kobieta, ciąża, brzuszek

Przesądy na temat ciąży

Kobieta w ciąży jest szczególnie wyczulona na punkcie swojego nienarodzonego dziecka. Zatem wierzyć czy nie wierzyć przesądom? Demaskujemy kilka z nich.
Małgorzata Wódz
kobieta, ciąża, brzuszek
Któż bardziej niż przyszła mama spragniony jest informacji o tym, co będzie. Ciąża to dla ciebie czas oczekiwania na nowe, niewiadome. Dlatego czasem tak trudno przejść do porządku nad tym, co kiedy indziej wydawałoby się niedorzeczne, zwłaszcza że z ciążą wiąże się wiele przesądów i wróżb. Zobacz, czy warto się nimi przejmować.

Wygląd brzuszka

Spiczasty brzuch – chłopiec, okrągły – dziewczynka
Wygląd brzucha nie ma żadnego związku z płcią dziecka. Na jego kształt wpływa apetyt, to, ile przytyłaś, i jak silne masz w tym miejscu mięśnie.

Duży brzuch – duże dziecko, mały – małe dziecko
O wielkości dziecka często decydują cechy dziedziczne, dobre odżywianie i higieniczny tryb życia. Często mamy, które bardzo dużo przytyły, rodzą maleńkie dzieci, i odwrotnie.

Nie mierz obwodu pasa centymetrem, nie rób na drutach, bo malec okręci się pępowiną
Z tego samego powodu nie powinnaś też nosić łańcuszków i przechodź pod sznurami… To nieprawda. Dziecko może okręcić się pępowiną, gdy jest ona za długa. To, co robisz, nie ma na to wpływu.

Zobacz też: Pogromcy ciążowych mitów
Redakcja poleca: Kobieta w ciąży nie może nosić korali - prawda czy mit? - film
Czy dzieci kobiet, które noszą korale, urodzą się okręcone pępowiną? Wiele kobiet w ciąży w to wierzy - czy słusznie? Sprawdźmy!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy