GRY
 
 

Intuicja - najlepszy doradca młodej mamy

Gdy wszyscy ci radzą, jak zajmować się maleństwem, i od nadmiaru – często sprzecznych – wskazówek boli cię głowa, postaw na własną intuicję.

noworodek
fot. Panthermedia
Sama zobaczysz, w jak wielu sytuacjach właśnie ona okazuje się najlepszym przewodnikiem.

Nowoczesne akcesoria dla niemowląt, zabawki, chodziki, żywność wzbogacona witaminami, środki czystości, które niszczą bakterie – wszystkie te „wynalazki” znacznie ułatwiły życie młodym mamom. Korzystając z nich, nie zapominaj o tym, co nie tylko wygodne i nowoczesne, ale i zgodne z naturą. W wielu decyzjach możesz kierować się przeczuciem.

...warto nosić malca w chuście
Duża, bawełniana chusta w pierwszych miesiącach życia maleństwa jest znacznie lepsza niż nosidełko. Jak twierdzą ortopedzi, nie obciąża ona słabego jeszcze kręgosłupa dziecka. To także świetny pomysł na bycie z niemowlakiem przez cały czas (niektóre dzieci odkładane do łóżeczka od razu płaczą). Zresztą maleństwo najlepiej czuje się przy mamie, jakby wiedziało, że wtedy jest bezpieczne. Chustę kupisz np. w sklepach dla kobiet w ciąży i młodych mam.

...lepiej jest karmić piersią
Mleko modyfikowane znajdziesz dla każdego malca: alergicznego, gorzej przybierającego na wadze i tego, któremu się ulewa. Dobrane do wieku dziecka i wzbogacone nowo odkrytymi składnikami, prebiotykami, probiotykami, kwasami tłuszczowymi. Ale nic nie jest tak dobre jak mleko mamy. Dlatego przez pierwsze pół roku możesz śmiało karmić smyka jedynie piersią. Dostaje wtedy tylko to, co najlepsze.

...można się bawić bez zabawek
Kolorowe, grające, mówiące po polsku zabawki są fantastyczne. Ale tak naprawdę dla maluszka najwspanialsza do zabawy jesteś... ty! To ty masz tysiące pomysłów na wyliczanki, piosenki. Gadająca i świecąca żaróweczkami gra nigdy nie zastąpi ciebie.

...nie warto przesadzać z higieną
Telewizyjne reklamy straszą bakteriami, które zalegają na podłodze w kuchni i toalecie. Ach, jakie to groźne dla małego szkraba! Raczkujące dziecko zaraz się czymś zarazi... Bez przesady. To prawda, że przy maluszku trzeba szczególnie dbać o higienę. Ale jej nadmiar, a także codzienne czyszczenie podłogi chemikaliami może powodować alergie. Życie w sterylnym mieszkaniu sprawia, że układ odpornościowy szkraba przestaje dobrze pracować.

...smyk potrzebuje więcej czasu
Dziecko powinno się rozwijać w swoim tempie i po kolei opanowywać wszystkie umiejętności. Nie przyspieszaj ich i nie próbuj stawiać malucha na nóżki. Pełzanie i raczkowanie po podłodze to najlepsze ćwiczenie wszystkich mięśni. Poprawia koordynację ruchową, chroni przed późniejszymi skrzywieniami kręgosłupa, a nawet przed dysleksją! Kusi cię, by kupić chodzik dla swojego ośmio-, dziewięciomiesięcznego malca? Jest niezdrowy dla jego kręgosłupa. Poza tym, dziecko ma ogromną frajdę, gdy biega na czworakach.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj