fot. Instagram herewegoajen

Niektóre dzieci rodzą się naprawdę malutkie. Zobacz wyjątkowe zdjęcia!

Wzrost dziecka w chwili narodzin, jest częstym tematem rozmów wśród mam. Zwłaszcza, gdy dziecko ma 44, 46, lub 49 cm... 
fot. Instagram herewegoajen
Ile waży dziecko, ile ma wzrostu i ile dostało punktów w skali Apgar. Te 3 pytania budzą największe zainteresowanie tuż po porodzie. Gdy dziecko rodzi się większe, lub mniejsze w stosunku do średniej krajowej, staje się tematem dyskusji :-)

Gdy na świat przyszła maleńka Alexandra, jej mama postanowiła zaspokoić ciekawość znajomych i pokazała, ile tak naprawdę wzrostu ma jej córeczka. 47 cm długości – to trochę więcej, niż... duża paczka chrupek.Kiedy mama Alexandry - Jen, zaszła w ciążę, wiedziała, że jej dziecko przyjdzie na świat malutkie. Przyszła mama miała chorobę łożyska, która utrudniała dziecku rozwój. Łożysko zabierało więcej miejsca niż płód. Poród odbył się w 37.tygodniu ciąży, a maleńka Alex choć urodziła się śliczna i zdrowa, to jednak malutka. Zdjęcie małej Alexandry zapoczątkowało serię zupełnie zwariowanych pomysłów. Rodzice, którym także urodziły się malutkie dzieciaczki, prześcigają się w pomysłach, do czego porównać wzrost ich dzieci. I tak właśnie powstają fotografie słodkich noworodków z bananami, pieczywem, zabawkami, pudełkiem jajek, butelką szampana, piłką do rugby, czy butami dorosłych. 

Obejrzyj koniecznie: Zdjęcia dziecka, których lepiej nie publikować w sieci.
Redakcja poleca: Wcześniak może być geniuszem: jak Einstein – film
Einstein, Newton, Churchill, Napoleon Bonaparte - wszyscy oni byli wcześniakami. Wcześniaki często dlatego rodzą się wcześniej niż dzieci urodzone o czasie, bo mają więcej do zaoferowania światu niż dzieci urodzone o czasie - mówi prof. Ryszard Lauterbach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy