500 plus na święta
fot. AdobeStock

Kiedy będzie 500 plus za grudzień? Wszyscy liczą, że jeszcze przed Świętami

Rodzice mają nadzieję, że te pieniądze wspomogą świąteczny budżet, tak jak było w ubiegłych latach.
Dominika Bielas
500 plus na święta
fot. AdobeStock
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Nie ma się co oszukiwać, czas świąteczny to sporo wydatków, a i dane pokazują, że Polacy w tym okresie nie lubią oszczędzać. Bez wątpienia pieniądze z 500 plus to nieoceniony finansowy zastrzyk. Czy w tym roku rodziny mogą liczyć na to, że wypłaty będą jeszcze przed Wigilią?

Więcej rodzin - wiecej wypłat

Wypłaty realizowane są pod koniec każdego miesiąca, ale do tej pory w grudniu rodzice mogli liczyć na wcześniejsze wypłaty. Jednak od tego roku 500 plus obowiązuje także na pierwsze dziecko i niektórzy obawiają się, że urzędnicy się nie wyrobią. Zgodnie z danymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki od 1 lipca 2019, programem Rodzina 500 plus na nowych zasadach objętych jest aż 6,8 mln dzieci.
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.

Wypłaty przed Świętami

Samorządowcy zapewniają, że pieniądze trafią do rodziców jeszcze przed Świętami. - Harmonogram (…) na wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus za grudzień został uzgodniony ze wszystkimi wojewodami, także z dolnośląskim, w taki sposób, aby środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - zapewnia rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Sylwia Jurgiel w rozmowie z „Super Expressem". Informacje potwierdzają także urzędnicy w innych województwach. Tak więc rodzice nie muszą się obawiać opóźnień w wypłatach, bo urzędy i samorządy pracują na pełnych obrotach, by 500 plus trafiło do polskich rodzin jak najszybciej.

Źródło: Super Express

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy