Coraz więcej szkół zawiesza nauczanie stacjonarne
fot. Adobe Stock

Coraz więcej szkół zawiesza zajęcia stacjonarne. Uczniowie i nauczyciele zarażeni koronawirusem

Od 18 stycznia najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wrócili do szkolnych ławek. Zajęcia stacjonarne zostają jednak zawieszane w coraz większej liczbie szkół. Z powodu koronawirusa na samym Podkarpaciu w 3 szkołach całkowicie zmieniono model nauczania na zdalny, w 7 – na mieszany.  
Joanna  Biegaj
Coraz więcej szkół zawiesza nauczanie stacjonarne
fot. Adobe Stock
Niedawno rząd podjął decyzję o ponownym otwarciu szkół podstawowych. Dzieci z klas 1-3 wróciły do szkolnych ławek. Minął ponad tydzień, a już coraz więcej szkół zawiesza zajęcia stacjonarne z powodu zakażeń koronawirusem uczniów i nauczycieli.

Dane z ostatnich dni

26 stycznia 14 310 (99,1%) szkół podstawowych prowadziło naukę w trybie stacjonarnym dla klas 1-3. Nauka w trybie zdalnym odbywała się w 17 szkołach, natomiast w trybie mieszanym w 116 podstawówkach. W stosunku do 25 stycznia liczba ta wzrosła o 2 szkoły uczące zdalnie i aż 28, które prowadzą zajęcia w modelu hybrydowym.

Do kiedy zajęcia będą zawieszone?

Na Podkarpaciu zajęcia są zawieszone częściowo w 7 szkołach podstawowych, w trzech nauka odbywa się jedynie w trybie zdalnym. Ponowny powrót uczniów do nauki stacjonarnej planowany jest na: 29, 30, 31, stycznia, 1 i 7 lutego. Szkoła w Tarnobrzegu zawiesiła zajęcia aż do 25 czerwca.

Powrót wszystkich uczniów do szkół

Pozostali uczniowie ze starszych klas kontynuują naukę zdalną, a zajęcia są zawieszona do 31 stycznia. W ciągu najbliższych dni rząd podejmie decyzje, czy obostrzenia zostaną przedłużone. „Wszystko zależy od tego, jak epidemiolodzy i wirusolodzy określą zagrożenie koronawirusem i chorobą Covid-19” - powiedział Przemysław Czarnek.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy