GRY
 
 

Kiedy odciągać pokarm z piersi

Nie słuchaj rad, że po każdym karmieniu musisz do końca opróżnić pierś. Są jednak sytuacje, gdy ściąganie jest konieczne.


Nie słuchaj przestarzałych rad, że po każdym karmieniu musisz dodatkowo do końca opróżnić pierś. Są jednak sytuacje, gdy ściąganie ręczne lub laktatorem jest konieczne.

Oto sytuacje, w których trzeba ściągać pokarm
1. Noworodek jest od Ciebie oddzielony – np. leży w inkubatorze. Ściągaj wtedy mleko nie mniej niż 8 razy dziennie.

2. Noworodek ssie słabo i nie najada się – nie słyszysz odgłosów połykania i widzisz, że dziecko jedynie trzyma w buzi sutek i delikatnie porusza wargami. Po każdym karmieniu lub między posiłkami ściągaj pokarm i podawaj go dziecku.

3. Po porodzie masz nawał pokarmu – jeśli w pierwszych dniach po porodzie piersi są obrzmiałe i przepełnione i sprawia Ci to ból, a dziecko już nie chce jeść, odciągnij nadmiar pokarmu.

4. Chcesz zwiększyć laktację, która z jakichś powodów zmniejszyła się i dziecko zbyt mało przybiera na wadze. Pobudzaj piersi odciąganiem po każdym karmieniu lub między posiłkami.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj