GRY
 
 

Czy wiesz, jak często trzeba myć dziecku włosy? Sprawdź!

Twoje dziecko nie lubi mycia włosów? A może robisz to za często? Sprawdź, jak często powinnaś myć dziecku głowę.

jak czesto myć głowę
fot. Fotolia
Dzieci – z nielicznymi wyjątkami – nie lubią mycia głowy. Wiercą się, płaczą, głośno protestują, mycie włosów dziecku w niczym nie przypomina tego relaksującego rytuału, którym jest dla dorosłych. Czy włosy dziecka trzeba myć często? 

Jak często myć głowę dziecku?

Podczas każdej kąpieli niemowlęcia, możesz delikatnie przemywać główkę dziecka tą samą wodą, w której się kąpie. Zmyjesz w ten sposób nagromadzony tam podczas dnia brud (np. resztki mleka). Starszemu niemowlakowi wystarczy myć głowę co drugą kąpiel.

Kilkulatkowi wystarczy myć włosy raz w tygodniu, jeśli bardzo tego nie lubi, bo dziecięce włosy nie przetłuszczają się tak szybko jak u dorosłych, nie używamy też do nich środków do stylizacji, które należałoby zmyć. Idealnie dla skóry głowy dziecka byłoby jednak, gdybyś myła ją 2-3 razy w tygodniu łagodnymi szamponami.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dobierany warkocz na włosach średniej długości - film
Warkocz dobierany to idealna fryzura dla dziewczynki na rodzinne spotkanie, Święta, występ w przedszkolu lub szkole. Ten przeplatany warkocz dla włosów półdługich spodoba się każdej dziewczynce, a jego wykonanie nie jest trudne.
Doładuj
Przeładuj