Mama tłumaczy, dlaczego karmienie piersią nie jest obrzydliwe
fot. Instagram/_nadinemuller

Karmienie piersią jest obrzydliwe? Musisz przeczytać odpowiedź tej mamy!

Dla wielu osób publikowanie zdjęć z karmienia piersią jest dla niektórych gorszące i obrzydliwe. Przeczytaj odpowiedź tej mamy – zgadzasz się z nią?
Hanna Szczesiak
Mama tłumaczy, dlaczego karmienie piersią nie jest obrzydliwe
fot. Instagram/_nadinemuller
Nadine Muller jest mamą, trenerką fitness i blogerką. Kilka dni temu opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym karmi piersią swojego 16-miesięcznego synka Maddena. Pod zdjęciem pojawił się komentarz, że karmienie piersią jest obrzydliwe. Nadine postanowiła odpowiedzieć hejterowi i opublikowała kolejne zdjęcie, wyjaśniając mu, dlaczego mamy dodają takie zdjęcia i czym naprawdę jest dla nich karmienie. Przeczytajcie, co napisała:

Duma z bycia mamą

“Uwielbiam tę podróż, którą odbywam z Maddenem, to jedna z moich największych radości, jestem usatysfakcjonowana i pełna pasji. Mimo ogromnych starań, karmienie piersią wzbudza kontrowersje, jest pewnego rodzaju tabu. Dziś po raz kolejny ktoś próbował mnie obrazić. Po pierwsze, nie ma nic dziwnego czy obrzydliwego w moich zdjęciach, nie ma różnicy pomiędzy mną karmiącą dziecko piersią a kimś karmiącym dziecko łyżeczką! Po drugie, dlaczego nie doceniamy tego, że każda mama ma kilka opcji, ma prawo wyboru, może czuć się wspierana i szanowna, nie musi się ukrywać, wręcz przeciwnie, może upubliczniać, jak jest dumna z tego, co robi! Ciekawostka: mamy nie publikują zdjęć i filmów dla czyjejś uwagi. Nie robią tego, bo chcą złożyć jakieś oświadczenie. Nie robią tego, bo myślą, że każda mama powinna bez wstydu publicznie karmić dziecko piersią. Nie robią tego, żeby przekonać innych, że karmienie piersią jest jedyną słuszną metodą karmienia. Robią to, bo są dumne, bo chcą dodać innym mamom odwagi. Robią to, żeby inne mamy czuły się akceptowane, wspierane i szanowane" – napisała Nadine.

Podkreśliła również, że nie ma znaczenia to, w jaki sposób mama karmi dziecko. Zdjęcia karmiących mam pokazują więź między mamą a dzieckiem i każda kobieta powinna mieć odwagę i być dumna na tyle, żeby nie bać się ich publikować.

Dla niektórych z was dodawanie takich zdjęć jest przekroczeniem granicy intymności – więź między mamą a dzieckiem rodzi się dzięki bliskości, nie robieniu zdjęć i publikowaniu ich w internecie. Mimo to, takie posty jak ten dodany przez Nadine są potrzebne, przede wszystkim dla mam, które boją się, że robią coś "nie tak" i nie są dość dobre dla swoich dzieci.

Jak myślicie, czy publikowanie takich zdjęć może pomóc kobietom, które nie czują się dość pewnie w roli matki?

Czytaj także: "Mój synek nie chciał jeść z mojej piersi i uratował mi tym życie!"

Źródło: The Huffington Post
Redakcja poleca: Jak odstawić dziecko od piersi? Poznaj sposoby mam – film
Nikt nie rozumie matki tak jak druga matka, dlatego warto posłuchać doświadczeń, którymi dzielą się z nami 3 młode mamy. Sprawdź, jak poradziły sobie z odstawianiem dziecka od piersi.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy