Jak odzyskać wiarę w swoją wartość na rynku pracy? [WIDEO]

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim może być trudny – mamy często boją się, że zmniejszyła się ich atrakcyjność jako pracowników. Niesłusznie! O ogromnych zaletach młodych rodziców dla pracodawców opowiada Tomasz Staśkiewicz, trener biznesu.

Zobacz inne z serii: Jak szukać pracy po urlopie macierzyńskim (4)

Podczas przerwy w pracy zawodowej spowodowanej urodzeniem dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, może spaść nasza wiara we własne siły i możliwości na rynku pracy. Jak na nowo uwierzyć w siebie jako dobrego pracownika oraz co jest twoją największą wartością, gdy jesteś pracującą mamą, zapytaliśmy Tomasza Staśkiewicza, trenera biznesu z doświadczeniem w szkoleniach i rekrutacji

Zobacz też: Wniosek o urlop ojcowski – wzór
 

Jakie są zalety pracującej mamy? 

Młody rodzic posiada wiele zalet bardzo cenionych przez pracodawców. Przede wszystkim są to: 
  • umiejętność opiekowania się dzieckiem, czyli zapewne i projektem 
  • świetna organizacja pracy
  • odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań oraz duża sprawność w wypełnianiu obowiązków
 

Co zrobić, gdy nie jesteś gotowa na pracę na pełen etat?

Dziecko jest szczęśliwe wtedy, kiedy szczęśliwa jest jego mama. Bo stres i napięcie udzielają się wszystkim członkom rodziny. Jeśli twoja praca wymaga spędzania zbyt dużo czasu poza domem, częstych wyjazdów czy innych poświęceń, zastanów się, czy jej emocjonalny koszt nie jest za duży dla waszej rodziny. Może jest szansa na to, byś została jeszcze jakiś czas w domu i poszukała pracy bardziej odpowiedniej dla waszej sytuacji? Pamiętaj, że maluch szybko się rozwija i być może za trzy miesiące będzie bardziej gotowy na dłuższe rozstania. 


Zobacz też: Co po macierzyńskim? Może własny biznes


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy