Nowe obostrzenia w restauracjach
fot. Adobe Stock

Eksperci podważają nowe obostrzenia w gastronomii: „Co za różnica, o której godzinie człowiek się zakazi?”

Według nowych obostrzeń w związku z koronawirusem, punkty gastronomiczne znajdujące się w strefach czerwonych mają być zamykane o 22.00. Prof. Krzysztof Simon skrytykował to rozwiązanie na antenie programu „Newsroom”.
Aleksandra Zaborowska
Nowe obostrzenia w restauracjach
fot. Adobe Stock
Podane w tym tygodniu przez Ministerstwo Zdrowia nowe obostrzenia w związku z podwyższoną skalą zachorowań na COVID-19 zakładają zamykanie lokali gastronomicznych, znajdujących się w strefie czerwonej, już o godzinie 22. Czy odniesie to jakikolwiek skutek? Prof. Krzysztof Simon, nauczyciel Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, uważa, że nowe obostrzenia nie mają większego sensu.

Nowe obostrzenia: zamykanie restauracji o 22

„To nie chodzi o to, żeby zamykać wcześniej. Co to za różnica, o której godzinie się człowiek zakazi? Nie widzę tu żadnej logiki” - mówi prof. Krzysztof Simon. Goszczący w programie „Newsroom” ekspert podkreślał, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa lokalu i jego pracowników, a nie skracanie godzin otwarcia.

„Przecież młodzi ludzie po wyjściu z knajpy mogą pójść do mieszkania albo – co gorsza – kontynuować imprezę na przykład w bramie” - podkreślił lekarz.

Zdaniem profesora Simona, jeśli tempo wzrostu zachorowań się utrzyma, niedługo możemy zmagać się z liczbami rzędu 5 tys. chorych dziennie. Tego jednak, zdaniem eksperta, szpitale już nie wytrzymają.

Źródło: money.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy