GRY
 
 

Ciężarna kobieta przeżyła pod gruzami ... 6 dni. To cud!

Ogromna radość i wzruszenie malowały się na twarzy męża odnalezionej pod gruzami kobiety.  Odzyskał żonę i ... dziecko, gdyż kobieta jest w 8 miesiącu ciąży!

fot. PAP/EPA/Daniel Irungu
W ubiegły czwartek z powodu ulewnych deszczy zawalił się budynek w Nairobi. Pod gruzami zginęło 36 osób, niewielu z zaginionych udało się uratować. Jakie było więc zdziwienie, gdy po 6 dniach poszukiwań, psom udało się wywęszyć ciało kobiety, oraz kilku innych osób. 

–Nigdy w życiu nie spotkało mnie takie szczęście – powiedział mąż zaginionej. Trudno wyobrazić  sobie, co ten mężczyzna musiał przeżywać przez te 6 dni oczekiwania na odnalezienie ukochanej. Gdy kobietę wydobyto spod gruzów, wszyscy zebrani wokół klaskali i płakali zarazem. Uratowanie życia ciężarnej i nienarodzonemu dziecku, dla wszystkich było. ... CUDEM!

Budynek miał być wyburzony

Zawalony budynek miał być wyburzony ze względu na bezpieczeństwo jego lokatorów. Deweloperzy w Nairobi, wykorzystują ogromne zapotrzebowanie na mieszkania i oddają do użytku lokale, które nie spełniają norm budowlanych. Wykonane ze złych materiałów, nie mają szans w starciu z żywiołami. 

W tym samym budynku uratowano spod gruzów także niemowlę, wydobyte po 4 dniach od katastrofy. Jego matce nie udało się przeżyć, ale dziecko całe i zdrowe zostało przekazane rodzinie. 70 osób nadal jest zaginionych.

Ta historia zakończyła się szczęśliwie. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Wiele smutnych opowieści poznaliśmy i łączymy się w bólu z tymi wszystkimi, którzy stracili swoich najbliższych.

Przeczytaj także: Uratowała chorą dziewczynkę. Historia Niki.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj