GRY
 
 

Psycholog o szczęściu: „Potrzebne są 4 filary szczęścia” [WIDEO]

Przepis na szczęście? Warto, aby składał się z czterech składników: rodziny, kręgu przyjaciół. satysfakcjonującej pracy i czegoś jeszcze, co daje nam odprężenie i zajmuje nam myśli.

– Jestem zwolenniczką koncepcji, że szczęście odczuwamy najmocniej wtedy, kiedy stoimy mocno na czterech nogach – mówi dr psychologii, Aleksandra Piotrowska, ekspertka programu dla rodziców: „Wspieramy Was od 1. dnia”. – Kiedy mamy udane życie rodzinne, kiedy lubimy swoją pracę, kiedy utrzymujemy kontakty z ludźmi poza rodziną i po czwarte, kiedy mamy coś, co jest tylko nasze. 

Dr Piotrowska tłumaczy, że ta czwarta nóżka wcale nie musi oznaczać aż życiowej pasji. To może być po prostu coś, co lubimy robić; przy czym się odprężamy i co pozwala naszym myślom oderwać się od codzienności. 

– Oczywiście każdy z tych czterech aspektów można uszczegóławiać. Można np. zastanawiać się, co to znaczy udane życie rodzinne, bo przecież w różnych epokach różnie do szczęścia rodzinnego podchodzono – mówi psycholożka. – Kiedyś przecież rodzina miała być pewnym przedsiębiorstwem, tymczasem dzisiaj partnera wybieramy dlatego, że go kochamy. 

Kampania edukacyjna „Wspieramy Was od 1. dnia” powstała z inicjatywy marki Emolium i jest skierowana do młodych rodziców. Jej celem jest wsparcie młodych mam i ojców w pierwszych latach po narodzinach dziecka. Udział w kampanii biorą m.in. Małgorzata Socha, dr Agata Grabowska, Kamil Nowak z bloga BlogOjciec.pl i Joanna Jaskółka, autorka bloga Matkatylkojedna.pl.
Zobacz także: 
Doładuj
Przeładuj