10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
fot. Ola 13 lat, SOS Wioski Dziecięce

10 tys. dzieci czeka na posiłek – łatwo możesz je nakarmić! Masz czas do środy!

Nie potrzeba wiele, aby dzieci nie były głodne. Wesprzyj akcję SOS Wioski Dziecięce oraz Procter & Gamble i sieci sklepów Kaufland - to już ostatni dzwonek!
Agnieszka Majchrzak
10 tys. posiłków dla SOS Wiosek Dziecięcych
fot. Ola 13 lat, SOS Wioski Dziecięce
To pomaganie właściwie nic nie kosztuje, bo te pieniądze i tak wydajesz na codzienne zakupy. Jeżeli zrobisz je w sieci sklepów Kaufland, możesz być jedną z tych wspaniałych osób, które sfinansują przygotowanie posiłku dla 10 tys. podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce. Te piękne, kolorowe rysunki pokazują, o czym marzą dzieci. Niestety nie mają tego na co dzień.

10 tys. talerzyków przy okazji robienia zakupów

To akcja "Czyste pomaganie" organizowana do środy 12 czerwca br. przez Procter & Gamble wraz z siecią sklepów Kaufland oraz SOS Wioski Dziecięce. Wystarczy, że kupisz jeden ze środków do mycia naczyń lub prania, takich jak: Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur w sklepach Kaufland, aby sfinansować jedzenie dla dzieci w potrzebie. Chodzi o przygotowanie dla nich 10 tys. talerzyków z posiłkami!

 
 
Sałatka owocowa 5-letniej Natalki
 
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja dobroczynna od ponad 35 lat opiekująca się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi oraz rodzinami nieradzącymi sobie. Ma pod opieką 1 tys. 530 dzieci i młodzieży.
Redakcja poleca: Koktajl mocy - najlepszy na jesienne chłody! - video przepis
Zobacz, jak szybko przyrządzić pyszny i pożywny napój dla dziecka. Niech moc będzie z twoim dzieckiem!

Dzieci głodne cierpią i wstydzą się tego

Podopieczni świetlic środowiskowych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce narysowali swoje ulubione posiłki. Bo chociaż sytuacja materialna polskich rodzin poprawiła się w ostatnich latach, to nadal są w naszym kraju niedożywione dzieci. To bardzo poważny problem, mogący powodować różne zaburzenia, wpływające niekorzystnie na prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dziecka.

Według badań, co 11 dziecko w Polsce żyje poniżej minimum egzystencji. Największe trudności przeżywają rodziny wielodzietne – z co najmniej trójką dzieci w wieku do 17 lat. Dla wielu dzieci i ich rodziców to powód do wstydu, przez co czują się wykluczeni społecznie, a nawet odrzuceni wśród rówieśników.

 

Najlepszy posiłek dla 13-letniej Oli

- We wszystkich naszych lokalizacjach, gdzie działają placówki wsparcia dziennego, bądź są prowadzone grupowe działania skierowane do dzieci, oferujemy podopiecznym ciepły zbilansowany posiłek - mówi Doradca ds. Programu Umacniania Rodziny "SOS Rodzinie" Łukasz Łagód.

Duże firmy mogą zmieniać świat na lepsze

Procter & Gamble, producent marek Fairy, Ariel, Vizir, Lenor i Ambi Pur wraz z siecią sklepów Kaufland uruchamiają program "Czyste pomaganie" już po raz drugi. Dzięki wsparciu finansowemu z pierwszej edycji akcji świetlice szkolne SOS Wiosek dziecięcych działające w Siedlcach, Lublinie, Biłgoraju i Karlinie wydały 15 tys. darmowych obiadów.

- Nasze marki Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur na co dzień dbają o komfort życia i czystość w polskich domach. Mamy nadzieję, że w nasz wspólny program "Czyste pomaganie" włączy się jak najwięcej konsumentów, abyśmy mogli wspólnie zapełnić kolejne 10 000 talerzyków dla dzieci w potrzebie – powiedziała manager ds. komunikacji z P&G Justyna Rymkiewicz.

- Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobre serca i zaangażowanie naszych klientów oraz pracowników. To dzięki ich ofiarności wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze - podkreśliła ekspert ds. CSR sieci Kaufland Agnieszka Kotlińska.

 

Najsmaczniejsze jedzenie według 12-letniej Weroniki
 
Z całego serca popieramy akcję i gorąco namawiany was do włączenia się do niej. To jest naprawdę bardzo proste. Mnie właśnie skończył się płyn do mycia naczyń. Już wiem, jakiego potrzebuję i gdzie go dzisiaj kupię :)
 
Źródło: mat. prasowe SOS Wioski Dziecięce
  [content:0_25992,,0_26891,1_3051,2_1088:PsychologicalTest]

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy