GRY
 
 

Czy podawać dziecku chrupki lub biszkopty jeśli nie ma jeszcze ząbków?

Co podawać dziecku, które nie ma jeszcze ząbków? Czy mogą to być chrupki kukurydziane lub biszkopciki? Nasz ekspert - dietetyk odpowiada.

Konsultacja: Małgorzata Strucińska, specjalista żywienia, dietetyk
zapytajnik1.jpg
Synek skończył dziewięć miesięcy, ale nie ma jeszcze ząbków. Czy mogę mu już podawać chrupki kukurydziane? A rozkruszone biszkopciki? Monika

Brak ząbków nie jest przeszkodą, by malec jadł chrupki czy biszkopty. Łatwo miękną one w buzi i dzieci radzą sobie dziąsłami z ich gryzieniem i formowaniem kęsów. Chrupki kukurydziane można wprowadzać do diety malca już w siódmym miesiącu. Powinny być naturalne, a nie smakowe. Biszkopty zawierające żółtko można podawać w dziesiątym miesiącu, a te z dodatkiem całego jajka – najlepiej dopiero w 11–12. miesiącu. Natomiast rozkruszone biszkopty radziłabym przygotowywać wymieszane z musem lub przecierem owocowym. Będzie to wtedy pełnowartościowy deser zawierający dużo witamin.
Redakcja poleca: Rozszerzanie diety niemowlęcia zacznij od warzyw [WIDEO]
Chcesz, by twoje dziecko jadło warzywa? Zobacz, jak zaprogramować żywieniowo niemowlę. Opowiedzą eksperci: dr hab. n. med. Jan Mazela, pediatra oraz dr inż. Danuta Gajewska, dietetyk.
Małgorzata Strucińska
Konsultacja: Małgorzata Strucińska, specjalista żywienia, dietetyk

Pracuje w Zakładzie Żywienia oraz Poradni Gastrologicznej Instytutu Matki i Dziecka.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj