GRY
 
 

Wystarczy mazak i plaster, by dziecko było bezpieczne w tłumie! Jak ochronić malucha?

Z pewnością myślisz, że ciebie to nie dotyczy i ciebie nigdy to nie spotka. Mimo wszystko, może warto wiedzieć, co pomoże, jeśli twoje dziecko zgubi się w tłumie?

jak nie zgubić dziecka, podpisywanie dziecka
Wyobrażasz sobie, że jesteś w centrum handlowym, na plaży lub w innym zatłoczonym miejscu i nagle tracisz dziecko z oczu? Dosłownie przed sekundą trzymałaś je za rękę... To jedna z najgorszych wizji i jedno z najgorszych doświadczeń, jakie może spotkać rodzica. Kalifornijscy policjanci opublikowali na Facebooku dwa proste sposoby, które mogą pomóc w przypadku zaginięcia dziecka w tłumie.

Co zrobić, by dziecko było w tłumie bezpieczne? 

  1. Pierwszym sposobem jest napisanie na ręce dziecka nazwiska i numeru telefonu i pokrycie napisu płynnym plastrem. W Polsce płynne plastry są prawie niedostępne i bardzo drogie, dlatego można wybrać zamiast nich zwykły, przezroczysty plaster lub opatrunek w sprayu. Jeśli maluch się zgubi, wystarczy, że pokaże rękę, a ktoś zadzwoni pod twój numer i szybko odnajdziesz malca.
  2. Drugi sposób to robienie dziecku zdjęcia przed wyjściem z domu. Dzięki temu dokładnie wiesz, w co ubrane było twoje dziecko. Jeśli szukasz malucha w tłumie, dokładny opis ubrania ułatwi poszukiwania nie tylko tobie, ale także innym osobom.

Redakcja poleca: Jak nie zgubić dziecka w tłumie? 7 rad dla rodziców [WIDEO]
Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić dziecko z pola widzenia. Jak zabezpieczyć się wcześniej, żeby w sytuacji, kiedy dziecko się zgubi, szybko je odnaleźć?

Nie myśl, że ciebie to nie dotyczy

Choć te dwa sposoby są bardzo proste, mogą być nieco przerażające, szczególnie ten z robieniem zdjęcia. Czasem naprawdę wystarczy chwila nieuwagi, by stracić dziecko z oczu. Dzięki tym metodom poczujesz się pewniej. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiała z nich skorzystać, ale z pewnością będziesz spokojniejsza.

Wiemy, że sama myśl, że dziecko mogłoby zaginąć jest przerażająca i właśnie dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby uchronić przed tym malca!

Wypróbujecie te metody?

Czytaj także: Jak nie zgubić dziecka w tłumie?

źródło: netmums.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci