fenomenalna rada na płaczące dziecko
fot. Adobe Stock

Fenomenalna rada na płaczące i marudzące dziecko podbija internet. Próbowałyście? To działa!

Rodzice małych dzieci często dostają wiele rada na temat tego, w jaki sposób powinni uspokajać swoje pociechy. Niektóre z nich działają, inne niekoniecznie. Ostatnio internet podbija post jednej mamy, która odkryła wspaniały sposób na marudzące dziecko. Koniecznie musisz wypróbować tę metodę, gdy następnym razem twoje dziecko będzie nie w sosie (a ty będziesz miała ochotę uciec na drugi koniec świata!).
Joanna  Biegaj
fenomenalna rada na płaczące dziecko
fot. Adobe Stock
Jedna z mam zdradziła w sieci metodę na uspokojenie płaczącego dziecka, którą przekazała jej własna mama. Sposób wydaje się bardzo banalny, ale czasami takie sprawdzone techniki, przekazywane z pokolenia na pokolenie, są skuteczniejsze niż wszystkie otulacze, huśtawki i inne cuda. Wiele innych mam potwierdza skuteczność tej metody również przy starszych dzieciach.

Fenomenalny sposób na marudzenie

Jedna z mam publicznie opisała historię dnia, gdy nie mogła ukoić płaczu swojego dziecka. Jej synek miał wtedy kilka tygodni. Bezradna i cała we łzach zadzwoniła do swojej mamy. Powiedziała, że maluch nie jest głodny, śpiący, ani mokry. Szlochała do słuchawki, że żadne sposoby nie działają. Wtedy usłyszała radę, która pomogła jej w tamtym momencie i na kolejne lata. Jej mama zasugerowała, żeby spróbowała wykąpać dziecko lub wyjść z nim na zewnątrz, by mogło zaczerpnąć świeżego powietrza. Zadziałało tego dnia i wiele kolejnych razy. Po wielu latach (już przy starszych dzieciach) ta metoda nadal skutkuje. 

Dzieci kochają harce na powietrzu i w wodzie

Owszem, nie jest to może rozwiązanie każdego problemu, jednak w chwilach, gdy dziecko nie przestaje marudzić, a ty nie masz już sił i pomysłów, by je uspokajać - może warto spróbować właśnie kojącej kąpieli lub wyjścia z dzieckiem na dwór? Starsze dzieci oprócz zabawy w wannie z pewnością docenią także zabawę wodą (np. przelewanie jej z kubeczków albo wodne malowanki) lub... kąpiel w dmuchanym basenie (łączysz wtedy i powietrze, i wodę - sukces gwarantowany!). 
 
Źrodło: Instagram

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy