Koronawirus - nowe wytyczne w szkole
fot. Adobe Stock

Maseczki w szkołach. Są NOWE wytyczne MEN!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim MEN wprowadziło wiele zaleceń dla dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Ulegają one częstym zmianom, teraz chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa w szkole.
Joanna  Biegaj
Koronawirus - nowe wytyczne w szkole
fot. Adobe Stock
Dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek zasłaniania ust i nosa. Mowa o sytuacjach, kiedy uczniowie i nauczyciele nie mogą zachować odpowiedniego dystansu między sobą. W ten sposób chronieni będą uczniowie z chorobami przewlekłymi.

Ciągłe zmiany w wytycznych dla szkół

Sytuacja w szkołach dynamicznie się zmienia. Nieustannie pojawiają się nowe wytyczne, które opracowuje MEN, MZ i GIS: „MEN na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły w czasie epidemii”.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Noszenie maseczki w szkole

Do wytycznych, które obowiązują w szkołach, został dodany nowy zapis. Jest on konieczny ze względu na uczniów z chorobami przewlekłymi: „Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi: np. obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy; w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa”.

Szkoły w sferze żółtej i czerwonej

Zalecenia zmieniły się także dla szkół z terenów sfery żółtej i czerwonej, gdzie zachorowalność na koronawirusa jest większa niż na innych obszarach: „Z uwagi na możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodaliśmy zapis określający sposób prowadzenia takich zajęć: w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego - nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy