawy paluszkowe dla dzieci – przykłady: Zabawy paluszkowe dla niemowlaka Zabawy paluszkowe dla przedszkolaków 5.  Wpływ zabaw paluszkowych na rozwój dziecka Zabawy paluszkowe: same zalety  Zabawy paluszkowe to nic innego jak zabawy, w których wykorzystujemy zmysł dotyku i proste rytmiczne wierszyki. Zabawy tego typu stwarzają okazję bliskiego kontaktu z dzieckiem, poświęcenia mu uwagi i spędzenia z nim czasu. Zaspokajają tym samym podstawowe potrzeby emocjonalne dziecka. Poprzez częsty kontakt z mamą i tatą (osobami kochanymi i najważniejszymi), poprzez powtarzalność i przewidywalność pewnych sekwencji ruchowych dziecko zdobywa poczucie bezpieczeństwa (wie, co będzie dalej). Zabawy paluszkowe to wspaniały trening: koncentracji, pamięci, poznawania świata za pomocą zmysłu dotyku, orientacji w przestrzeni, zdolności manualnych, precyzji ruchów, rozwoju mowy i słownictwa, komunikacji, w której liczy się naprzemienność („raz ja, raz ty”) więzi emocjonalnej z rodzicem i/lub wychowawcą. Do zabaw paluszkowych nie potrzeba specjalnych zabawek, wybranych miejsc, szczególnych umiejętności czy określonego...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj