Kubuś i przyjaciele, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
fot. materiały prasowe

„Kubuś i przyjaciele” - książka i płyta CD

Najbardziej znany miś na świecie znów będzie bawić i wzruszać. Tym razem w książce z serii „Czytaj i słuchaj” wydawnictwa AMEET opartej na filmowej wersji Disneya „Kubuś i przyjaciele”.
Kubuś i przyjaciele, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
fot. materiały prasowe
Na dołączonej do książki płycie CD usłyszymy słuchowisko z fragmentami oryginalnych dialogów i efektów dźwiękowych z filmu.

Urocza gromadka ze Stuwiekowego Lasu wciąż trzyma się razem

Łakomczuszek Kubuś jak zwykle chciał rozpocząć dzień od porcji słodkiego miodku. Ponieważ nie znalazł ulubionego przysmaku w spiżarni, ruszył na jego poszukiwania do Stuwiekowego Lasu. W drodze napotkał bardzo zatroskanego Kłapouchego, który zgubił ogon. Przyjaciele postanowili pomóc osiołkowi i na wspólnym zgromadzeniu ogłosili konkurs na nowy ogon dla Kłapouszka. Pomysłów było bardzo wiele, ale ani sprężyna, ani balonik, ani zegar z kukułką, ani nawet wełniany szalik nie sprawdziły się w roli ogona. Sytuacja była trudna, osiołek zrozpaczony, a na domiar złego Pan Sowa odkrył, że Krzyś został porwany przez straszliwego potwora Bendezara. Mieszkańcy Stuwiekowego Lasu musieli więc zabawę odłożyć na później, by ruszyć chłopcu na ratunek…

I tak oto rozpoczęła się pełna przezabawnych przygód misja, podczas której Kubuś i jego przyjaciele wykazali się niezwykłą wręcz determinacją i pomysłowością. Jak zakończą się perypetie małych bohaterów? Czy uda im się odnaleźć Krzysia? Czy Kłapouchy odzyska swój ogon?

„Kubuś i przyjaciele” to pełna uroku opowieść, która pokazuje wartość przyjaźni i jej różne odcienie. Kubuś akceptuje mieszkańców Stuwiekowego Lasu takimi, jacy są, i darzy ich przyjaźnią bezwarunkową. W jego świecie obowiązuje zasada, w myśl której przyjaciołom nie tylko trzeba pomóc, ale też otoczyć ich troską i zainteresowaniem. Dla Prosiaczka przyjaźń ma z kolei zupełnie inny wymiar – daje mu siłę pozwalającą przezwyciężyć nawet największy strach. „Kubuś i przyjaciele” to pasjonująca, pełna przygód i niecodziennych sytuacji opowieść. Atutem tej historii jest też ciepły i serdeczny humor, co sprawia, że wnosi ona do dziecięcego świata wiele pozytywnych emocji.  

KONKURS - wygraj książkę "Kubuś i przyjaciele" z serii "Czytaj i słuchaj"
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.


Nowa jakość na rynku audiobooków

„Kubuś i przyjaciele” to kolejna książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. Tworzy to zupełnie nową jakość na rynku wydawniczym w Polsce.

W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci  tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 22 tytuły).

Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń. Dołączone do książek słuchowiska na płytach CD jako atrakcyjna forma przekazu treści książek, w naturalny sposób zachęcają je do czytania. Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to ciekawa propozycja i okazja, by wspólnie z dzieckiem czytać, słuchać opowieści i śpiewać piosenki.

Dane bibliograficzne:
Tytuł: „Kubuś i przyjaciele”
Liczba stron: 50                                                
Płyta CD
Oprawa: twarda
Format: 225 mm x 226 mm

Kubuś i przyjaciele, książki dla dzieci, bajki dla dzieci


Mamo to ja, babyonline.pl, TVN Style, Radio Zet
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy