chłopiec je jogurt
fot. Adobe Stock

Ekologia – to u nas rodzinne!

Martwią cię zmiany klimatu? Chcesz wraz z rodziną żyć bardziej ekologicznie? Jest na to wiele sposobów – od prawidłowego segregowania śmieci, jak najczęstszej zamianie auta na rower, po wybory, których dokonujemy podczas codziennych zakupów. Warto kształtować postawy eko wśród najmłodszej części rodziny.
chłopiec je jogurt
fot. Adobe Stock
Dzieci są bardzo pojętnymi uczniami, chłoną wiedzę i są ciekawe otaczającego świata. Dobrze wykorzystać ten moment, by już od najmłodszych lat obudzić w maluchach ducha ekologii. Pokazujmy i tłumaczmy dzieciom, że nasze codzienne wybory oraz zachowania mają duży wpływ na środowisko. A przede wszystkim sami świećmy dobrym przykładem – wszak dzieci uczą się przez obserwację dorosłych.


Porcję proekologicznej wiedzy możemy podać dzieciom na talerzu. Tłumaczmy, że prawidłowa dieta ma ogromny wpływ na ich rozwój, samopoczucie czy uczenie się. Dlatego właśnie powinny mieć w swoim menu naturalne produkty ekologiczne z prostym składem, takie jak Bio kokosowy vegangurt PlantON. To wyjątkowo smaczny i zdrowy produkt, którego receptura jest oparta o mleczko kokosowe z ekologicznych plantacji. Vegangurt może być idealną przekąską lub deserem dla każdego członka rodziny. Nie ma w składzie cukru ani słodzików, a mimo to wyróżnia się delikatnym smakiem i lekką konsystencją. Jego zaletą jest też brak laktozy i glutenu.


Zdrowe rodzinne menu można wzbogacić również o BIO Lekki Chrup - Prażony kokos – ekologiczny przysmak z amarantusem i kaszą jaglaną, wypiekany bez tłuszczu w piecu.
Najwyższej jakości naturalne bioprodukty posiadają znak systemu rolnictwa ekologicznego (tzw. Euroliść). W ramach edukacji ekologicznej wspólnie wybierzcie się na zakupy i zachęćcie dzieci do odszukania produktów z charakterystycznym zielonym listkiem.
Przełączcie się na rośliny i dokonujcie dobrych wyborów dla siebie, a zarazem przyjaznych dla natury.
Materiał współfinansowany ze środków UE
Redakcja poleca: Reakcje dziecka na nową opiekunkę - film
Jak dziecko może zareagować na nową osobę, która ma sprawować nad nim opiekę? Obserwuj malucha. Odmienne i dziwne zachowanie dziecka może być sygnałem, że nie czuje się dobrze w obecności nowej osoby.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy