usuwanie gumy z włosów
fot. Adobe Stock

Jak usunąć gumę do żucia z włosów – 4 sposoby

Jak bezpiecznie pozbyć się gumy do żucia z włosów? Są na to sposoby – i wcale nie mowa tu o drastycznym cięciu!
Aleksandra Zaborowska
usuwanie gumy z włosów
fot. Adobe Stock
Guma przyklejona do włosów to wyjątkowo uciążliwy problem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją skuteczne sposoby, które pozwolą ocalić włosy przed nożyczkami! Przedstawiamy 4 patenty, które bezinwazyjnie poradzą sobie z usunięciem gumy.

Czym usunąć gumę do żucia z włosów?

Natłuszczanie olejem

Nanieś na włosy jadalny olej (np. rzepakowy czy oliwę), odczekaj około 20 minut i delikatnie przeczesuj włosy gęstym grzebieniem. Jeśli całość nie odejdzie po pierwszym zabiegu, natłuszczanie możesz powtórzyć – pamiętaj jednak, aby dokładnie oczyścić grzebień z resztek gumy przed kolejnym wyczesywaniem. Tłuszcz sprawia, że guma przestaje być lepka i powinna odkleić się bez większych uszkodzeń na włosach.

Mrożenie

Zmrożona guma traci swoją kleistość i pozwala się wykruszyć. Wypróbuj ten patent, wrzucając kilka kostek lodu do foliowego woreczka i mocno przykładając go do gumy we włosach. Jeśli nie posiadasz lodu w kostkach, możesz także posłużyć się mrożonymi warzywami w torebkach. Guma powinna się zamrozić po około 15 minutach. Kiedy już stwardnieje, delikatnie odczep ją od pasm.

Alkohol

Płatek kosmetyczny nasącz wódką lub spirytusem i delikatnie pocieraj gumę, aż stanie się mniej lepka. Spróbuj stopniowo ją odklejać. Pamiętaj, że alkohol bardzo wysusza włosy, dlatego po zastosowaniu tego sposobu konieczne jest intensywne nawilżenie kosmyków odżywką.

Coca-cola

Wlej trochę napoju do szklanki i zanurz w niej pasmo włosów z gumą do żucia. Pozostaw na około 7-10 minut. Po wyciągnięciu spróbuj delikatnie oddzielić gumę od włosów za pomocą gęstego grzebienia. Po tym zabiegu, podobnie jak po alkoholu, trzeba będzie jednak zadbać o dokładne mycie i zregenerowanie włosów odżywką.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Fakty i mity o pielęgnacji włosów dziecka
Jak często myć dziecku włosy? Czy podcinanie włosów pływa na ich wzrost? Sprawdź porady eksperta dotyczące właściwej pielęgnacji włosów przedszkolaka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy