pilne koronawirus
fot. Adobe Stock

Dziś ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem! Jutro NOWE OBOSTRZENIA

Szef kancelarii premiera poinformował, że wszystko wskazuje na to, że dzisiaj będzie ponad 29 tysięcy zakażeń COVID-19. Muszą potwierdzić to jeszcze ostatnie dane, jednak już wiadomo, że jest to duży trend wzrostowy w porównaniu z poprzednim tygodniem.
Joanna  Biegaj
pilne koronawirus
fot. Adobe Stock
Aktualizacja (10.30): Ministerstwo Zdrowia podało oficjalne dane o godzinie 10.30: Mamy 29 978 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.
Decyzję o obostrzeniach rząd podejmuje na podstawie kilku parametrów, jednym z nich jest trend wzrostowy zakażeń koronawirusem. Ostatnio prof. Horban poinformował, że jeżeli w czwartek lub w środę będziemy zbliżali się do liczby 30 tysięcy zakażeń - czeka nas całkowity lockdown. Teraz, niestety, staje się to faktem. Konsekwencją dzisiejszej liczby zakażeń prawdopodobnie będzie wprowadzenie jeszcze ostrzejszych ograniczeń na Wielkanoc.

29 tys. zakażeń!

„Czekamy na ostatnie dane ze środy, ale wszystko wskazuje na to, że zanotujemy ponad 29 tys. nowych zakażeń koronawirusem” - poinformował szef kancelarii premiera

„Nowy zestaw obostrzeń, o których będziemy komunikować najpóźniej w czwartek, obejmie okres dwóch tygodni, czyli tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne i tydzień po świętach” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki

Czy podczas Wielkanocy 2021 będą obowiązywać jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia, niż dotychczas? „Wiele wskazuje na to” - powiedział Michał Dworczyk. Nie zdradził jednak jeszcze, jakich konkretnie zmian możemy się spodziewać. O decyzji rządu prawdopodobnie dowiemy się jutro.

Co u sąsiadów?

„Nasi sąsiedzi przedłużają lockdown i wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas też jest trend wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni. Musimy podejmować trudne decyzje, bo sytuacja pandemiczna wpływa na funkcjonowanie służby zdrowia i całego kraju” - zapowiedział szef kancelarii premiera.

Szczepienia doprowadzą do normalności?

Pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował, że „każdego tygodnia jest coraz więcej zaszczepionych Polaków”. Dodał także, że wierzy, że to wszystko doprowadzi do normalności społecznej i gospodarczej”.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.onet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy