horoskop dla dzieci, znak zodiaku, koziorozec
fot. Fotolia

Koziorożec

Mały Koziorożec jest spokojny, skryty i potrafi osiągnąć duży sukces.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, koziorozec
fot. Fotolia

Jeśli Twoja dziecko urodziło się między 23 grudnia a 20 stycznia, to jest zodiakalnym Koziorożcem.

Dom, w którym mieszka mały Koziorożec, niezbyt często rozbrzmiewa śmiechem, bo pociecha nie przewraca w nim wszystkiego do góry nogami. Z pewnością przedwcześnie nie osiwiejesz, zastanawiając się, co też Twoje dziecko zmaluje. Mały Koziorożec jest spokojny i rozsądny, zamknięty w sobie, czasem sprawia wrażenie jakby czymś się martwił.

Koziorożec to ambitny introwertyk

Rzadko zdarza się, by mały Koziorożec był przylepką czy maminsynkiem. To typowy introwertyk, który woli trzymać się na uboczu. Ma swój intymny mały świat, do którego nikt nie ma wstępu.  Nie potrzebuje oparcia, nie lubi zwierzać się rodzicom z kłopotów i rzadko prosi o pomoc. Ponieważ jest tak bardzo samodzielny, szybko uczy się wiązać buty i zapinać guziki.Choć pragnie wszystko robić sam i nie chowa się za spódnicą mamy, bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Miłość rodziców i serdeczna atmosfera w domu są dla niego wyjątkowo ważne, mimo że tego nie okazuje. Ten mały pesymista wydaje się chłodny i jakby obojętny, ale to pozory - on wszystko głęboko przeżywa. Nie łatwo nawiązuje znajomości, brakuje mu swobody. Jest nieśmiały i skryty, trzyma się na dystans nawet wobec kolegów czy koleżanek z klasy. Zapytany o coś, peszy się, burczy parę słów pod nosem i chce jak najszybciej skończyć temat. Małe Koziorożce są ambitne, obowiązkowe i uparte, zamiast biegać po podwórku, wolą siąść do lekcji. Dzięki temu osiągają naprawdę dobre wyniki. Niestety, trochę brakuje im błyskotliwości, ale nadrabiają to systematycznością. Jest bardzo szczęśliwy, gdy dorośli go pochwalą, docenią jego wiedzę, zrozumieją jego potrzeby. Sprawdź, co robić by wychować szczęśliwe dziecko!
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Jak z Koziorożcem postępować

Jeśli nie chcesz popsuć sobie stosunków ze swoim małym Koziorożcem, nie narzekaj, że nie robi tego, co dla niego wymyśliłaś. Bądź tolerancyjna, a nie namolna. I nigdy przy nim nie improwizuj. To Ty musisz mieć plan na każdą okazję. Małego Koziorożca trzeba trochę "rozkręcić", namawiać do zabawy, rozśmieszać i okazywać uczucia. Oczywiście niezbyt wylewnie, bo szybko się speszy. Powinien jednak wiedzieć, że jest kochany i najważniejszy pod słońcem. Spróbuj też zachęcać go do kontaktów z innymi dziećmi. Pamiętaj, że Twój szkrab lubi uporządkowane życie i codzienne rytuały. Gdy nagle zmienisz plany, maluch poczuje się wytącony z równowagi.

A gdy dorośnie...

Będzie wciąż tak samo uparty i systematyczny. Powoli, ale z pewnością dojdzie do upragnionego celu, zrobi karierę. Sprawy sercowe odsuwa często na dalszy plan. Trudno mu pogodzić pracę z życiem prywatnym. Nieraz nie starcza mu odwagi na oświadczyny. Jest jednak dobrym partnerem, oddanym rodzinie. Pragnie tylko zachować pewien margines wolności. Zdrada nawet nie zaświta mu w głowie!

Co Koziorożcowi przyniesie szczęście

kolory: odcienie granatu, wiśni, brązu
kwiaty: mak, stokrotka, orchidea
kamienie: rubin, ciemny onyks, zielony malachit
metal: ołów
maskotki: kozioł, pies, wielbłąd, żółw
pomyślny miesiąc: styczeń
dzień tygodnia: sobota
dni miesiąca: 8, 18, 28

Imiona dla dzieci spod znaku Koziorożca

Imiona dla dziewczynek: Alekandra, Dorota, Edyta,Elżbieta, Grażyna, Halina, Hanna, Iwona, Jadwiga, Karolina Lidia, Marta
Imiona dla chłopców: Adam, Aleksander, Andrzej, Dariusz, Edmund, Ernest, Franciszek, Grzegorz, Jakub, Józef, Karol, Łukasz, Mikołaj

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Koziorożca

Marlena Dietrich (ur. 27.12)
Richard Nixon (ur. 9.01)
Joanna d'Arc (ur. 6.01)
Adam Mickiewicz (ur. 24.12)
Stanisław Wyspiański (ur. 15.01)
Elvis Presley (ur. 8.01)
Anna Przybylska (ur. 26.12)
Jim Carrey (ur. 17.01)
Kate Moss (ur. 16.01)
Val Kilmer (ur. 31.12)
Annie Lennox (ur. 25.12)
Aleksandra Woźniak (ur. 18.01)
Orlando Bloom (ur. 13.01)
Oceń artykuł

Ocena 5 na 12 głosy

Zobacz także

Popularne tematy